Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

GorAna 17:51, 10 gru 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Jolu, widzę, że mamy tyle samo śniegu. Szkoda by było żeby stopniał. Nie leży do lutego, a potem już z górki
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joku 19:59, 10 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
vita napisał(a)


Wspaniały ostrokrzew, bardzo świąteczne drzewko.

Dobre życzenia, łagodnego przejścia przez zimowy czas, mega ogrodnicze
Dziękuję, przydadzą się, bo powstrzymuję się bardzo od tzw. szkółkingu. A to zapas rękawic by się przydał, ekologiczne preparaty (naczytałam się, he, he), jakieś nasiona, których nie kupiłam wiosną...

Karmnik z całą oprawą wygląda jak ptasi mercedes Zazdroszczę Ci ptaków, u was taka ich różnorodność. A co czytasz? I co popijasz?
Właśnie, widziałam i nie kupiłam ciekawej książki o naparach. Koniecznie na szkółking!


Vita, szkółking obecnie możliwy chyba tylko w internetach . Można nieźle popłynąć . Mnie się zdarzyło kupić poprzedniej zimy cyklameny i ranniki. Bardzo udane zakupy. Teraz na szczęście mnie nie korci, póki co.
Karmnik zawdzięczam pośrednio moim sympatycznym współpracownikom. Na moje odejście z pracy dostałam od nich dość wypasiony talon do sklepu ogrodniczego. Więc sobie poszalałam . Denerwuje mnie tylko ta brązowa noga, może na wiosnę przemaluję. Ptaków aż tak dużo nie ma. Przylatują sikorki, w poprzednich latach było sporo wróbli ale sąsiad wyciął spory żywopłot z ałyczy i wróble przepadły. A ja wycięłam sosnę i też zubożyłam miejsce gniazdowania.
Czytam "Gartenträume", przy okazji przypominam sobie niemieckie słówka. Słownictwo ogrodowe jako tako opanowane . Numer odłożę na kupkę. Chcesz? Herbatka owocowa .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:03, 10 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
GorAna napisał(a)
Jolu, widzę, że mamy tyle samo śniegu. Szkoda by było żeby stopniał. Nie leży do lutego, a potem już z górki
Pozdrawiam


Aniu śnieg chyba stopnieje, temperatura u mnie w okolicach zera. I w prognozach odwilż. Ale na pewno świeża dostawa białego puchu niejeden raz do wiosny do nas dotrze.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 20:58, 10 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Też bardzo mi się podoba ten ostrokrzew śniegu u nas podobnie napadało o też odwilż jest zapowiadana
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 21:22, 10 gru 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Mam ostrokrzew kupiony w Lidlu z 8 lat temu, ale coś jemu nie pasuje, albo taka odmiana, bo niewiele urósł. Jeżeli nie zapomne, to spróbuję go przesadzić w inne miejsce. Twoj podziwiam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 19:22, 11 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Ostrokrzew wyjątkowo mi się udał. Miejsce ma zaciszne w szpalerze różnych krzewów i widać że mu pasuje. Zbytnio go nie doglądam, radzi sobie sam. Jedynie brakuje mu zgrabnej figury, muszę nad nim popracować.
Aha, początkowo podsypywałam chyba trochę dolomitu bo on jeżeli mnie pamięć nie myli nie lubi zbyt kwaśnej ziemi. Teraz sypię na wiosnę to samo co pozostałym, najczęściej jakiś wieloskładnikowy nawóz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 20:59, 11 gru 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Aha, czyli muszę go podkarmić wiosną skorupkami i mączką. Dzięki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 22:10, 11 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Ja sobie posadziłam jesienią takie dwa maluszki, tylko teraz sama nie pamiętam, czy im trochę kwaśnej ziemi nie dałam, na wiosnę to sobie sprawdzę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 22:41, 11 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)
Ostrokrzew wyjątkowo mi się udał.


To bardzo skromnie powiedziane Ja mam trzy sztuki męsko-żeńskie i od dziesięciu lat powyżej kolan nie chcą rosnąć. Podobne rosną przy mojej bibliotece w P. możliwe, że mają od morza wszelkie dobroci
Pisma poproszę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 23:40, 11 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Haniu, Basiu źle napisałam o odczynie gleby dla ostrokrzewu. Przepraszam, sprawdziłam teraz w googlach - pisze że ma być kwaśny. Wydaje mi się że zwykła gleba jaka jest w naszych ogrodach mu wystarczy.

Vita, mój wkład w rozmiary ostrokrzewu jest połowiczny. Jak go kupiłam był już trochę podrośnięty. U mnie jest od 2013 roku. Może wasze są młodsze? Aha, doczytałam - twój ma 10 lat.
Papier odkładam .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies