Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

zbigniew_gazda 15:53, 17 cze 2022


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Pięknie Jolu u Ciebie. Tyle masz rodzajów roślin że głowa mała.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 21:01, 17 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
ryska napisał(a)
Jolu bardzo mi się podoba jak obsadziłaś brzegi rabat, jak płynnie roślinność przechodzi do wyższych pięter. Ciekawie się przeplata, zwisa to tu to tam nadając harmonii.
Też powinnam zamaskować obrzeża jakimiś płożącymi roślinami.



Moje rabaty są wąskie (ok. 1m), mam problem ze środkowym piętrem bo po prostu najczęściej nie ma na nie miejsca. Sporą część zajmują krzewy tworzące mieszany żywopłot. Natomiast co do obwódek to część jest moim pomysłem, część wytworem natury - ot, się nasiało a ja pozwoliłam roślinom zostać .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:04, 17 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
zbigniew_gazda napisał(a)
Pięknie Jolu u Ciebie. Tyle masz rodzajów roślin że głowa mała.


Dziękuję . Faktycznie roślin mi się przez te lata uzbierało. Byłoby więcej gatunków, odmian gdyby nie szkoła Danusi i jej skłonność do minimalizmu w początkowym okresie istnienia forum.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 21:49, 17 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3978
Skusiłaś się na hortkę i bardzo dobrze, nareszcie. Gdzie kupiłaś?
Patrzę na Twoje bodziszki i oczu oderwać nie mogę, wspaniałe
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 22:05, 17 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Chyba w jakimś markecie, nie pamiętam. Wzdycham do hortensji Ewy i Mirki, postanowiłam spróbować kolejny raz.
Bodziszki wspaniałe Rosemoor . Piękne som .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 22:10, 17 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Ale masz piękny bodziszkowy busz hortensja też bardzo ładna ja swoje ogrodowe mam posadzone do gruntu, jakoś dają radę, ale dwie mam w donicach, też zimowały ma dworze ale teraz bardzo słabo rosną.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 22:15, 17 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Bodziszków mam kilka odmian i prawie wszystkie robią busz. Niekiedy aż za duży. Uparłam się na hortensje ogrodowe, u mnie w gruncie do tej pory nie dawały rady. Spróbuję w donicy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 11:15, 18 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9482
Joku napisał(a)
Bodziszków mam kilka odmian i prawie wszystkie robią busz. Niekiedy aż za duży. Uparłam się na hortensje ogrodowe, u mnie w gruncie do tej pory nie dawały rady. Spróbuję w donicy.


U Ciebie piach czy glina, bo nie pamiętam?
Jeśli chcesz mieć w gruncie to zrobię dla Ciebie sadzonkę, ta da radę ale jeśli masz piach to musisz wymienić ziemię na glinę . Będzie lepiej trzymać wilgoć, no i ją trzeba podlewać i wiosną zasilać. Nie zasilaj ich później niż w czerwcu, najlepiej tylko na początku miesiąca. Ja swoje w tym roku zasiliłam tylko bogato kompostem. Uzbierało mi się go trochę Wiosną, póki sadzonki są małe trzeba je chronić przed ślimakami, bo potrafią objeść do korzenia. Moich to już nie jedzą
Ja mam dwie białe ogrodówki, jesienią je wykopię i będę zimować w donicy w garażu, te są bardzo wrażliwe na mróz, nie kwitną posadzone w ogrodzie.
Masz sporo bodziszków, one bardzo się rozrastają, ja swoje w lasku wczoraj przycięłam do zera, część wyrwałam, za gęsto tam już było.
A tak poza tym to masz Jolu prześlicznie w ogrodzie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:16, 18 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9482
Joku napisał(a)


Dziękuję . Faktycznie roślin mi się przez te lata uzbierało. Byłoby więcej gatunków, odmian gdyby nie szkoła Danusi i jej skłonność do minimalizmu w początkowym okresie istnienia forum.


U niektórych pasuje minimalizm a u innych obfitość gatunków, dlatego każdy ogród taki inny jest
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:01, 18 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Gliny u mnie nie uświadczysz. Na wierzchu cienka warstwa próchnicy, pod spodem czysty piach. U mnie już pewnie nieco grubsza warstwa próchnicy bo się staram . Nie rób sadzonki, szkoda zachodu. Może jak więcej domów pobuduje się na tyłach, zrobi się zaciszniej to spróbuję. Ta w doniczce w sam raz na moje możliwości. Moją świeżo posadzoną Pink Anabelle też ślimaki ogołociły. Płakać mi się chce. Już się nastawiłam na zakup pełzakola bo coraz więcej jest golasów.
Bodziszka korzeniastego przycięłaś?
Za dobre słowo dziękuję.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies