Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Magara 00:25, 12 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola - dzięki za info Zdjęcie chętnie obejrzę, ale chyba nie będę ryzykować U mnie runianka kaprysi - w jednym miejscu jak głupia rośnie a trzy metry dalej ma focha
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ewa777 07:41, 12 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Jolu, pięknie w Twoim ogrodzie. Te obwódki z bodziszka to świetny pomysł
Kukliki od Ciebie przyjęły się Bardzo dziękuję
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kordina 09:16, 12 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jolu czy pamiętasz jak nazywa się ta odmiana bodziszka na obwódkach? Ile czasu kwitnie? Jaką wysokość osiąga? Chociaż jak będę miała nazwę to resztę informacji doszukam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 20:40, 12 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Magara, zdjęcie dzisiaj zapomniałam zrobić, postaram się poprawić jutro. Jeżeli masz ochotę na tego derenia to jak go spotksz w ogrodniczym to kup na próbę jedną doniczkę i poobserwuj jak się będzie zachowywał u ciebie. On się rozłazi rozłogami. Pamiętam że mój kupiony podzieliłam na kilka części.
Możesz jeszcze zapytać Mirkę (Mirkaka), ma go też.

Ewa, dziękuję. Kukliki są łatwe w uprawie, na pewno się u ciebie rozrosną.

Bożena, mój bodziszek to b. Renarda Philippe Vapelle. Kwitnie krótko, mniej więcej tydzień. Kupiłam go głównie ze względu na liście, mają taki szaro- zielony kolor i mają nierówną, pomarszczoną powierzchnię. Jest niewysoki, ok. 20 - 30 cm.
O dłużej kwitnącym napisałam u ciebie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 00:46, 13 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola, spoko, nie śpieszy się I tak ciężko wszystkie forumowe wieści w sezonie ogarnąć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 17:51, 13 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093


Tak wygląda mój dywanik z derenia po kilku latach starań. Szału nie ma .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 21:16, 13 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Jola, ale się wszystko zagęściło i zazieleniło, bujność taka że aż się wylewa
Dereń kanadyjski właściwie taki jak u mnie, nie masz co narzekać że słabo rośnie, tempo mają podobne Tego bodziszka Renarda mam niewielką kępę, nie rozrasta się zbytnio u mnie ale i kwitnie bardzo słabo, czyżby dlatego że w cieniu?
U nas dziś fajnie popadało
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 22:05, 13 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Ta skłonność do zagęszczania niekiedy mnie przeraża. Jeszcze ze 3 tygodnie temu były luzy na rabatach a teraz robi się ścisk.
Twój dereń gabarytowo większy jak zresztą wszystko u ciebie. Ja go traktuję jako kolejną ciekawostkę do obserwacji. A bodziszek Renarda chyba lepiej rośnie na słońcu i jak nie jest uciskany przez sąsiadów. U mnie wyraźnie się poprawił jak posadziłam go na brzegu rabaty. A nawet rozpycha się za bardzo. Przesadź go w lepsze miejsce. Miałam jeszcze biało kwitnącego ale gdzieś się zgubił.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
GorAna 23:07, 13 cze 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Jolu, Twoje rabaty już pięknie wypełnione>
Roślinki wspaniale się dopełniają i podkreślają urodę sąsiadki
Widzę, że i u Ciebie spadło kilka kropel deszczu
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Magara 01:13, 14 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Joku napisał(a)


Tak wygląda mój dywanik z derenia po kilku latach starań. Szału nie ma .

Jola, no uczciwie mówiąc to faktycznie szału nie ma w sensie "obszaru", ale jest urokliwy, to nie budzi wątpliwości
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies