Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 07:44, 05 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma takiej opcji aby zapanować nad tym jak on sieje. Rozrzut zależy od ustawienia i od tego z jaką prędkością idziesz. Raz szybko, raz się zatrzymujesz. Nie wiesz jakim torem idziesz, czy odległość poszczególnych przejść jest w odpowiednim rozstawie. Czy są przerwy, czy nawóz jest zdublowany?
Wszystkiego nie wiesz, a więc efekt jest nieprzewidywalny. Na Ogrodiwksu jeszcze nikt nie pokazał, żeby udało się równomiernie rozsiać nawóz.

To ciekawe, że producent nie przewidział takiej instrukcji. Ćwicz, to czyni mistrza i być może sam opracujesz taką instrukcję dla innych. Ja od pierwszego siania takim siewnikiem wywaliłąm go na śmieci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DarJush 09:58, 05 kwi 2018


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Moim zdaniem najlepiej wychodzi nawożenie z ręki ruchem przypominającym karmienie kur Przy większych powierzchniach sprawdzi się tzw. ruch siewcy, ale da mniejszą kontrolę nad równomiernym rozsypaniem. Tak czy owak na wózki wszyscy się skarżą i nie należy wierzyć we wszystko co oferują producenci sprzętu, bo wiadomo że połowa z tych wynalazków jest niepraktyczna i pomaga, ale jedynie firmie.
Gardenarium 15:21, 05 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O, i to chciałam usłyszeć na potwierdzenie moich słów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 11:20, 06 kwi 2018

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Potwierdzam, że użytkowanie siewnika kołowego mija się z celem przy nawożeniu. Miałem i sprzedałem. Odradzam. Lepszy ręczny. Mieści 1,5kg, wiec trzeba dosypywać, ale nigdy nie zrobił tyle szkód co ten kołowy.
Piotr_K 23:21, 06 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Jutro planuję nawozić siarczanem amonu. Mam nadzieję że nie jest za wcześnie. Trawa już miejscami się zieleni więc chyba już czas.
waldek727 03:25, 07 kwi 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Piotr_K napisał(a)
Jutro planuję nawozić siarczanem amonu. Mam nadzieję że nie jest za wcześnie. Trawa już miejscami się zieleni więc chyba już czas.


Piotr. Nie spiesz się tak z nawożeniem. Fakt, że siarczan amonu wolno przenika wgłąb ziemi, ale najpierw należałoby zrobić wertykulację trawnika, a dopiero później pomyśleć o wzbogaceniu gleby w azot i siarkę. Trawa wchodzi w stan wegetacji z chwilą pojawienia się żółtych pąków na forsycji i od tego momentu należałoby stosować nawozy. Po rozsypaniu siarczanu amonu pamiętaj o solidnym podlaniu trawnika.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mest 09:32, 07 kwi 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Mam pytanie odnośnie trawnika, który zakładałem we wrześniu. Jako, że było u mnie sporo opadów a słońca niewiele to trawnik nie zagęścił się należycie. Czy teraz powinienem dosiać trawę po całości? Czy może nawieźć i czekać aż się rozkorzeni? ( tak to wygląda na zdjęciach)
Chciałbym nawieźć saletrą, tylko nie wiem jaką dawką powinienem? Napisane jest, że na trawniki 4 kg/100m2 ale czytając posty z wcześniejszych lat nie jest to do końca wyjaśnione: czy podzielić na mniejsze dawki i co pewien okres nawozić czy nawieźć raz a później normalnym nawozem do trawników?



adkawi 00:02, 09 kwi 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Czy po rozsypaniu saletry amonowej trzeba trawnik od razu podlac,czy mozna poczekac do opadow deszczu?.I w jakich porach najlepiej nawozic?
Z kurami miałam do czynienia wiec pojde za rada DarJush. Tylko czy sie sypie w kratke nawoz tak jak przy sianiu trawy ? Nie wiem co mi z tego wyjdzie ,ale zawsze musi byc ten pierwszy raz.
____________________
Adrianna
jason 07:08, 09 kwi 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
mest, trawnik wygląda bardzo dobrze, daj mu czas i wstrzymaj się z dosiewkami, uważam, że się zagęści. 4kg/100m2 to na cały sezon (chociaż 4kg to i tak dużo wydaje mi się), poniżej tabela nawożenia:



Jak sypniesz 4kg na raz, to spalisz.

adkawi, od razu obficie podlać, nawozić na krzyż.
Rusek26 08:42, 09 kwi 2018

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 12


Trawnik ma rok czasu, czy mam robic wertykulacje juz ladnie grzeje sloneczko i widze ze trawa rosnie tylko ze jest duzo suchej trawy
Moze pomoze samo koszenie i wtedy dac nawoz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies