Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 21:24, 18 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Nie, kwiaty ma jak astry, na metce pisze aster divaricatus Eastern Star. Zrobiłam zdjęcie metki żeby zapamiętać nazwę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 06:58, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jolu, pokaż jak wyglada teraz ta hortensja Diamond Rouge.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 09:58, 19 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Joku napisał(a)
Nie, kwiaty ma jak astry, na metce pisze aster divaricatus Eastern Star. Zrobiłam zdjęcie metki żeby zapamiętać nazwę.


Też kiedyś metkom zdjęcia robiłam, ale teraz to je wpinam w segregator. Obowiązek dołączania paszportów roślinom to ułatwia. Prowadziłam nawet kiedyś ogrodowy dziennik, ale już mi się nie chce, odkąd zakopałam się w Ogrodowisku na lata. Prędzej tutaj coś napiszę ku pamięci.

Miłego dnia życzę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 11:00, 19 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Irenko tak wyglądała w połowie września, w rzeczywistości kolor nieco żywszy (jakoś tak byle jak mi kolory na zdjęciach wychodzą)



To zdjęcie z 22.08, kolor tez przytłumiony. Obok jest drugi krzaczek tej samej odmiany, zakwitł później.



A to stan z dzisiaj, kolor bardziej zbliżony do rzeczywistego, zdjęcia z komórki.





Planowałam posadzić te hortensje do donicy ale akurat było wolne miejsce na rabacie więc wykorzystałam. Czy któryś z biednych badyli się tobie ukorzenił? Jeżeli nie to mogę wysłać ponownie wiosną. Teraz krzaki są w lepszej formie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:12, 19 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Haniu też myślałam o segregatorze / albumie ale póki co trzymam metki w pudełkach albo gdzieś na biurku. Jak nie ma metek a są naklejki na doniczkach to albo robię im zdjęcia komórką albo tych doniczek nie wyrzucam i czasami przy poszukiwaniach odnajduję nazwy. Pamiętam nazwy gatunku, gorzej z odmianami. No chyba że któraś jakimś cudem zapadnie mi w pamięć. Generalnie odmiany nie mają dla mnie większego znaczenia ale na forum czasem się przydają.



A to stan obecny prac nad miejscem po sośnie, z już uziemioną świdośliwą. Na razie marnie wygląda ale liczę na jej szybki start w przyszłym roku. W plecach wylądowały powojniki stojące dotychczas w donicy na tarasie. Pomysł spontaniczny, ciąg dalszy realizacji nastąpi. Nie rysuję sobie wcześniej rabat tylko działam na bieżąco . Póki co wychodzi mi że plecy stanowić będą właśnie owe powojniki i dostane od Vity sadzonki trzmieliny coloratus.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 13:34, 19 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
Kasiu, dziękuję. Bardzo lubię moją szopkę.

Asiu postaram się coś skrobnąć od czasu do czasu . Ale ja małomówna jestem .
Dla mnie kwiaty tego bodziszka są niepozorne, może powinnam założyć okulary . Większym szacunkiem zaczęłam go darzyć gdy zobaczyłam kwitnące łany bodajże u Anitki na naszym forum.

Dzisiaj posadziłam świdośliwę w miejscu po wyciętej sośnie. Kopałam ok. 0,5m od karpy i dopiero na głębokości szpadla zaczęły się pojawiać drobne korzonki. Myślałam że gorzej mi pójdzie.
A w ogrodniczym nie mogłam się oprzeć takiemu czemuś, jakaś odmiana tawułki, olbrzymia kępa.



Czy to nie tawułka Colour Flash ? Mam taką, jest głównie ozdobna z liści, kwiaty ma różowe ale raczej marne. Listki mają taki kolor cały sezon nie tylko jesienią
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:37, 19 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Byłaś w szkółce w Chwaszczynie ? Tam mają często różne rarytasy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
hankaandrus_44 13:52, 19 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Fajnie, że już podziałalaś. Co raz ładniejsze miejsce się robi. Bedę zaglądać. A jak fotel bedzie wolny, to posiedzę chwilkę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
malgorzata_s... 17:24, 19 paź 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Jolu bardzo mi miło że zajrzałaś do mnie. Cyklameny usiłuję przezimować już kilka lat i niestety mnie nie lubią. Sosnę chyba też bym pożegnała na korzyść innej rośliny. Pozdrawiam serdecznie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Joku 20:31, 19 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Mirka tak to ta odmiana. Na jakim stanowisku u ciebie rośnie? Kupiłam ją w Nifrze w Górze Pomorskiej, to niedaleko ode mnie. Liście ma przepiękne. Tam też widziałam twoje dąbki.

Haniu, fotel na razie schowany ale na pewno wystawię wiosną i wtedy korzystaj do woli .

Gosiu ja też kilka razy próbowałam z cyklamenami i nie wychodziło. One chyba lubią miejsca cieniste. U siebie znalazłam im miejsce pod kaliną, wyglądają na zadowolone.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies