Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 20:25, 07 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
KasiaWB napisał(a)
Konstancjo (takie imię sobie wybrałam na bierzmowanie ) tworzysz piękny ogród z klimatem, tak jak lubię Masz świetne pomysły trzymam kciuki


witam Kasiu ... stworzę ten ogród mam nadzieję ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
nika 20:29, 07 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Konstancja30 napisał(a)






Cudownieeeee!!!!!
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Konstancja30 20:29, 07 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
justi napisał(a) ...


[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/14/141072/original.JPG[/img]

Woooow!!! Ładny mi drobiazg Prześliczne, fajnie że dodałaś te fotki.
Też mam taki wikliniak i chyba wiem co koło niego będzie rosło Malujesz ten fotel czymś? bo moje juz staruchy, strasznie brzydkie i pies mi obgryzł warkocz Trochę jeszcze je odnowię, ale ich żywot się kończy.


Justynko mój fotel był biały od dnia zakupu ... stojąc na tarasie nabrał patyny zbyt wiele ... nawet jak na mój opanowany przez shabby gust ... i tak jak poniżej popkarol napisała ... najlepiej wygląda po farbie w sprayu ... pewnie pistolet dałby podobny efekt ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
KasiaWB 20:32, 07 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Konstancja30 napisał(a)

Konstancjo (takie imię sobie wybrałam na bierzmowanie ) tworzysz piękny ogród z klimatem, tak jak lubię Masz świetne pomysły trzymam kciuki


witam Kasiu ... stworzę ten ogród mam nadzieję ...


ja to wiem że stworzysz ten ogród już jest pięknie, a co będzie w przyszłości? bajka
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Konstancja30 20:33, 07 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
AniaDS napisał(a)
Podglądałam Cię na FM, będę i tu, wnętrza masz piękne i nietuzinkowe, ogród na pewno będzie taki sam.
Podoba mi się ta tajemniczość na Twoich zdjęciach .


Aniu oj podglądaczki z nas bo ja też podglądam ... i teraz sama nie wiem gdzie konkretnie zakochałam się w różach ... tajemniczość widać w moich zdjęciach ? ... nic lepszego nie mogłam przeczytać ... chciałabym w ogrodzie tę nutkę tajemniczości stworzyć ...

popcarol no proszę sami znajomi ... witaj
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 20:46, 07 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Gardenarium napisał(a)
Te pędzelki ma lawenda francuska, macie rację.

Ma taki kwiat


czyli wiem już, że lawenda którą miałam i której kwiat widać powyżej to lekki, piękny kwiat lawendy francuskiej ... hmm ... tylko nadal nie wiem czy te 12 krzaczków, którymi obsadziłam ceglany gazon i tarasik




to ona czy jej zwyczajna siostra ... sama w to nie wierzę, że ja miłośniczka francuskich klimatów kręcę na nią noskiem ... do tego co sobie na tarasiku ubzdurałam potrzebuję sylwetki i pokroju tej zimującej i nas ... no cóż najwyżej będę przesadzać ...

Danusiu dziękuję za pomoc ... Roninowi za "stópkę" olinkowaną również

Lena dziękuję i witam
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 20:53, 07 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
mira68 napisał(a)
Witaj Konstancjo zdradż tajemnicę czym podlewasz surfinie bo ja też sadze co roku ale taki okazy cudeńka


podlewam zwykle substralem (jak dobrze pamiętam ) do roślin balkonowych ... nie dam sobie nic uciąć za to, że zawsze jest to ten sam środek ... to szaleństwo białego kwiecia jak sądzę ma inne źródło ... częściowo w odmianie ... a częściowo w świstaku, który siedzi i obrywa ... wszystkie przekwitłe kwiatuszki a jest tego jest ... stoją na tarasie patelni ... strona południowa ... garaż osłania od wiatru ... chyba im tam dobrze ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:00, 07 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
MilenaP napisał(a)
Witaj Konstancjo Kielce to moje rodzinne strony Pięknie się zaczyna. Bardzo lubię biały kolor i bielone rzeczy, a u Ciebie ich nie brak Na pewno będzie pięknie, tylko trzeba troszkę czasu i cierpliwości.


Milena nawet nie wiesz jak się cieszę ... no nawet jeżeli Cię zniosło trochę dalej to jednak wciąż blisko ... pracy wiele ale tego się nie obawiam ... cierpliwości ... tego też ... wytrwałości mam nadzieję wystarczy ...

hmmm ... ale co tu dużo mówić ... tak kciałabym już mieć ten ogród ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Linka 21:05, 07 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Witaj Konstancjo! Oglądam sobie co pokazujesz tak po cichu ale dziś już oniemiałam zupelnie na widok białych kwiatów. Bajeczna kaskada. Oj, widzę, że ogród będzie tez z bajki
Zdradź ile trzeba sadzonek do jednej donicy żeby uzyskać taki efekt? i jeszcze powiedz o tych donicach - widzę coś bielonego, co to?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gabriela 22:23, 07 maj 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Konstancja30 napisał(a)

Te pędzelki ma lawenda francuska, macie rację.

Ma taki kwiat


czyli wiem już, że lawenda którą miałam i której kwiat widać powyżej to lekki, piękny kwiat lawendy francuskiej ... hmm ... tylko nadal nie wiem czy te 12 krzaczków, którymi obsadziłam ceglany gazon i tarasik




to ona czy jej zwyczajna siostra ... sama w to nie wierzę, że ja miłośniczka francuskich klimatów kręcę na nią noskiem ... do tego co sobie na tarasiku ubzdurałam potrzebuję sylwetki i pokroju tej zimującej i nas ... no cóż najwyżej będę przesadzać ...



Moim zdaniem te 12 krzaczków w ceglanym gazonie jest "zwykłą" lawendą. Francuska ma zdecydowanie zielone listki, nie ma tego szarego nalotu. Jest jeszcze jedna odmiana lawendy niezimującej u nas, ma szaro-seledynowe liście, ale grube, dużo szersze i wycinane w ząbki, zakwita bardzo długim spiczastym kłosem. Ją też hoduję w szklarence.

Robisz bardzo konsekwentny w stylu ogród. Też zwróciłam uwagę na białe surfinie, czym podlewasz?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies