Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

mirkaka 15:37, 17 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
No i stało się, mnie smutno, ale się nie wtrącam. Taką decyzję podjęłaś.
Ty wycinasz sosny a ja sadzę, kocham sosny bardzo, u mnie w lasku mogą sobie śmiecić. Dwa lata temu posadziłam dwie himalajskie A wczoraj dwa dęby błotne już wsadzone na miejsce stałe
Cyklamen biało kwitnący i z białymi listkami przeuroczy Potrzebuje kwaśnej ziemi czy obojętnej?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:16, 17 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Sosna himalajska piękna ze swoimi długimi igłami.
Cyklameny wola ziemię zasadową, obojętny lub lekko kwaśny odczyn też pewnie zniosą. Myślę że u mnie mają właśnie lekko kwaśną ziemię. Nie sprawdzałam pH chociaż pehametr posiadam .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
KasiaBawaria 08:43, 18 paź 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Joku napisał(a)



Ten domek jest poprostu cudowny!
____________________
Zapraszam na kawe
Roocika 12:36, 18 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Joku napisał(a)
Roocika, Asiu witam serdecznie. Miło mi ciebie gościć. Ty na razie nie masz takich problemów z nadmiarem szczęścia ogrodowego ale wszystko przed tobą. Kilka lat wystarczy żeby poczuć się jak w puszczy . Przyznaję się do podglądania twoich poczynań z ukrycia, podziwiam ostatnio stworzoną rabatę. A zaprowadziły mnie do ciebie pagórkowate tereny Wysoczyzny Elbląskiej. Ja mam po sąsiedzku Szwajcarię Kaszubską, kiedyś mieszkałam w jej sercu ale uciekłam z powodu długich i dotkliwych zim.
Na zdjęciu jest bodziszek żałobny (używam go jako zapchajdziurę) i języcznik. Kompozycja przypadkowa ale zwłaszcza jesienią wpadająca w oko.


Jolu, miło mi, że podglądasz, daj czasami jakiś znak

Bodziszek żałobny widziałam kiedyś na żywo podczas kwitnienia i zrobił na mnie duże wrażenie, fajnie wygląda z tym języcznikiem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Joku 19:52, 18 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Kasiu, dziękuję. Bardzo lubię moją szopkę.

Asiu postaram się coś skrobnąć od czasu do czasu . Ale ja małomówna jestem .
Dla mnie kwiaty tego bodziszka są niepozorne, może powinnam założyć okulary . Większym szacunkiem zaczęłam go darzyć gdy zobaczyłam kwitnące łany bodajże u Anitki na naszym forum.

Dzisiaj posadziłam świdośliwę w miejscu po wyciętej sośnie. Kopałam ok. 0,5m od karpy i dopiero na głębokości szpadla zaczęły się pojawiać drobne korzonki. Myślałam że gorzej mi pójdzie.
A w ogrodniczym nie mogłam się oprzeć takiemu czemuś, jakaś odmiana tawułki, olbrzymia kępa.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 20:07, 18 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Pięknie przebarwiona ta tawułka, Ciekawe jaki kwiatostan będzie w kolorze. No i gratuluję zasiedleń świdośliwy.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:21, 18 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Właśnie pobierałam u ciebie korepetycje w gospodarowaniu domowym budżetem. Mój dzisiaj zszedł na manowce , bo dokupiłam jeszcze astra o białych delikatnych kwiatach.




Tawułka ponoć ma kwitnąć na różowo. Metkę zostawiłam w donicy, teraz już ciemno. Jutro sprawdzę odmianę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 20:28, 18 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Nie wiem jaka to odmiana tawułki, ale napewno bardzo ładna też jestem ciekawa jej kwiatów
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 20:30, 18 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Basiu dopisałam w poprzednim poście.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 20:58, 18 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Jolu, a to przypadkiem nie zawilec? Jakoś liście mi na astra nie pasują, ale ja nie jestem Darwin, nie znam się na wszystkim. Pewnie znów jakiś wynalazek.
Gratuluję zakupu, niech zdrowo rosną.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies