Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

matys84 10:54, 09 kwi 2018

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
nie wertykuluj. za młody. wyrwiesz tylko trawę.
DarJush 11:48, 09 kwi 2018


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Zgadzamm się ż wcześniejszymi opiniami, jest to normalny stan trawnika po zimie. Polecam użycie grabi lub areatora/wertykulatora ręcznego, mam taki dwustronny. Będziesz mieć kontrolę nad usuwaniem starej trawy i delikatnie natniesz korzenie. Wertykulator mógłby ją powyrywać jeśli nie jest mocno ukorzeniona. Co do nawozu, to wystarczy stosować się do zaleceń z opakowania. Nie zawsze podane są dawki idealnie, ale wszystko można obliczyć bez problemu i pamiętaj, że ilość nawozu nie musi być idealna, ważniejsze jest jego całkowite rozpuszczenie po posypaniu, ponieważ w innym przypadku może spalić trawę.
DarJush 12:04, 09 kwi 2018


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Adkawi, skoro posypiesz równomiernie wg tego co pisałem, to nie ma sensu już chodzić w kratkę. W kwestii podlewania to oczywiście nawóz musi się rozpuścić, więc nie czekaj na deszcz, chyba że posypiesz tuż przed opadami. Najlepiej sypać późnym popołudniem, gdy słońce już tak nie pali. Już kiedyś pisałem, że nawóz ziemovit rozpuszcza się świetnie, ponieważ ma małe, lekkie granulki.
paulinap 12:58, 09 kwi 2018


Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 10
Witajcie,
bardzo prosze o porade.
W jednym rogu mojego ogrodka trawnik w zasadzie nie istnieje.
Co roku po zimie wyglada jak na zdjeciach. Niespecjalnie jest nawet co wertykulowac czy aerowac.
Zastanawialam sie już nad rezygnacja z trawy w tym miejscu ale może to kwestia prac ogrodowych.
Dziekuje za porady.



[img
DarJush 13:27, 09 kwi 2018


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Wygląda to jak zacieniona część ogrodu, co niestety może odbija się na kondycji trawy. Poczekaj jeszcze chwilę i zobacz, czy trawa ruszy... daj jej kilka dni. Jeśli nic się nie zmieni, to oczywiście wertykulacja i regeneracja, a może po prostu nowa trawa, ponieważ nie ma sensu uzupełniać 80% ubytków. Warto może pomyśleć o mieszance na miejsca zacienione, chyba że zdjęcia są mylące?
gaabik 15:41, 09 kwi 2018

Dołączył: 03 lip 2017
Posty: 10
Witam
Mam jeszcze kilka pytań. Na internecie jest wiele różnych odpowiedzi.
Czy nawozem YaraMila Complex mozna nawieźć rośliny już posadzone np iglaki byliny i krzewy ( ponieważ taki kupowałam do przygotowania terenu pod trawę) i sporo go pewno zostanie
Czy ten nawóz najlepiej wysypać przed samym wyłożeniem trawy ( czyli nawóz trawa) czy go rozsypać i zmieszać glebogryzarką wraz z ziemią?
Czy siatkę na krety trzeba zakopywac 10 cm pod ziemią i dopiero trawe z rolki czy mozna położyc siatke i odrazu trawe z rolki
( tu jest właśnie wiele odpowiedzi jedni mówią, że można, bo trawa ma 2,5 cm i że żaden wertykulator jej nie przetnie, bo wchodza max do 1,5 cm,
a wielu ludzi twierdzi, że przetnie i już sami nie wiemy)
Z góry dziękuję za odpowiedzi
adkawi 17:49, 09 kwi 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
DarJush mam taka saletre amonowa nie wiem czy mozna linkowc.Czy taka sie nada?
https://goo.gl/images/EBYhHs
____________________
Adrianna
DarJush 20:44, 09 kwi 2018


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Myślałem raczej o kompleksowym nawozie do trawnika. Saletrę stosuje się raczej jako nawóz pod drzewa i krzewy, ale ma oczywiście uniwersalne zastosowanie.
Gardenarium 22:03, 09 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka saletra na start się nada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_K 12:20, 10 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
W sobotę nawiozłem siarczanem amonowym trawnik w dawce 2 kg / 100 m2.
Dzisiaj zauważyłem, że na pudełku jest napisana dawka 3 - 6 kg / 100 m2. Zdecydowanie dałem za mało.
Czy mogę w sobotę sypnąć dodatkowo 2 kg / 100 m2 nawozu Yara Mila Complex ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies