Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne nawozy do ekologicznego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne nawozy do ekologicznego ogrodu

lskrzepacz 10:39, 29 kwi 2020

Dołączył: 21 kwi 2020
Posty: 1
Ja polecam wybrać się wirtualnie na spacer do [ur=https://www.sklepogrodniczy.pl/]internetowy sklep ogrodniczy[/url] Można tam znależć wszystko, czego poszukujemy do ogrodu, naturalne nawozy, preparaty przeciw szkodnikom, drzewka owocowe. Na kwarantannie co tydzień robie tam zakupy
antracyt 14:03, 16 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Czy taka pleśń na przerobionym oborniku może zagrozić roślinom? Mam ją w jednym miejscu i zastanawiam się czy dawać ten fragment obornika na rabaty czy nie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 19:34, 03 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
antracyt napisał(a)
Czy taka pleśń na przerobionym oborniku może zagrozić roślinom? Mam ją w jednym miejscu i zastanawiam się czy dawać ten fragment obornika na rabaty czy nie.


To jest chyba ta "dobra" plesn odpowiedzialna ze przerabianie sie obornika.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 22:23, 05 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Mam nadzieję, bo ostatecznie trafiła pod mniej wrażliwe rośliny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
michal_k 08:06, 20 paź 2020

Dołączył: 24 lip 2020
Posty: 16
stosujecie biohumus pod thuje?
rozglądam się już za sposobem na dodanie kopa moim krzewom.

Gardenarium 13:04, 20 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kopa dodajesz raczej wiosną, jak tuje zaczną rosnąć, ale każdy sposób poprawy jakości gleby jest dobry, przede wszystkim zaprawienie dołków, ściółkowanie korą nie kamieniami i szmatą. Także nawozy dedykowane dla tui czyli iglaków, także kompost własnej produkcji. Biohumus na pewno wpłynie dodatnio, ale nie aż tak jak wymienione wcześniej sposoby.

michal_k napisał(a)



Wyglad thuji poniżej.



Jeśli nadal rosną w tej szmacie to raczej dodanie biohumusu będzie niemożliwe. Jedno i drugie się kłóci. Szmata zapobiega tworzenie się próchnicy, a chcesz poprawiać stan gleby biohumsem, jednocześnie mając szmatę. No ja tu widzę same sprzeczności
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michal_k 17:35, 20 paź 2020

Dołączył: 24 lip 2020
Posty: 16
Jeśli nadal rosną w tej szmacie to raczej dodanie biohumusu będzie niemożliwe. Jedno i drugie się kłóci. Szmata zapobiega tworzenie się próchnicy, a chcesz poprawiać stan gleby biohumsem, jednocześnie mając szmatę. No ja tu widzę same sprzeczności


Szmatę wyrzuciłem zaraz po wskazówkach z poprzedniego wątku, podsypałem korą więc nie wiem skąd te uszczypliwości

zaprawienia dołków już nie zrobię bo thuje posadzone, de facto na jesień wyglądają jeszcze gorzej niż ostatnio.

czyli rozumiem, że na wiosnę w okolicach kwietnia maja startować z kompostem plus nawozami mineralnymi do thui?
michal_k 07:45, 22 paź 2020

Dołączył: 24 lip 2020
Posty: 16
PS nie wiem tak naprawdę skąd ta nagonka na agrowłókniny, znam wiele osób, które je mają a thuje rosną jak głupie i są zieloniutkie, natomiast czytałem gdzieś tutaj, że pod agrowłókniną korzenie szukają tlenu i pną się do góry.

Ja mam korę i korzenie też wychodzą z ziemii i pną się do góry bez agrowłokniny niewiadomo dlaczego. Mam nadzieję, że to się ustabilizuje.

PS2 - zastanawiam się tylko jak rozsypywać nawóz mineralny, kiedy mam już korę i 200 drzewek? Bawić się w odsypywanie i przysypywanie kory dla każdego drzewka i w międzyczasie mieszanie nawozu z ziemią? Robota na 2 dni.
Gardenarium 08:35, 22 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie nagonka, to wskazywanie zasad prawidłowego ściółkowania. Szmata nim nie jest.
Zapobiega obiegowi materii organicznej, czyli procesy te przez szmatę nie przebiegają, korzenie nie dostają próchnicy, a że rośnie, no to chwała że rosną.
Nie wszędzie jest tak słodko.

Powiem tak: "wolnoć Tomku w swoim domku", rób co chcesz, to nie mój ogród, ale nie pozwolę tutaj na pewno na pochwałę szmaty lub na jej akceptację.

I więcej nie pytaj jak coś zrobić, skoro zabiegi te są niemożliwe poprzez szmatę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rosa 09:35, 22 paź 2020


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
michal_k napisał(a)
PS nie wiem tak naprawdę skąd ta nagonka na agrowłókniny, znam wiele osób, które je mają a thuje rosną jak głupie i są zieloniutkie, natomiast czytałem gdzieś tutaj, że pod agrowłókniną korzenie szukają tlenu i pną się do góry.

Ja mam korę i korzenie też wychodzą z ziemii i pną się do góry bez agrowłokniny niewiadomo dlaczego. Mam nadzieję, że to się ustabilizuje.

PS2 - zastanawiam się tylko jak rozsypywać nawóz mineralny, kiedy mam już korę i 200 drzewek? Bawić się w odsypywanie i przysypywanie kory dla każdego drzewka i w międzyczasie mieszanie nawozu z ziemią? Robota na 2 dni.


Roślina oddycha nie tylko tym zielonym, co jest nad ziemią, ale i poprzez korzenie. Agrowłóknina ogranicza znacznie dostęp tlenu do korzeni i mikroorganizmów w ziemi. Korzenie się duszą i próbują się ratować a mikroorganizmów w ziemi jak na lekarstwo, bo też się duszą.
Załóż sobie taką agrowłókninę na twarz i zobacz jak będzie Ci się lekko oddychać. Trochę wyobraźni, mnie tego w szkole uczyli.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies