Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 20:55, 29 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
U mnie też się sieją ale jakoś sobie radzę. Może też je przytnę przed zimą, zobaczę, Werbena najlepiej rośnie tam gdzie się sama wysiała.

Ostatnie dni bardzo ładne, ciepłe ale wcześniej były przymrozki. Większość roślin je przetrwała, strat nie widzę. Kret póki co przestał kopać, pomógł chyba odstraszacz solarny.
Jeszcze trochę pracuję, ogród ogarnięty przedzimowo.
Liście lecą z drzew







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:03, 29 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Lawenda otulona zawciągowcem (jak wymarznie zimą to ją wywalę) i posadzę róże wegetujące w innym miejscu



Haconechloa się ładnie przebarwiła



Posadziłam trawki i wegetującego w donicy bukszpana



A pierwiosnek już poczuł wiosnę

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 07:34, 30 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O rany, jak już doczyszczone.
Pierwiosnek to nam wiosnę już wróży?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 09:12, 30 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Pierwiosnki też "zgłupiały". Ale się nie dziwię. U mnie to samo. Zmiana pogody co chwila. Raz zimno, raz ciepło. Nic im nie będzie, Jolu. Taką mają szybką reakcję.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Rumianka 10:47, 30 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Ogród wymuskany...mucha nie siada...tawuła wyjątkowej urody...Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 12:39, 30 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Irenko, mniej więcej ogarnięte ale liście lecą.
Pierwiosnek wróży wiosnę ale kiedy ona będzie? Zima się jeszcze nie zaczęła.

Haniu u mnie pierwiosnki też zazwyczaj przed zimą wypuszczają kilka kwiatów. A pogoda różna, ostatnio piękna jesienna.

Elisko, wymuskany nie jest bo liście leżą . Masz pewnie na myśli tę czerwono przebarwiony krzew, to trzmielina oskrzydlona. Też go lubię w tej szacie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nicol21 15:10, 30 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
hankaandrus_44 napisał(a)
Potwierdzam. W tej chwili na rabatach królują i u mnie. I to jedyne, które zostawiam na zimę. W czas ostatniej ogrodowej bytności wycinam wszystkie hortkowe bukiety, żeby sąsiadom nie śmieciły.Te suche kwiatostany wsadzam do worka i wiosną służą jak pierwszy wsad do doniczaek zamiast kamiennego drenażu albo piasku.


Pomysł dobry.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
zbigniew_gazda 21:33, 01 lis 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Ogród wymuskany Jolu, tylko te liście. Co z nimi robić jak palić nie wolno bo przyjdzie pan z paskiem pod brodą. Dobrze że pozbyłem się orzecha to jest ich o wiele mniej.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 09:06, 02 lis 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Zbyszku teraz liści do grabienia mam niewiele, nie ma problemu z utylizacją. Albo na kompost albo do worka na bio. W poprzednim ogrodzie przy podobnej powierzchni i kilku sporych drzewach owocowych to dopiero była jazda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 16:35, 02 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zbigniew_gazda napisał(a)
Ogród wymuskany Jolu, tylko te liście. Co z nimi robić jak palić nie wolno bo przyjdzie pan z paskiem pod brodą. Dobrze że pozbyłem się orzecha to jest ich o wiele mniej.


Kompost liściowy w workach nawet można. Podziurawić tylko żeby powietrze dochodziło. Zlać wodą po włożeniu do worka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies