Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 12:18, 24 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Nadzieja na kwiatki wczesną wiosną, gwiazdnicę muszę wypielić



To chyba hakone Greenhills tak ładnie się przebarwiła



Róża Reine de Violetts wypuściła takie długie pędy. Ktoś podpowie co z nimi zrobić?



Bergenia zaczęła się przebarwiać

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 12:24, 24 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Uporządkowałam placyk przy kompostownikach



Tu jeszcze można przysiąść



Borówka amerykańska i hortensja Diamant Rouge w jesiennym wydaniu



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 12:31, 24 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Na koniec kilka tzw. "szerokich planów"







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 12:53, 24 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Ładnie wszystko uporządkowane, szczególnie placyk przy kompoście mi się podoba, taki porządeczek no i ta trzmielina pięknie płonie moja już dawno zgubiła liście i borówki też, a Twoja pięknie gwiazdorzy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 20:06, 24 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jaką masz fajną szklarenkę na stoliku, ujęcia tego miejsca w ogóle nie pamiętam. Jolu masz takie czyste kamyczki na dróżce, nie zarastają? Czym wyłożyłaś spód?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 20:42, 24 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolu, brawa dla Ciebie, że namówiłaś sąsiada do realizacji zdolności manualnych Świetne podpory. Czym były malowane? Zakątek z fotelem jeszcze w fioletach i z letnim klimatem. Trzmielina długo się trzyma. Porządki - jestem także na ich etapie i radość ze stanu "po" jest mi bliska. Przed zimą to może nawet podwójna satysfakcja, zapewniająca spokój duszy
Szklarenka na stoliku także uroczym - jest urocza. Dojrzałam też karmnik z ogranicznikami dla dużych ptaków, czy to sprawdza się w praktyce? Też o tym ostatnio myślę, sójki to pół biedy, ale kawki wciąż przylatują do karmnika, pamiętają już z zeszłego roku.
Na koniec podziwiam całokształt - zadbany i zielono-kolorowy, szczególnie borówka - jako że sama jestem na etapie wprowadzenia jej do ogrodu - dodaje pięknych kolorków.

Joku 21:48, 24 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Po letnim lenistwie i ogólnym "nie chce mi się" w ciągu ostatnich tygodni wróciły chęci do działania. Efektem jest nadrobienie zaległości domowo - ogrodowych. W ogrodzie trochę prac do wykonania ale przeszkadza deszczowa pogoda.
Teren przy kompostowniku czekał na swoją kolej od dawna, teraz czuję się jakby kamień z pleców mi spadł .

Basiu czyli u mnie jesień nieco spóźniona w porównaniu z tą u ciebie.

Bożena, szklarenka z Ikei. W kamyczkach lubi się wszystko wysiewać, co i rusz padam na kolana i pielę, pielę, pielę. Pod spodem położyłam geowłókninę. To miejsce o którym wspominasz jest podręcznym kącikiem gospodarczym. Trochę wyeksponowane ale w pobliżu mam kran i wąż, po prostu zostawiam go dla własnej wygody. Staram się jedynie pilnować porządku.

Marta, utalentowany sąsiad to skarb . Nie wiem czym były pomalowane, nie pytałam.
Ten spokój duszy zimą bardzo cenię .
Karmnik mam od poprzedniego roku. Początkowo przylatywały ptaszki, głównie sikorki ale podejrzewam że moje koty je wystraszyły i pod koniec zimy nie było chętnych na wysypaną karmę. Pewnie będzie służył jako element ozdobny. Sójek u mnie nie widziałam, jest trochę kosów, więcej srok i gołębi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 19:32, 25 paź 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18414
Jolu, jeżeli chodzi o róże, to takie długie baty przycinam, żeby było wygodniej się przy niej poruszać. Widzę, ze Burgundy w donicy nadal pięknie Ci kwitnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 20:40, 25 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Dziękuję za podpowiedź, spróbuję się do niej dobrać. Róże w donicach kwitną nieustannie, lepiej niż te posadzone na rabatach. Burgundy też kwitnie ale takiego wdzięku jak latem niestety nie ma. A jak twoja się sprawuje?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 21:46, 25 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762


Róża Reine de Violetts wypuściła takie długie pędy. Ktoś podpowie co z nimi zrobić?




Jolu, sprawdz czy pedy wychodza z podkladki pod miejscem szczepienia.( to tz dziki)
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies