Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

PEL1234 12:41, 17 maj 2019

Dołączył: 10 lut 2019
Posty: 4
Mam pytanie. Zastanawiam się nad zastosowaniem humusu active do trawników . Po jakim czasie od nawożenia nawozem mineralnym mogę trawnik spryskać humusem? Czy w ogóle pomysł z humusem jest dobry by poprawić trochę stan gleby i oczywiście trawnika?
Gardenarium 18:41, 19 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomysł jest dobry, ale albo bym szła w naturalne nawożenie, albo w sztuczne.
Nie mieszałabym tego na przemian.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mkostek 17:37, 20 maj 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 12
Hej Akurat wypada mi teraz w harmonogramie ogrodowy sypnąć nawóz siarczan amonu na trawnik. Trawnik też jest mocno zachwaszczony także pasowałoby zrobić oprysk na dwuliścienne. Co w takiej sytuacji radzice zrobić jako pierwsze? Czy najpierw posiać nawóz i kilka dni później zrobić oprysk na dwuliścienne?
Z góry dzięki
czyzoo 07:36, 22 maj 2019

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 3


Witam. Regenerowałem trawnik. W kwietniu wertykulacja i aeracja i pierwszy nawóz. Trawa fajnie odbiła po kilku tygodniach. Tydzień temu drugie nawożenie Florowit mistrzowski trawnik. Dawka 3kg/150m2. Trawa ruszyła dość szybko, podlewanie bezpośrednio po nawożeniu a potem pogoda zrobiła swoje (padało każdego dnia). No i efekt jest taki, że 50% jest super a 50% nie wiem co to jest. Czy za dużo nawozu czy za mało? Trawa wygląda jak poparzona. Siałem z ręki bo wózkiem już kiedyś spaliłem kilka części trawnika. Zdjęcia 2,3 to ten sam trawnik z bliska. Co robić?

dariuszk 09:47, 22 maj 2019

Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 12
Witam wszystkich.

Wiecie jakim środkiem popryskać trawę żeby zwalczyć chwasty.

asmach 17:08, 23 maj 2019


Dołączył: 30 kwi 2019
Posty: 16
Proszę o podpowiedź ...info na poprzedniej stronie z godz. 22:35, 16 maj 2019. Pozdrawiam
Gardenarium 19:56, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
czyzoo napisał(a)


Witam. Regenerowałem trawnik. W kwietniu wertykulacja i aeracja i pierwszy nawóz. Trawa fajnie odbiła po kilku tygodniach. Tydzień temu drugie nawożenie Florowit mistrzowski trawnik. Dawka 3kg/150m2. Trawa ruszyła dość szybko, podlewanie bezpośrednio po nawożeniu a potem pogoda zrobiła swoje (padało każdego dnia). No i efekt jest taki, że 50% jest super a 50% nie wiem co to jest. Czy za dużo nawozu czy za mało? Trawa wygląda jak poparzona. Siałem z ręki bo wózkiem już kiedyś spaliłem kilka części trawnika. Zdjęcia 2,3 to ten sam trawnik z bliska. Co robić?



Poczekać 2-3 tygodnie, bo jak spalony to wyjdzie zaraz, a jak niedonawożony to podnawozisz równo i będzie ładnie. Nierównomiernie rozsypany nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:57, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dariuszk napisał(a)
Witam wszystkich.

Wiecie jakim środkiem popryskać trawę żeby zwalczyć chwasty.



Starane.

Potem dosianie trawnika w łysych miejscach. Posypanie ziemią z worków, bez nasion chwastów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:00, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asmach napisał(a)

1. W jakich ilościach użyć siarczanu amonu?
2. Po jakim czasie mogę zrobić oprysk na chwasty?
3. Kiedy dosiewki?
4. Jak wykorzystać mączkę bazaltową? (Nie chcę zakładać na razie nowego trawnika, ponieważ w przyszłym roku będę stawiać domek na działce, wiec wszystko będzie zrujnowane) Posypać nią trawnik? Da to coś?
5. Czy dopiero po upływie 3 tyg od nawożenia siarczanem zastosować azofoskę?
Proszę o poradę. Pogodę mamy teraz kiepską, ale jak tylko słoneczko zaświeci chciałabym zacząć działać Pozdrawiam!


1. Nie wiem w jakich ilościach użyć o to pytaj stację badania gleby, ja dawki nie ustalę bo się nie da.

2. Oprysk na chwasty przed użyciem siarczanu
3. Dosiewki wtedy, gdy chwasty już padną.
4. Nie wiem
5. Nie wariuj z tymi nawozami, po 4 tygodniach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dariuszk 22:44, 23 maj 2019

Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 12
Tak wiem że później mam dosiać trawę.
Tylko się pytam jakiś środków albo jakiego oprysku zastosować żeby zlikwidować chwasty a nie uszkodzić trawy. I jak go zastosować
Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies