Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Rumianka 21:09, 01 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Przylaszczki pamiętam z dzieciństwa, rosły całymi łanami...w ogrodniczym często szukam, ale nie trafiłam jeszcze. Zawilce te białe zwykłe mam i fajnie rozrosły się na działce.
Później zanikają, ale z każdą wiosną pokazują się od nowa w większej ilości.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 21:13, 01 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
Rumianka napisał(a)
Przylaszczki pamiętam z dzieciństwa, rosły całymi łanami...w ogrodniczym często szukam, ale nie trafiłam jeszcze. Zawilce te białe zwykłe mam i fajnie rozrosły się na działce.
Później zanikają, ale z każdą wiosną pokazują się od nowa w większej ilości.


Ja przylaszczki kupowałam sobie na allegro, nie mam ich dużo, ale rosną i rozsiewają się powoli
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:13, 01 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Joku napisał(a)
Wczoraj i dzisiaj piękną mamy pogodę, około 20 st. ale na horyzoncie kolejne ochłodzenie.
Święta obchodzę bardzo skromnie, wystarcza mi wiosenna pogoda i kwiaty w ogrodzie.
Wczoraj przy okazji odwiedzin u rodziny zaliczyłam spacer po lesie w okolicach Kartuz. Pamiętam to miejsce z dawnych lat, zszokowana byłam widokiem niebieskiej skarpy przy szosie. Nie wiedziałam co to jest ale szukałam i znalazłam odpowiedź: przylaszczki. Takiego efektu jak wtedy już nie ma ale na obrzeżach lasu nadal sporo przylaszczek kwitnie. Niektóre kępy bardzo rozrośnięte. Towarzyszyły im zawilce. Widok warty spaceru, po drugiej stronie szosy jest jezioro jako dodatkowa atrakcja.





W naturze różowe przylaszczki też istnieją, są rzadsze niż niebieskie, ale gdzie niegdzie można je dostrzec. To była spora kępa.


Dzięki Agapant mam i ja w ogrodzie, kwitną mi co sezon ładnie, ale przyrastać nie bardzo chcą i na razie siewek żadnych nie widzę. Zachwycająco w tym lesie wyglądają Ułudka wreszcie i u mnie się zadomowiła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 21:26, 01 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Aniu, spacerowałam tam z przyjemnością ciesząc się że te niewielkie kwiatki nadal tam rosną. Ałycze w moich okolicach też zaczynają.

Elisa, dla mnie znacznie popularniejsze są zawilce, wszędobylskie. I oby jak najdłużej tak było. Przylaszczek nie znałam. Udało mi się parę razy kupić na jakichś kiermaszach, dostałam też ciekawostki od Vity.

Basiu, Sylwio moje też nie bardzo chcą się rozsiewać. Ale cieszę się że znalazłam im miejsce w którym czują się dobrze. Jedna nawet wytrzymuje u stóp tui.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Margo2 23:53, 01 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 814
U mnie przylaszczki rozsiewają się ładnie. Tylko ta różowa nie chce.
Marzy sie jeszcze taka dubeltowa.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Wafel 23:54, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
Miłe dla oka widoki spacerowe. Ja będąc u teściów w święta właśnie też namierzyłam przy drodze niebieski dywan przylaszczek, zastanawiam się czy ktoś je tam posiał - rosły przed ogrodzeniem działki, czy tak naturalnie bytują sobie. I jeszcze takie żółte drobne kwiatki, których zupełnie nie kojarzę i żałowałam że nie mam telefonu przy sobie, żeby zrobić zdjęcie.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 00:22, 02 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
I już wiem co to były za żółte kwiatki - złoć żółta jakie to ładne, delikatne "kfiotuszki"
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 06:47, 02 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Pamiętam, wspominałaś często o dywanach przylaszczek, ale trafić ot tak, na spacerze w lesie na różową, to trzeba szczęścia. Nigdy nie widziałam w naturze. Lasy macie piękne
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
zbigniew_gazda 08:14, 02 kwi 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179
Jolu zazdroszczę spaceru po lesie. W naszych stronach jest dużo przylaszczek w lasach. Ja niestety siedziałem przy stole.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
April 10:24, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Niesamowite widoki w lesie Na Mazowszu nie spotkałam się z takimi łanami, za sucho, piasek. U mnie w lesie po wielu próbach, mam kilka pojedynczych kwiatów przylaszczki. Zdecydowanie nie te warunki dla nich.
Ja ułudkę uwielbiam, fajnie zarasta pod krzewami. Mam białą i niebieską, już kwitnie jak szalona
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies