Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

piotraudi 21:48, 10 kwi 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Rusek26 napisał(a)


Trawnik ma rok czasu, czy mam robic wertykulacje juz ladnie grzeje sloneczko i widze ze trawa rosnie tylko ze jest duzo suchej trawy
Moze pomoze samo koszenie i wtedy dac nawoz


w tym roku tylo nawoż i obserwuj jak rośnie
tylko nawoż w mniejszych proporcjach(z głową) pamiętaj trwa jest młoda składniki odżywcze ma jeszcze w świeżej ziemi
wretykulacja za rok a może dopiero za dwa zalęży też czy kosisz trawe do kosza czy na trawnik
ElzbietaFranka 00:11, 11 kwi 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
piotraudi napisał(a)


w tym roku tylo nawoż i obserwuj jak rośnie
tylko nawoż w mniejszych proporcjach(z głową) pamiętaj trwa jest młoda składniki odżywcze ma jeszcze w świeżej ziemi
wretykulacja za rok a może dopiero za dwa zalęży też czy kosisz trawe do kosza czy na trawnik



Piotr co ty tu piszesz.

A skąd ty wiesz ze ma składniki że świeżej ZIEMI? Daje się normalna dawkę nawozu na wiosnę przez jesień i zimę nie mroźna składniki zostały dawno wypłukać. A skąd wiesz jaki Rusek tam ma grunt. Pokazał tylko skrawek trawnika.

Piotr skoś trawnik nisko i zobaczysz czy jest kożuch czyli filc na trawniku. Jeszcze tej wiosny nie wertykuluj ale możesz go dobrze wygrabić następnie nawieź normalna dawka nawozu wiosennego i to wszystko tej wiosny. Możesz następna dawkę dać pod koniec czerwca. I później na przełomie sierpnia września dawka nawozu jesiennego i to wszystko.
Dobrze jest kosić trawnik co tydzień bardzo się krzewi i przegrabiać aby nie zostawały źdźbla na trawniku bo z tego robi się filc.

W przyszłym roku na wiosne śmiało możesz wertykulowac korzeń trawy się już dobrze zadarni tylko najpierw kosić nisko. Zresztą to zależy wszystko od kondycji trawnika z foty wynika, że trawnik ma się dobrze.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
DarJush 13:21, 11 kwi 2018


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Zgadzam się całkowicie z przedmówcą, widać że suchej trawy jest sporo i można skorzystać po prostu ze zwykłych grabi. W celu lepszego ukorzenienia warto zrobić napowietrzanie choćby widłami.
Draco 17:47, 11 kwi 2018


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 10
Witam
Został mi nawóz który zakupiłem ubiegłego roku:

Skład: NPK(MgS) 9,3-5-9,3-(3-39) z B, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn.

Czy to to się nadaje na wiosnę do trawnika? Jeśłi tak to jaką dawkę użyć? na opakowaniu rozpisane sią jedynie uprawy warzyw i owoców w kg/ar

Grzegorz.
sylciae 21:59, 11 kwi 2018

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
Witam
Dzisiaj po raz pierwszy zrobiłam wertykulację trawnika
i mam takie pytania:
czy tam gdzie trawa jest rzadsza dosypywać trawę czy tylko tam gdzie są łyse plamy
i nawożenie- wyszło mi ,ze pH ziemi jest ok. 7-8 ( generalnie zielony na kwasomierzu)- z tego co wyczytałam powinnamm nawieźć siarczanem amonu- ale trochę się boję ze zbyt dużo lub nierównomiernie rozsypie i np spalę trawnik, w zeszłym roku nawoziłam Yara mila hydrocomplex ( sypie siewnikiem ręcznym)- czy to bardzo ważne dla trawnika żeby nawieźć siarczanem amonu , czy Yarą będzie wystarczająco ?
Piotr_K 22:58, 11 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
sylciae napisał(a)
Witam
Dzisiaj po raz pierwszy zrobiłam wertykulację trawnika
i mam takie pytania:
czy tam gdzie trawa jest rzadsza dosypywać trawę czy tylko tam gdzie są łyse plamy
i nawożenie- wyszło mi ,ze pH ziemi jest ok. 7-8 ( generalnie zielony na kwasomierzu)- z tego co wyczytałam powinnamm nawieźć siarczanem amonu- ale trochę się boję ze zbyt dużo lub nierównomiernie rozsypie i np spalę trawnik, w zeszłym roku nawoziłam Yara mila hydrocomplex ( sypie siewnikiem ręcznym)- czy to bardzo ważne dla trawnika żeby nawieźć siarczanem amonu , czy Yarą będzie wystarczająco ?


Siarczan amonu szybciej obniży pH gleby. W sobotę też nim sypałem, a nowoziłem trawnik pierwszy raz (również siewnik ręczny) i z trawą nic się nie dzieję (negatywnego )

Ważne aby mocno podlać, aby nawóz się rozpuścił. I oczywiście nie można nawozić mokrej trawy.
ElzbietaFranka 00:32, 12 kwi 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
sylciae napisał(a)
Witam
Dzisiaj po raz pierwszy zrobiłam wertykulację trawnika
i mam takie pytania:
czy tam gdzie trawa jest rzadsza dosypywać trawę czy tylko tam gdzie są łyse plamy
i nawożenie- wyszło mi ,ze pH ziemi jest ok. 7-8 ( generalnie zielony na kwasomierzu)- z tego co wyczytałam powinnamm nawieźć siarczanem amonu- ale trochę się boję ze zbyt dużo lub nierównomiernie rozsypie i np spalę trawnik, w zeszłym roku nawoziłam Yara mila hydrocomplex ( sypie siewnikiem ręcznym)- czy to bardzo ważne dla trawnika żeby nawieźć siarczanem amonu , czy Yarą będzie wystarczająco ?




Trzeba zrobić fotę bo plama plamie nie równa. Nie eksperymentować nawozić wieloskładnikowym nawozem do trawy i będzie dobrze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Piotr_K 14:05, 12 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Proszę o pomoc w pytaniu:
"W sobotę nawiozłem siarczanem amonowym trawnik w dawce 2 kg / 100 m2.
Dzisiaj zauważyłem, że na pudełku jest napisana dawka 3 - 6 kg / 100 m2. Zdecydowanie dałem za mało.
Czy mogę w sobotę sypnąć dodatkowo 2 kg / 100 m2 nawozu Yara Mila Complex ?"

Planuje już pracę na tą sobotę i nie wiem czy dodatkowo zaplanować koszenie i nawożenie.

Dziękuję
Matttii 18:25, 12 kwi 2018

Dołączył: 19 maj 2017
Posty: 21
Ja bym poczekał jeszcze tydzień, aby było dwa tygodnie odstępu i jeszcze raz sypnął siarczanem amonu.
W zeszłym roku takie właśnie miałem zalecenia nawożenia 2,5kg/100m2 co dwa tygodnie.
Piotr_K 23:07, 12 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Ktoś jeszcze się może wypowiedzieć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies