Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

mirkaka 14:54, 01 sty 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Jolu, czytam że drugie biodro operowałaś? Napisz coś o tym bo wiesz że mnie czeka to samo. Ja też po operacji ale na razie barku, biodra jeszcze czekają, chcę spróbować ostrzykiwanie własnymi płytkami krwi, podobno pomaga i nawet częściowo zmniejsza zwyrodnienia

Dziękuję za życzenia u mnie i ja życzę Tobie Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, oby biodra pozwalały pracować do woli

Przepiękny stroik zrobiłaś, albo to ten od sąsiadki,
Oby do wiosny, ja już zamroziłam zebrane nasionka i czekam aż się styczeń skończy żeby siać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 21:47, 01 sty 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Sama operacja bezproblemowo, kilka dni leżenia plackiem, potem stopniowo stawanie na własnych nogach. Najbardziej męczy mnie chodzenie z kulami bo obie ręce zajęte. Trudno cokolwiek przenieść. Pewnie jeszcze trochę w ten sposób pochodzę, potem jedna ręka będzie wolna. Bo potem się chodzi z jedną kulą. Wszystkiego ok. 3-6 miesięcy. Do maja muszę się przemęczyć, a potem mam nadzieję na wyjście do ogrodu. W międzyczasie pewnie coś ciachnę tu i ówdzie bo w pozycji stojącej najłatwiej mi się cokolwiek robi. To o czym napisałam to są niedogodności ale stawką jest normalne chodzenie i nadzieja na życie bez bólu.

Stroik od sąsiadki, nie miałam w tym roku chęci robienia jakichkolwiek dekoracji.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 21:55, 01 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Jolu, życzę duuużo zdrówencja...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 21:56, 01 sty 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Dziękuję Elisko. Tobie również dużo dobrego w Nowym Roku.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hanka_andrus 22:41, 01 sty 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Joku napisał(a)
Haniu, Patrzę na zdjęcie, to chyba odmiana kaliny, zimozielonej. Zrobiłaś jej zdjęcie w swoich rejonach? Ciekawa jestem czy przezimuje i zakwitnie.




Jolu, zdjęcie kaliny zrobione u sąsiadki. Niestety już jej nie ma, a szkoda.
Ale rosła w przeciągu tuż prze chodniku, i była traktowana solą z odśnieżarki.
Myślę, że w lepszym miejscu do dziś by żyła. Kwitła od listopada do połowy zimy. Niestety nigdzie jej nie spotkałam w sprzedaży.

Na Nowy Rok, życzę by był poprawniejszy krok, bez lasek i z wolnym chwytem w łapkach. Zdrowia i pomyślnej rehabilitacji.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joku 12:57, 02 sty 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Dziękuję za urocze życzenia. Oj, brakuje mi tych wolnych łapek, a chociażby jednej .
Mam w pamięci właśnie taką kalinę. Spory krzew przed jednym z domów w niemieckim mieście gdzie kiedyś zdarzyło mi się mieszkać. Dlatego zwróciła moją uwagę na zdjęciu u ciebie. Widziałam ją kilkakrotnie w sklepach ale nie odważyłam się kupić bojąc się że nie przeżyje naszej zimy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hanka_andrus 13:42, 02 sty 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Moja zima chyba ciut łagodniejsza od Twojej. Bo do morza rzut beretem, ewentualnie okrywać można. Ja spróbowałabym nabyć, gdybym spotkała. Bo chyba w utrzymaniu mało kłopotliwa, i chyba mszyce jej nie jedzą. Ze względu na nie, pobyłam się kaliny "Roseum" Bo oprócz mszyc, to już za duża dla mnie do obsługi była.

A może jeszcze raz posadzę? Jolu , ja też z jedną wolną łapką, jak wiesz. Muszę mierzyć siły na zamiary. Trzymaj pion!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 17:07, 02 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak pisze Hania, trzymaj pion a ja dodam - i szeroko otwarte ramiona, potrzebne są do wzlotów ogrodowych, czego Ci bardzo życzę, wiedząc, że Ty potrafisz.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 18:12, 02 sty 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Haniu, Ewo będę się starać trzymać jak najdalej od pozycji horyzontalnej . Dobrze że wiosna daleko .

Wiem Haniu, wiem że ty z jedną łapką i dzielnie dajesz sobie radę.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mira 06:51, 04 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jolu dzielna kobieto - teraz tylko lepiej będzie - rehabilitacja to chyba teraz Twoja codzienność więc pewnie czasu nie ma na rozmyślania ogrodowe.
Niemniej samych dobrych myśli życzę.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies