Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 20:29, 14 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12304
Ano dosypało. Na szczęście do ulicy blisko, niezbyt dużo do odśnieżania. Ale lubię pomachać łopatą .

Krasnale mi wyrosły w doniczce .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 22:03, 14 lut 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7225
Jolu, Wszystkiego najlepszego nie tylko Walentynkowego, niech sie szybko topi, ale nie zalewa, bo juz czas obejrzeć, co w trawie się zieleni pod śniegiem. Buziaki na dzisiejszy wieczór.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
m_gocha 23:37, 14 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Joku napisał(a)
Kasiu obejrzałam filmik, bardzo przydatne informacje. Zwłaszcza te o rozmnażaniu i miejscu w którym powinna rosnąć. U mnie schną jej trochę liście teraz zimą. Myślę ze to skutek suchego powietrza.

Sadząc do ziemi dodałam trochę hydrożelu - fajnie trzyma wilgoć. Raz w tygodniu zraszam liście pod prysznicem
Dobrym rozwiązaniem jest położenie donicy na nieco szerszej i głebszej podstawce którą możesz wysypać żwirkiem czy keramzytem i nalać wody do tej podstawki. Wtedy woda z podstawki parując zapewnia odpowiednie nawilżenie liści. Trzeba pamiętać o dolewaniu wody tak aby jednak donica stała na żwirku ale nie w wodzie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Joku 11:27, 15 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12304
Haniu, dziękuję. Dzisiaj po mroźnej nocy (-7st.) słońce świeci i śnieg powoli się topi. Zrobi się ślisko . Z niepokojem myślę o moich doniczkowych roślinach. I niektórych donicach też.

Gosiu o nawilżaniu powietrza przez wodę w podstawce i kamyczkach znam. Próbowałam zastosować inną metodę czyli ustawienie wielu roślin obok siebie. Trochę działa, ale zimą gdy trzeba mocniej grzać to jednak trochę za mało. Zraszanie pod prysznicem - dobra myśl.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 15:41, 15 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joku napisał(a)
Kasiu obejrzałam filmik, bardzo przydatne informacje.
Irenko to tylko część mojego zbioru . Ja nie umiem uprawiać skrzydłokwiatu, zaraz mi ginie. Storczyków trochę mam, "chodzą" za mną falenopsisy o kolorowych kwiatach ale staram się panować nad zachciankami bo już miejsca brak.

Czyli masz rękę do roślin. U mnie tylko te 2 gatunki chcą rosnąć, storczyki juz chyba po 10 lat mają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa777 13:25, 16 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Piękną masz kolekcję roślin domowych Widzę, że skrętniki też żyją
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 17:57, 16 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12304
Nie wszystkie . Jednego wyrzuciłam bo pojawiły się jakieś białe kłaczki z obawy że rozniesie się na inne rośliny. Teraz żałuję bo okazało się że kłaczki były też na kilku innych okazach (nie skrętnikach). Dopiero wtedy skojarzyłam że to mogą być jakieś szkodniki. Pomogło popryskanie jakimś środkiem. No ale tez wyrzucony już nie do odzyskania. Ale kilka skrętników jeszcze mam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 18:49, 16 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10350
Jak w domu rośliny tak bujnie rosną, to serce się raduje bardziej, oby do wiosny, bo ogród czeka.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 13:58, 20 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9733
Joku napisał(a)
Ano dosypało. Na szczęście do ulicy blisko, niezbyt dużo do odśnieżania. Ale lubię pomachać łopatą .

Krasnale mi wyrosły w doniczce .


Ha ha ja też lubię Trochę fizycznej roboty na zewnątrz od razu podnosi mi nastrój Namiastka pracy w ogrodzie.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 20:59, 20 lut 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Hej, kończy się chwilowo czas machania łopatą. Ale nie cieszmy się, wiele się jeszcze może zdarzyć. Nie wybierasz się przypadkiem po E.K.G.? Bo jestem na miejscu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies