Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

basia3012 14:28, 02 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Jolu, u mnie trzmielina też już bez liści.
Twój porządeczek i w kąciku i na ścieżce bardzo mi się podoba. Też tak lubię. Milej się ogląda i spaceruje po ogrodzie jak w oczy nie włażą chwasty.
A ta malutka roślinka, chwaścik to gwiazdnica? U mnie bardzo dużo jej jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 14:30, 02 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Joku napisał(a)
Nadzieja na kwiatki wczesną wiosną, gwiazdnicę muszę wypielić



O tą z lewej strony mi chodzi.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joku 16:40, 02 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Na to mi to coś wygląda. Póki co do niej się jeszcze nie dobrałam, zresztą sporo liści z kaliny tam spadło więc mogła się ukryć. U mnie jej na szczęście niewiele.

Dzisiaj wywaliłam letnie rośliny z donic, wcześniej zrobiłam porządek w szopce mając na względzie ewentualne przyszłoroczne poszukiwanie różnych potrzebnych mi wiosną drobiazgów. Zostało jeszcze pozbieranie mebli z tarasu i jakieś detale do ogarnięcia. Najwyższa pora zapaść w sen zimowy .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
basia3012 20:42, 02 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Joku napisał(a)
Na to mi to coś wygląda. Póki co do niej się jeszcze nie dobrałam, zresztą sporo liści z kaliny tam spadło więc mogła się ukryć. U mnie jej na szczęście niewiele.

Dzisiaj wywaliłam letnie rośliny z donic, wcześniej zrobiłam porządek w szopce mając na względzie ewentualne przyszłoroczne poszukiwanie różnych potrzebnych mi wiosną drobiazgów. Zostało jeszcze pozbieranie mebli z tarasu i jakieś detale do ogarnięcia. Najwyższa pora zapaść w sen zimowy .


Tak, ten chwaścik jest mały i jak liście spadną to kompletnie robi się nie do odnalezienia. Mam go dużo.

U mnie w tej zimnej piwnicy ogrodowej to też porządek muszę zrobić. Może coś wyrzucić?

Jakoś tak ciepło się zrobiło, że o śnie zimowym zapomniałam. Po prostu odechciało się spać.
Piękną jesień na razie mamy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joku 21:38, 02 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Gwiazdnicy nie zazdroszczę, paskudztwo straszne. U mnie na szczęście pojedyncze okazy.
W mojej dawnej piwnicy zawsze bajzel miałam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martka 13:33, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gwiazdnica niestety pojawia się u mnie w niektórych miejscach nieustannie, w dodatku - im bliżej zimy, tym więcej jej wyłazi, jakby chciała się uratować przed zagładą... masz jakiś patencik?
Jolu, są pomieszczenia, które chyba zawsze będą zabajzelowane, a porządek zagości w nich tylko na moment. U mnie tak jest ze spiżarnią, pralnią i garażem. Dobrze, że nie mam domku ogrodnika, bo byłby kolejny. Nie mam szans tam na dłużej zapanować z ładem
Joku 18:00, 03 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
U mnie póki co nie mam problemu z gwiazdnicą. Jak się pojawi to staram się wyrwać ją w całości, z korzeniem. Chociaż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w sensie czy korzeń może odrosnąć tak jak np. mlecz. Na pewno problemem jest "dywanik" z tego paskudztwa, strasznie trudno się wtedy wyrywa. Myślę że pomóc może dobre spulchnienie ziemi jakąś haczką, motyczką przed zabraniem się do dzieła.
Czytam o twoich zabajzlowanych pomieszczeniach i pomyślałam sobie jakie to szczęście że nie mam strychu . Od kiedy jestem na emeryturze trochę łatwiej ogarnąć mi większość pomieszczeń. Przynajmniej od czasu do czasu .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:18, 03 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
I ja mam gwiazdnicę w ilościach, które nie cieszą. I tak jak Martka napisała - o tej porze roku zwiera szyki Ona ma strasznie delikatne korzonki, niteczki takie. Podobno "złe" wyrwanie motywuje ją do rozmnażania Optymistycznie zakładam, że będą jeszcze słoneczne dni, które pozwolą z nią powalczyć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 19:10, 04 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Przy okazji dzisiejszych prac w ogrodzie szczególną uwagę poświęciłam owej gwiazdnicy. Nie przepuściłam żadnej napotkanej po drodze. Na szczęście były to pojedyncze osobniki. Też mam wrażenie że ona się zaczyna panoszyć jesienią.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Roocika 19:37, 04 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Joku napisał(a)




Też kupiłam tą hortensję, spodobały mi się i kwiaty i przebarwienia liści. Jolu jaką wysoka u Ciebie rośnie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies