Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

fruit 23:32, 05 maj 2019

Dołączył: 26 sie 2018
Posty: 16
Czy jeżeli zobiłem dosiewkę, mogę tego samego dnia nawieźć trawnik nawozem z dużą zawartością azotu np. NPK 27-4-4?

Pozdrawiam
head67 17:26, 06 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
zalecają parę dni przed siewem ale nie tyle azotu co to jest mocznik?
fruit 18:18, 06 maj 2019

Dołączył: 26 sie 2018
Posty: 16
A dlaczego nie polecasz takiej dawki azotu?
Jest to nawóz który znalazłem w internecie w postaci granulek.
head67 07:09, 07 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
bez zbadania gleby nie szedł bym w taki procent azotu trawa potrzebuje też innych składników
mkostek 21:16, 07 maj 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 12
Czego używacie do aeracji trawnika? Chodzi mi tylko i wyłącznie o napowietrzenie, nie wertykulację.
Czy używał ktoś aeratora w płynie do oprysku?
Piotr_K 18:24, 08 maj 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
mkostek napisał(a)
Czego używacie do aeracji trawnika? Chodzi mi tylko i wyłącznie o napowietrzenie, nie wertykulację.
Czy używał ktoś aeratora w płynie do oprysku?


Podobno pytanie zadałem rok temu. Odpowiedź z forum - nie warto. Zrobiłem aerację wtedy ręcznie (tyle że mam tylko ar). W tym roku wykonałem po raz pierwszy wertykulację i trawa wygląda super. Pierwszy raz mam taki efekt, już na początki maja.
empej 11:22, 09 maj 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 2
mkostek napisał(a)
Czego używacie do aeracji trawnika? Chodzi mi tylko i wyłącznie o napowietrzenie, nie wertykulację.
Czy używał ktoś aeratora w płynie do oprysku?


Widły amerykańskie, ręczna robota na małym kawałku na którym najbardziej mi zależało.
chriss 20:12, 10 maj 2019

Dołączył: 18 cze 2018
Posty: 15
anka8420 napisał(a)
Witam, co zrobić gdy trawnik został przenawożony? Na 360m2 poszło 25 kg nawozu saletrzak azotowy( sypany na początku kwietnia
Kiedy ewentualnie sypnąć nawozem Yara Mil complex i ile zużyć nawozu na 360m2.


Jak jest przenawożony to nic nie możesz zrobić poza intensywnym podlewaniem... będzie dużo koszenia, ale też trochę minerałów się wypłucze w glebie.
Gardenarium 07:45, 11 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
damianm232 napisał(a)
Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Zgodnie z wieloma wskazówkami z tego forum, przygotowałem i założyłem nowy trawnik w swoim ogrodzie. Wszystkie przeczytane rady okazały się bardzo cenne i po około 8 tygodniach trawnik pięknie się prezentuje, choć jest jeszcze delikatny. Przeprowadziłem już pierwsze koszenie.

Chciałbym się dowiedzieć kiedy pierwszy raz przeprowadzić nawożenie nowo założonego trawnika i ewentualnie jakich nawozów użyć? Wieloskładnikowych NPK czy może tylko azotowych? Przy przygotowywaniu powierzchni pod siew nie mieszałem ziemi z żadnymi nawozami.

Pozdrawiam.


Obecna pora roku wskazuje, że trawnik będzie potrzebował wieloskładnikowego nawozu.
Uzyj więc właśnie takiego.

Kiedy?

Po dwóch koszeniach, ale jeśli wygląda zielono i dobrze to nie syp. A jak zacznie brzydnąć, syp.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asmach 22:35, 16 maj 2019


Dołączył: 30 kwi 2019
Posty: 16
Bardzo proszę o pomoc!
Weszłam w posiadanie ogródka działkowego 500m2, który jest bardzo zaniedbany a ja raczkuję w kwestii ogrodnictwa. Poczytałam troszkę forum i zaopatrzyłam się w:
1. kwasomierz
2. siarczan amonu
3. mączkę bazaltową
4. starane na chwasty
5. azofoskę

Byłam przekonana, że skoro mam sporo mchu na "trawniku" to pewnie jest zakwaszony. Wielkie było moje zdziwienie - po zakupie kwasomierza i zmierzeniu ph - że wyszło 8 na całym terenie (sprawdzałam w kilku miejscach) Zaopatrzyłam się w siarczan amonu (wyczytałam na forum).
Pytania:
1. W jakich ilościach użyć siarczanu amonu?
2. Po jakim czasie mogę zrobić oprysk na chwasty?
3. Kiedy dosiewki?
4. Jak wykorzystać mączkę bazaltową? (Nie chcę zakładać na razie nowego trawnika, ponieważ w przyszłym roku będę stawiać domek na działce, wiec wszystko będzie zrujnowane) Posypać nią trawnik? Da to coś?
5. Czy dopiero po upływie 3 tyg od nawożenia siarczanem zastosować azofoskę?
Proszę o poradę. Pogodę mamy teraz kiepską, ale jak tylko słoneczko zaświeci chciałabym zacząć działać Pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies