Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

janumich 20:07, 07 cze 2019

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
Czy w taką pogodę jak jest obecnie ( +27oC) można nawozić trawę Yaramila? Nie chciałbym spalić trawy. Myślałem o nawiezienie około 2kg na 100 M2 i mocne podlanie w okolicach późnego wieczora?
Olga22 07:55, 11 cze 2019

Dołączył: 11 cze 2019
Posty: 1
Witam,

Chciałabym podpytać o poradę odnośnie nawożenia trawnika.
Na wiosnę zasiliłam trawnik wieloskładnikowym nawozem. Teraz trawnik wygląda jak na zdjęciach, widać liczne przebarwienia, trwa łapie żółty kolor.

Co można zastosować? jakieś pomysły?
Co myślicie o saletrze amonowej?

Z góry dziękuje za pomoc






Gardenarium 08:14, 11 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawie brakuje składników pokarmowych, tu gdzie zieleńsze było więcej nawozu, pozostałe miejsca - raczej zagłodzone niż przenawożone.

Nie saletra, wieloskładnikowy użyj do trawników. Własciwa dawka i równomiernie rozrzucone, bo tutaj to sam widzisz jak rozsypałeś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mik009 20:04, 11 cze 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 3
Witam. Kupiłem nawóz Yara Mila Hydrocomplex i mam pytanie czy przy obecnej pogodzie +30 stopni można nawozić trawnik czy raczej poczekać aż temperatura spadnie? Chciałem nawieźć i obficie podlać. Wiadomo podlewanie wieczorami kiedy jest chłodniej, ale co z samym nawożeniem?
head67 11:32, 12 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
sprawdź kiedy będzie padać i w ten dzień daj nawóz
ElzbietaFranka 19:02, 12 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
head67 napisał(a)
sprawdź kiedy będzie padać i w ten dzień daj nawóz



Nie ma prognoz z deszczem są z upałami albo burzami nie wiadomo gdzie.

Nawożenie w takie upały to ryzyk fizyk. Trudno doradzić bo nie wiem jak nawóz rozsiejesz. Rozsiewać też trzeba umieć i trawnik dobrze zlać.
Dla jednych jak to co niektórzy piszą podlewam 15 minut codziennie 2 razy przy takich upałach to jest nic.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mik009 17:53, 14 cze 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 3
ElzbietaFranka napisał(a)



Nie ma prognoz z deszczem są z upałami albo burzami nie wiadomo gdzie.

Nawożenie w takie upały to ryzyk fizyk. Trudno doradzić bo nie wiem jak nawóz rozsiejesz. Rozsiewać też trzeba umieć i trawnik dobrze zlać.
Dla jednych jak to co niektórzy piszą podlewam 15 minut codziennie 2 razy przy takich upałach to jest nic.






Nie nawożę ręcznie tylko kupiłem siewnik na kółkach także na pewno mam większą kontrolę nad ilością nawozu którą daję na trawnik niżeli miałbym to robić ręcznie. A jeśli chodzi o podlewanie to przy takich upałach wieczorami spędzam około 2 godzin na podlewaniu (trawnik około 350-400m2).
Mojatrawa 23:51, 25 cze 2019

Dołączył: 25 cze 2019
Posty: 2
Witam mam proplem z trawnikim miesiąc temu rzuciłam nawoz w pewnych miejscach były jasne paski wiec pewnie przenawizony tak wszyscy mówią ale po koszenie w miarę Oki dziś po skoszeniy zauważyłam że trawa jak się ją grabi wychodzi w strasznych ilościach robis sie przezedzenia a nawet dziory co robić czego to może być powodem? Dodam że podlewam intensywnie wieczorami
Piotr_K 20:48, 02 lip 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Za mało podlewalem trawnik i są tego efekty. Jednocześnie nadszedł czas nawożenia, jest sens teraz go nawozic skoro jest taki wysuszony?
head67 22:36, 02 lip 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
a dużo masz trawnika jak mało to bym dał ale codziennie po nawożeniu obficie podlewać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies