Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Ewa777 21:04, 13 paź 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Jeżówki u mnie w takim samym stanie.
Fajny ten Twój kącik gospodarczy. Zrobiony własnymi siłami cieszy najbardziej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 21:40, 13 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Eda, oj chciałoby się, chciałoby. Ja mam na wysiewy wolne 50 cm kw. .

Ewa, sporo udało mi się zrobić w tym roku z czego bardzo się cieszę.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
eda 23:09, 13 paź 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
spokojnej nocy Jolcia

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Joku 19:38, 14 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Noc była spokojna, tylko raz koty mnie wygoniły z łóżka swoimi żądaniami wyjścia/wejścia .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
eda 22:41, 14 paź 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Joku napisał(a)
Noc była spokojna, tylko raz koty mnie wygoniły z łóżka swoimi żądaniami wyjścia/wejścia .


Mam to samo haa i uśmiałam się ostatnio bo u znajomych zrobili sobie klapkę i sprawdzało się do czasu gdy wlazł im do domu kocur przybłęda i ganiał kota domownika i robił straszny bałagan musieli go łapać i wyprowadzać z domu
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
basia3012 23:50, 16 paź 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Joku napisał(a)




Cegły trochę krzywo leżą, ale liczę na to że rośliny zakryją niedociągnięcia . Szopka dopomina się malowania, trzeba zabrać się za to w przyszłym roku.
Koniec.


Wiem jak cieszy taki wolny kawałek ziemi do obsadzenia. Super.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
KasiaBawaria 08:14, 17 paź 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Joku napisał(a)
Basiu, informacje skromne jako że moje doświadczenia z hortensjami niewielkie.

Tymczasem jesienne dni powoli mijają, wieczory coraz dłuższe więc czasu na siedzenie przy komputerze więcej. Wczoraj znowu przymroziło, większość liści piwonii straciła swój urok, cynie wylądowały na kompoście. Prace ogrodowe powoli posuwają się do przodu, co mnie bardzo cieszy. Cebulki posadzone, zostało trochę krokusów do upchnięcia. Z przedogródka muszę wykopać róże, chyba powędrują do donic na przechowanie.

Wykopałam kalinę angielską, nie byłam z niej zadowolona głównie z powodu corocznego ataku mszyc. W jej miejsce posadziłam czekającego od wiosny w donicy dąbka błotnego Green Dwarf. Przy okazji odsłonił się ładny krajobraz zapożyczony od sąsiadów . Drzewko w międzyczasie zdążyło się ładnie przebarwić.







Sliczny porzadeczek masz.U siebie znw musze posprzatac a nie chce mi sie deba mamy tego samego bedziesz zadowolona
____________________
Zapraszam na kawe
Joku 19:38, 17 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Eda, też myślałam o takiej klapce ale nie bardzo mam ją gdzie zamontować. To nocne kocie życie daje mi się dość mocno we znaki .

Basiu, tylko ogrodnik ogrodnika zrozumie . Na razie posadziłam siewki fiołka labradorskiego, który wysiał się na ścieżce. Potrzeba mi jakiegoś powojnika żeby się piął po kratce i zasłonił niezbyt piękne ogrodzenie.

Kasiu mało mam tutaj liści do zgrabiania ale znam ten ból bo w poprzednim ogrodzie grabienie liści zabierało mi sporo czasu. Wiem że masz to drzewko, bardzo mi się u ciebie podobało dlatego kupiłam jak zobaczyłam go w sklepie ogrodniczym. Mój jest mały, jeszcze kilka gałązek się złamało przy wywrotkach. Jaki jest jego roczny przyrost, tak orientacyjnie?

Trzmielina oskrzydlona płonie - to nie jest kalina, pomyliłam się. Przepraszam.


____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
GorAna 22:32, 17 paź 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Płonąca kalina zjawiskowa
Czytam, że cebulki już posadziłaś Ja zaczynam w przyszły tygodniu
Serdecznie pozdrawiam Jolu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Ewa777 07:04, 18 paź 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Piękna ta płonaca kalina
Dąb też śliczny. Jaka to odmiana? Mi się marzył dąb błotny green dwarf.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies