Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 10:35, 12 mar 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Dla Ewy777 moja mini rzeczka krokusowa.





I kalina - obraz aktualny

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 15:00, 12 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18414
Bardzo ładne Zobaczysz, w przyszłym roku będzie ich więcej. Byleby w sezonie tam nie grzebać i nie wykopać cebulek przez przypadek Moje rosną w miejscu, gdzie nie grzebię
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
MariuszG 21:00, 12 mar 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Jolu, przychodzę z rewizytą . Bardzo lubię Twój ogród, kiedyś przeczytałem pierwszy wątek od deski do deski, potem nadszedł nowy ogród, a mnie się gdzieś o nim zapomniało. Teraz wracam i trudno poznać to samo miejsce . Przeczytałem o operacji, mam nadzieję, że najtrudniejsze już za Tobą, teraz życzę dużo siły i żeby już ból nie wracał.
Pytałaś u mnie o paproć, to Nerecznica czerwonozawijkowa Prolifica. Nie znam jej, mam ją dopiero kilka dni. Wilczomlecz to odmiana Ascot Rainbow. Mam ją drugi sezon. Przetrwała spadki temperatury do -15. A teraz wygląda wciąż ładnie.

Bardzo podobają mi się rośliny liściaste, które są zielone już na przedwiośniu, mam takie złudzenie, że już jest po zimie . Jak nazywa się paproć z drugiego zdjęcia?

Joku napisał(a)






Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
mirkaka 17:36, 13 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
Dla Ewy777 moja mini rzeczka krokusowa.





I kalina - obraz aktualny



I dla mnie Jest piękna

Kalina również, tak wcześnie kwitnie i pewno pięknie pachnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 21:53, 13 mar 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Mariusz, miło czytać to co piszesz. Ta paproć ze zdjęcia to wietlica samicza (athyrium filix-femina). Wiosenne wiatry zazwyczaj łamią jej gałęzie, więc je wycinam. Ładnie odbija, mam ją już sporo lat.
Nerecznicę czerwonozawijkową miałam ale znikła mi po bodajże dwóch zimach. Mam nadzieję że będziesz mieć więcej szczęścia.

Mirka proszę bardzo .
Kalina pachnie ale dotychczas w ogrodzie zapach był niewyczuwalny. Trzeba było wsadzić nos w kwiatki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 20:44, 14 mar 2019


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Jolu twoja kalina ma bardziej rozwinięte kwiatuszki, moja jest na etapie już za chwileczkę, już za momencik nie czuję jeszcze zapachu
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 20:51, 14 mar 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Przechodzę koło niej dość często ale zapachu nie wyczułam. Może jak rozkwitnie?
Poprzednią wiosną ścięłam kilka gałązek i wstawiłam do wazonu. Pachniała dość intensywnie ale szybko zaczęły kwiatki opadać.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 20:53, 14 mar 2019


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Mnie jest szkoda ściąć chociaż miałam taką pokusę, jest jeszcze młoda a kwitnienie pierwsze u mnie
widać, ze u ciebie cieplej, ze tak wystartowała i moją wyprzedziła
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 21:54, 14 mar 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Moja już trochę urosła, na początku też byłoby mi szkoda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
barbara_kraj... 22:44, 15 mar 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Zauroczona jestem tą kaliną.
A krokusowa rzeczka z roku na rok coraz szerszą będzie.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies