Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 10:24, 25 kwi 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Aniu, myślę że zdążysz wcześniej ogarnąć i wykopać tysiące tulipanów. Wyglądasz mi na bardzo zorganizowaną osobę .

Haniu, to fasolę już można siać na zewnątrz? Pytam bo kupiłam nasiona tycznej o ciemnych strąkach. Taka ciekawostka dla mnie. Groszek i bób posadziłam do dużych donic ale jeszcze nic nie kiełkuje. Przy młodych truskawkach pojedyncze rządki sałaty, ledwie coś widać.
Magnolia jeszcze różowa ale co noc przymrozki więc nie wiem jak długo da radę.

Zbyszku, też mam taką nadzieję że jakoś dam radę. Już po szczepieniu jestem, teraz czekam na drugą dawkę i idę grzeszyć - jak to napisał były Premier

A żeby nie było zupełnie bez obrazków to wstawię 2/3 mojego zoo

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 11:49, 25 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Fajne zoo ja myślę, że na fasolę może być jeszcze za zimno, przynajmniej u nas Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 13:01, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Basieksp napisał(a)
Fajne zoo ja myślę, że na fasolę może być jeszcze za zimno, przynajmniej u nas Pozdrawiam

Tak Jolu, jeszcze fasoli nie sieję. Posieję bliżej Zoski, Można skiełkować nasiona przed siewem w ciągu 2 dób. Ale nasiona już szykuję, tzn. wynosze do ogrodu, żeby mieć pod ręką. W tym zaplanowałam dużo tycznej. Mam jasia Dużego i jakąś cętkowaną, i fioletowostrąkową. Tę ostatnią miałam w ub. roku na siatce u sąsiadki przy jej kompostowniku. w cieniu, Udała się mimo późnego wysiewu. Powtarzam wysiew.

Jasia też kiedyś miałam, ale ten potrzebuje wyśzysch podpór, nie wiem czy 2 m mu wystarczą. No i tę o pstrych strąkach mam na wypróbowanie. Oprócz tego mam taką co nazywa się ozdobną- takie fioletowo białe nasiona. Ta kwitnie na czerwono. Dobra na wszelkie łuki i trejaże, Owoce też jadalne, ale trzeba gotować osobno, bo farba przechodzi do wywaru, i wywar wygląda jak breja.

No i zwykła szparagowa, niska. Ta najszybciej wiąże strąki, I można ją wetknąć we wszystkie luki między bylinami.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 14:14, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wiosna i jak ładnie magnolia kwitnie. Ale masz cudowne kociaki, oba ...jest co pomiziać
Moja utyła, mam pół kilo więcej do przytulania.
Dobrze, że powoli z serią się prostuje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 21:21, 25 kwi 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Basiu, to mnie uspokoiłaś. Bo ja ogrodowo ciągle jeszcze "w polu". Chociaż dzisiaj przemogłam się i pomimo zimna wyruszyłam do ogrodu. Dużo nie zrobiłam ale chociaż trochę.

Haniu czyli ta fioletowa fasola jest niezła? Szparagową siałam dawno, dawno temu. Teraz też bym posiała ale miejsca brak. Tę o czerwonych kwiatach również - na balkonie dawno temu.

Irenko moje koty zaczęły rosnąć na poważnie w drugim roku życia. Zwłaszcza ten rudzielec (kocur). On jest synem tej łaciatej szylkretki.
Magnolia póki co broni się przed przymrozkami, ale nie wiem jak długo da radę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 23:28, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Ta fioletowa szparagówka jest super, Jolu, ja ją lubię jest delikatna, i stopniowo ją można pozyskiwać.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 11:58, 28 kwi 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Mam nadzieję że coś uda mi się wyhodować.
Tymczasem noce nadal z przymrozkami, dzisiaj chyba był największy (najgrubsza warstwa szronu). Magnolia oberwała, z daleka jeszcze różowa, ale z bliska o wiele gorzej. Patrzę też z niepokojem na przycięte epimedium.
Pozostałym taka pogoda szkody nie czyni.




____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 12:14, 28 kwi 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147


A to bardzo miły prezent od jednej z Ogrodowiczanek. Mam nadzieję że nie zmarnuję.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 12:47, 28 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Różowa przylaszczka, Wow! Ogarnij jej nasienniki nad doniczkę, bo inaczej wysieje się tobie na płytki, a szkoda by było stacić możliwość pomnożenia takiego rarytasu.


Zawilce też piękne i jedne i drugie. ja mam jeszcze żółte. A ogólnie ciemierniki superaśne. Gratuluję i niech rosną.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 14:18, 28 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Ładny ten prezent, szczególnie ten różowy Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies