Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Ewa777 16:12, 27 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18457
Praca wre Widać efekty
Udało Ci się zrobić zdjęcie białym krokusom Ślicznie wyglądają
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basieksp 19:40, 27 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Podoba mi się ta kompozycja w skrzyni fajnie wyglądają bratki i chyba są to poziomki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
an_tre 19:53, 27 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Jolu jak zwykle królują u ciebie bratki, są śliczne, ja zakupiłam tylko różnokolorowe pierwiosnki.
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 20:05, 27 mar 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Ewa, efektów za bardzo nie widać bo trochę porobię w jednym miejscu, trochę w innym. Ale posuwam się powoli do przodu .

Basiu tak, jest krzaczek poziomki. Sieją się same i pojawiają się pojedyncze krzaczki w różnych dziwnych miejscach. A przedwczoraj posiałam nasiona poziomki Regina. Ciekawa jestem czy wykiełkują. Nie chcę kupować gotowych sadzonek bo kiedyś dostałam w gratisie opuchlaki. Tak samo trzeba uważać w sadzonkach truskawek.

Aniu widziałam twoje kolorowe prymulki. Też je lubię, zwłaszcza jakieś mniej popularne odmiany. Ale zazwyczaj wygrywają u mnie bratki o drobnych kwiatach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 20:28, 27 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Też sama w tamtym roku wysiewałam poziomki i nawet mi się udały
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basia_KRK 22:20, 27 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jak ładnie wiosennie! Krokusy wyglądają bajecznie, ja czekam aż u mnie na dobre się otworzą.

PS. Skąd ja to znam takie akcje sosnami, wieczna walka z toną igieł...
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Joku 11:18, 28 mar 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Nazbierałam spod tej sosny kilka worków igieł - efekt z kilku lat, bo wcześniej tam nie zaglądałam. Gałęzie sięgały do ziemi. Ciągle się zastanawiam czy dobrze robię zostawiając ją, mając na uwadze głównie moje z biegiem lat zmniejszające się coraz bardziej siły. Tym bardziej że przedsmak niewydolności fizycznej już miałam.
A krokusy też mi się podobają. W kilku miejscach porobiły się już spore kępy dając fajne plamy koloru.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 17:21, 28 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10270
Jolu, rzeczka krokusowa robi wrażenie, też tak chce posadzić, ale muszę najpierw trafić na fajne cebulki. Bratki o tej porze zawsze rozweselają ogród i wszelkie doniczki obsadzone nimi. W tym roku nasza pomorska wiosna chyba idzie w parze z innymi rejonami kraju...no o klimacie Wrocławia nie mówię, bo tam zawsze cieplej...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Anusia 13:03, 29 mar 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Jolu u Ciebie to czuje sie wiosne. Krokusy, bratki. Kolorysrycznie fajnie dobrane. Takie kolory lubie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Kasiek 20:42, 29 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Joku napisał(a)
Dla Kasi aus Bayern moje begonie:
Ta zazwyczaj dość dobrze znosi zimę



Druga z kolei na zimę gubi sporo liści, pozostają jakieś niedobitki ale rusza ponownie wiosną. Na razie wygląda nieszczególnie ale liczę że się postara przesadzona do większej doniczki





Kasha aus Bayern bardzo dziekuje Och te odmiany... Cudne je masz...
Dzisiaj kuplam trzy kolejne, wstawie fotke u mnie...
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies