Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Magara 00:15, 03 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Jola, zdjęcia z wycieczki super Przylaszczek w naturze nigdy tylu nie widziałam, żal wielki, bo widok musiał być "łał"
Z terenów "niszczonych" pod deweloperkę jedna z moich sąsiadek uratowała morze przebiśniegów. Dziarska Pani Józia uznała, że w ma w nosie kierownika budowy i buldożery Dzięki niej wszyscy mamy teraz przebiśniegi
U Ciebie już magnolia kwitnie???
Byłam na chwilę w 3citi, tam wszystko dużo bardziej zaawansowane wiosennie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 08:37, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Joku napisał(a)




Mirka to chyba to samo miejsce, jadąc w stronę Kartuz po lewej stronie między Borkowem i Borowem. Znalazłam miejsce do zaparkowania na parkingu po drugiej stronie, nieco dalej. No ale ja byłam sama, mogłam łazić do woli . Dodam jeszcze że przy tej ulicy na końcu której jest zamek jest bardzo fajna szkółka, w której kiedyś kupowałam rośliny. Właściciel zajmuje się również projektowaniem ogrodów i sam ma kawałek ładnego ogrodu. To była moja inspiracja jak zaczynałam robić pierwszy ogród.



Tak, też tak uważam, gdybym była sama to na pewno bym się zatrzymała i porobiła zdjęcia
Zwróciłaś uwagę że kawałek dalej w kierunku Kartuz kopią wzdłuż drogi szeroki pas i kładą jakieś kable. Może stanowisko przylaszczek jest też tam zagrożone? Jeśli tam zaczną kopać, to wszystko zniszczą
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 12:04, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Daga, moja pierwsza myśl też była taka że pojadę tam z wiaderkiem i szpadlem żeby choć kilka kępek wykopać. Ale ostatecznie nie pojechałam, trochę z lenistwa, trochę z obawy że ktoś może mnie przegonić. No i wstydziłam się że ludzie będą się gapić i myśleć co ta wariatka tam szuka bo zaraz po sąsiedzku biegnie stara ruchliwa szosa.

Mirka mnie ten widok też zmroził bo jechałam od strony Kartuz i najpierw zobaczyłam te wykopaliska. Ale potem, jak już wysiadłam z samochodu zobaczyłam że z drugiego kierunku jest wykonana droga dla rowerów, wyglądało na to że nie była to świeża robota. I właśnie na tej wysokości szukałam przylaszczek. I one tam sobie świetnie rosły. Gotowy odcinek ścieżki dochodził do tego aktualnie robionego więc sobie pomyślałam że to pewnie będzie jej przedłużenie. Może nie jest to całkowity wyrok śmierci dla niebieskich kwiatków. Nawet jeżeli częściowo zostaną zniszczone to powolutku się na nowo rozsieją.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 13:35, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Joku napisał(a)
Daga, moja pierwsza myśl też była taka że pojadę tam z wiaderkiem i szpadlem żeby choć kilka kępek wykopać. Ale ostatecznie nie pojechałam, trochę z lenistwa, trochę z obawy że ktoś może mnie przegonić. No i wstydziłam się że ludzie będą się gapić i myśleć co ta wariatka tam szuka bo zaraz po sąsiedzku biegnie stara ruchliwa szosa.

Mirka mnie ten widok też zmroził bo jechałam od strony Kartuz i najpierw zobaczyłam te wykopaliska. Ale potem, jak już wysiadłam z samochodu zobaczyłam że z drugiego kierunku jest wykonana droga dla rowerów, wyglądało na to że nie była to świeża robota. I właśnie na tej wysokości szukałam przylaszczek. I one tam sobie świetnie rosły. Gotowy odcinek ścieżki dochodził do tego aktualnie robionego więc sobie pomyślałam że to pewnie będzie jej przedłużenie. Może nie jest to całkowity wyrok śmierci dla niebieskich kwiatków. Nawet jeżeli częściowo zostaną zniszczone to powolutku się na nowo rozsieją.


Tak Jolu, masz rację, one są na tym pasie wzdłuż ścieżki rowerowej, może właśnie te kable będą w dalszym ciągu ścieżki. Czyli nie będzie wyroku śmierci
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 13:35, 03 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Piękne widoki i ze spaceru i z Twojego ogrodu. Też jestem zaskoczona, ze tak pięknie kwitnie u Ciebie magnolia. U mojej dopiero pękają pąki.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basieksp 13:52, 03 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
Ale to tak trochę jest, że dzięki nam ogrodnikom niektóre rośliny mają szansę przetrwania Często właśnie przez ludzi wyniszczone, przez ogrodników uratowane Dokładnie tak jak z tymi przebiśniegami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 20:09, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Mirka, mam taką nadzieję. Dla mnie to wyglądało na kontynuację ścieżki rowerowej. Specjalnie podeszłam do miejsca gdzie kończyła się nawierzchnia dróżki. Pozostaje nam mieć nadzieję i sprawdzić za rok .

Ewa, moja magnolia zawsze wcześnie kwitnie. To jakaś odmiana gwiaździstej. Ciekawa jestem czy dzisiejsza zimna noc jej nie zaszkodzi.

Basiu, masz rację. Tylko takich wariatów jak my jest mało.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 21:25, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Joku napisał(a)




Jolu, przecież to Twoje zdjecie zrobione w moim ogrodzie...mam identyczne... No zobacz...

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ewa777 21:40, 03 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Twoja magnolia wygląda jak Leonard Messel (gwiaździsta różowa). Mam taka samą i moja jeszcze nie kwitnie, ale myslę, że w najbliższy weekend będę już ja podziwiać u siebie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 22:10, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Elisa, jakby te same były , ale wydaje mi się że twoja bogatsza w kwiaty .

Ewa, pewnie to właśnie ta. Już ktoś mi ją identyfikował. Kupowałam chyba bez metki. Dzisiaj wolałabym twoją Gienkę, Susan albo Nigrę. Ta moja ma jedną dużą zaletę, bardzo powoli rośnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies