Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

vita 14:54, 24 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Joku napisał(a)
Ciekawa jestem jak zakwitnie. Oby tylko nic pączusia nie zżarło.
Zastanawiam się niekiedy czy ta moja kalina jest Dawn czy jakaś inna. Kupowałam ją lata temu, raczej nie mając świadomości że są inne podobne kaliny. Nie pamiętam też czy była jakaś metka z nazwą. Rośnie niezbyt mocno, na szczęście (3 m na wysokość nie przekroczyła). Przy wycinaniu zauważyłam ze faktycznie jest dużo nowych pędów, trochę mnie denerwowały ale zostawiłam. Myślisz że lepiej wycinać te młodziaki? Moja operację zniosła dobrze, tak po roku oceniam.


Młodziaki zostawię wtedy, kiedy zechcę odmłodzić krzewy, wycinając najstarsze gałęzie. Jednak i wtedy trzeba zachować spore odstępy pomiędzy pędami. U mnie kaliny bardzo witalne Najbardziej lubię, kiedy zakwitają, przy sprzyjającej pogodzie, pod koniec listopada. W tym roku nie udało się.

Czy ja dobrze doczytałam? Truskawki kupiłaś?! I nie są to kaszëbskô malëna?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
ajka 15:05, 24 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Jolu, wrzuciłam zdjęcia szafirków i hortensji na swoim wątku. Z góry dziękuję za pomoc.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joku 20:16, 24 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Magara, sporo na temat cięcia kaliny napisała Vita. Moja rośnie w ogrodzie bodajże 10 lat, nie zwracałam uwagi na jej zagęszczenie. Dopiero w ubiegłym roku mnie naszło żeby ją nieco uszczuplić. Jak widać żyje, ma się dobrze. Moje doświadczenie w cięciu tego krzewu jest niewielkie, będę obserwować i z konieczności wycinać to co wyrasta za bardzo na boki.

Vita, no właśnie tych młodych badyli w środku jest pełno. W dodatku trudno wyciąć poszczególne gałęzie bo u podstawy krzewu jest strasznie ciasno, wszystko wyrasta niemalże z jednego miejsca. Ja wolę jej wiosenne kwitnienie, wtedy jest bujniejsze. Ale zimą, późną jesienią gdy wszystkie liście opadły taki kwitnący krzew jest na wagę złota.
Ano, naszło mnie . Kupiłam odmianę powtarzającą owocowanie czyli Albion. Wzięłam najmniejszą dostępną ilość czyli pęczek 10 sadzonek. Do tego dostałam dwie w gratisie (Christina). Nadmiar szczęścia przy moim skromnym areale. Zadoniczkowałam się na maxa.

Ajka, byłam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 20:19, 24 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
No widzisz, też Cię truskawkoza dopadła Jolu u Ciebie, mogą zwisać z tarasu posadzone w dłuższych balkonowych doniczkach
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 20:23, 24 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Muszę sobie zacząć zapisywać odmiany truskawek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:13, 24 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola, dzięki Zaraz poszukam wpisów Vity
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 23:30, 24 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Magara, pierwszy post na tej stronie, u góry.

Bożena, żeby to tylko jedna truskawkoza , niejednego wirusa już tu podłapałam .

Basiu, ja próbowałam zapisywać odmiany truskawek kupowanych w opakowaniach, z metką. Tych, które mi smakowały. Ale zrezygnowałam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zawitka 07:50, 25 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Piszecie o kalinach musze poczytać trochę .Wczoraj widziałam 3 rodzaje kalin połączonych wysokich . Ciekawie to wyglądało ale cena była ho ho .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ewa777 10:49, 25 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Zadoniczkowałaś się, ale za to będziesz miała świeże truskawki prosto z doniczki na tarasie
Wyobraź sobie - siedzisz na leżaczku i zjadasz truskawki z krzaczka Ja to widzę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 10:56, 25 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
No właśnie te ceny. Ale jak ktoś ma cierpliwość to może sobie podobne wyhodować. Lubię kaliny, jest sporo fajnych odmian. Mam jeszcze kalinę Watanabe.

Dla Ani ajki aktualny stan mojej ułudki







Tu widać jak się rozłazi. W tym miejscu mi to nie przeszkadza.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies