Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 16:40, 16 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093






I na koniec pięknie kwitnący bez czarny w jednym z sąsiednich ogrodów. Nie mogę się na niego napatrzeć.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 17:45, 16 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
U Ciebie bogato i bujnie. Ten czarny bez to rzeczywiście jakaś ciekawa kolorystycznie odmiana. Ja szykuję się teraz w pola na zbiór i suszenie i syropy na miodzie z kwiatów cz. bzu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
malgorzataka... 18:51, 16 cze 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Jola z przezimowaniem ogrodówki w garażu dobry pomysł,też tak zrobię wykopię,wsadzę do donicy i schowam na zimę do garażu może chciaż z raz zakwitnie--u mnie nie żle rosną ale niestety zdobią tylko liśćmi.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Ewa777 19:05, 16 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)


Nabyłam hortensję ogrodową w rozmiarze XS, przesadziłam do większej doniczki, póki co wygląda dobrze. Na zimę schowam do garażu.





Bardzo ładna hortensja Jednak się skusiłaś
Myślę, że kilka hortensji w donicach zmieści się u Ciebie w ogrodzie i na tarasie

Ogród wygląda pięknie w tej czerwcowej bujności
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kordina 20:21, 16 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ten czarny bez EVA się zwie, zobacz u koleżanki Alicji zdjęcia w zbliżeniu:


https://www.ogrodowisko.pl/watek/10821-zacisze-alicji?page=420#post_8

Ciekawe ma liście, takie troszkę klonikowe
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ewsyg 20:27, 16 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jolu, ależ Ty masz dużo roślin. Widzę, ze zaczynają róże. U mnie często pada i kwiaty nie wyglądają dobrze. Wczoraj plewiłam i okazało się, że jest sucho. Zdziwiło mnie to bardzo.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Joku 21:12, 16 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Kordina dziękuję za nazwę bzu. Pewnie to ta odmiana. W tym roku jest wyjątkowo piękny, wcześniej gubił się w tle z ciemnego ogrodzenia.

Gosia, mam nadzieję że się uda przezimować, w ogrodzie posadzone na rabatę nie chcą rosnąć. Kilka prób mam nieudanych.

Ewa, ano się skusiłam. Naczytałam się o twoich zimowanych w donicach, naoglądałam u ciebie i u Mirki, postanowiłam spróbować.

Ewa, nieźle poupychałam, brak wolnego miejsca ale postanowiłam ograniczyć znacznie ilość przywrotnika więc jeszcze co nieco się zmieści, zapasy doniczkowe czekają.
U mnie też sucho, porządnie nie padało od zimy. Trawnik już zaczyna schnąć. Na rabatach jako tako bo od czasu do czasu podlewam. Róże dopiero startują, najbardziej lubię ten czas w ogrodzie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 22:18, 16 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Uwielbiam czerwień młodyvh pędów u róż. Kilka u siebie tez zauważyłam.

A ogólnie pięknie masz, i groszerk trzyma się siatki. Bedzie co skubnąć. Miłego pogodnego.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 22:58, 16 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Ja też lubię. U mnie takie pędy ma Ascot i Edenka. Przy siatce posiałam groszek ozdobny i cukrowy. Widzę jedynie ten jadalny, same białe kwiatki. Zastanawiam się gdzie się podział ten drugi. Tobie Haniu również dobrego piątku. Chciałam napisać tygodnia a to przecież dzisiaj czwartek.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 08:31, 17 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Jolu bardzo mi się podoba jak obsadziłaś brzegi rabat, jak płynnie roślinność przechodzi do wyższych pięter. Ciekawie się przeplata, zwisa to tu to tam nadając harmonii.
Też powinnam zamaskować obrzeża jakimiś płożącymi roślinami.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies