Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 17:15, 26 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Nie Kasiu, te pędy wyrosły na pędach nad ziemią. To nie jest jedyna róża która tak zaszalała. Podobnie zrobiła Eden Rose. Trochę mnie to zdziwiło bo dotychczasowe przyrosty były niewielkie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 21:14, 26 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Joku napisał(a)
Nie Kasiu, te pędy wyrosły na pędach nad ziemią. To nie jest jedyna róża która tak zaszalała. Podobnie zrobiła Eden Rose. Trochę mnie to zdziwiło bo dotychczasowe przyrosty były niewielkie.


Wiec nie pozostaje nic innego jak tylko postawic im wieksza podporke,lub po prostu skrocic roze. Mozesz rowniez sprobowac oplesc naokolo te podporke co juz jest.
____________________
Bawarka
Joku 21:17, 27 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Będę próbować, jak nie teraz to wiosną przy cięciu. Na szczęście da się przejść w pobliżu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
eda 21:49, 27 paź 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Jolu ale kolorowo kącik fotelowy zagęścił się ładnie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kasiek 11:49, 31 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Joku napisał(a)
Będę próbować, jak nie teraz to wiosną przy cięciu. Na szczęście da się przejść w pobliżu. [/quote

Moje roze w ten sposob formowalam, nie widzialam by je takie zabiegi oslabialy, wrecz przeciwnie. Przez caly rok obcinam to, co mi przeszkadza
Sadzilas juz cebulowe? U mnie tak cieplo, ze az nieprzyzwoicie, letnie
temperatury. Mysle zeby z cebulowymi jeszcze poczekac.
____________________
Bawarka
Joku 13:04, 31 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Eda, w kąciku się zagęściło, nadal kwitnie nieprzycinany groszek ozdobny. Wczoraj zerwałam jeszcze garść fasoli pnącej.

Kasiu, teraz panuje "moda" na wiosenne przycinanie róż ale pamiętam że dawniej przycinało się róże jesienią i poprawiało cięcie wiosną. A zimy były wtedy bardziej srogie. Żeby było śmieszniej ze swojej pracy zawodowej pamiętam dwie metody żywienia niemowląt. W czasie obowiązywania każda z nich była jedyną słuszną . O dziwo dzieci jakoś rosły i miały się nieźle.

Różę na razie zostawiam w spokoju, cebulki posadziłam, ogólnie z pracami ogrodowymi jestem na bieżąco. Dzisiaj planuję zrobić porządek w szopce ale nie wiem czy mi się będzie chciało . U nas też ciepło, wyłączyliśmy ogrzewanie.
A cebulki posadziłam żeby mieć to już "z głowy".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 14:39, 31 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Tez znam te metode i tez ja stosowalam
Ja jakos do tych cebulowych, zabrac sie nie moge...Za cieplo jest, za goraco. Posadzilam kolejne piwonie i czekam, sama nie wiem na co. Jaka niechec mnie ogarnela, len sie nazywa
____________________
Bawarka
Joku 20:57, 31 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Może będzie tobie raźniej, mnie dzisiaj też leń opanował, szopki nie sprzątnęłam. Poczeka sobie . U nas też ciepło, było 15 st. Nie miałabym nic przeciwko takiej pogodzie, tylko że to nic dobrego nie wróży.
Kolejne piwonie - ile ty ich masz?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 18:30, 01 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Joku napisał(a)

To chyba hakone Greenhills tak ładnie się przebarwiła




Ale cudne zestawienie. Hakonka jak gwiazda.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 12:00, 02 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Eliso hakone już nieco przybladła.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies