Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Erik 21:06, 21 lip 2019

Dołączył: 10 cze 2019
Posty: 4
Tydzień temu zastosowałem nawóz na trawę. Kiedy można stosować herbicidy po użyciu nawozu?
DawidP 21:42, 21 lip 2019

Dołączył: 16 lip 2019
Posty: 9
Coś tam ogólnie zarasta. Bardziej bym się chyba bal sypac z ręki bo mam podatność do przesadzania

To stan na dzień dzisiejszy

janumich 14:08, 24 lip 2019

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
Witam wszystkich
Zleciłem badanie gleby i właśnie otrzymałem wyniki. Czy może mi ktoś pomóc w rozszyfrowaniu wyników? Nie otrzymałem informacji jakie są normy.
Trawnik 3 letni, nawadnianie wodą ze studni z żelazem. raz w miesiącu Yaramila 1,5-2kg/100m2,

Kiepsko widac dlatego napisze
Odczyn pH w h2O pH - 7,3
Zasolenie w g NaCl/l - 1,21
Azot –NO3 w mg/l - 20
Fosfor – P w mg/l - 62
Potas – K w mg/l - 92
Magnez – Mg w mg/l - 241
Wapń – Ca w mg/l - 2399
Chlor – Cl w mg/l - 59
jason 11:32, 25 lip 2019

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
janumich,

Masz głodową dawkę azotu i deficyt potasu. Fosfor w środku normy. Wysokie wartości magnezu i wapnia. Chlor w normie. Zasolenie za wysokie, powinno być < 1. pH za wysokie.

Zalecane nawożenie nawozami o odczynie kwaśnym celem obniżenia pH. Np. Siarczan amonu, siarczan potasu, saletra amonowa.

Jeszcze teraz możesz śmiało dać potas pierwsza dawkę i druga na jesień w październiku z fosforem. Azot teraz i pół dawki pod koniec sierpnia.

Co do zasolenia, no cóż, ciężko będzie obniżyć, przy wysokim zasoleniu będzie problem z pobieraniem składników przez trawę. Zalecam kompostować trawę i powolne odchodzenie od nawozów mineralnych.

Pozdrawiam
Laki88 10:22, 07 sie 2019

Dołączył: 07 sie 2019
Posty: 3
Drodzy,

Witam Was serdecznie. Od jakiegoś czasu śledzę to forum. Przejrzałem 100tki stron po czym wziąłem się za zakładanie trawnika.

Rozplantowana została ziemia. W niektórych miejscach to około 40cm, w innych dużo mniej. Wygrabiłem kamienie, zebrałem wszystkie korzonki i chwasty, które udało mi się zauważyć.
Następnie uwałowałem ziemię, przegrabiłem, posiałem trawkę, raz jeszcze przegrabiłem i uwałowałem. To wszystko zadziało się na początku lipca. Miałem nadzieję na całkiem ładny trawnik, ponieważ naprawdę włożyłem w to wiele serducha. Niestety trawnik wygląda niezbyt dobrze.
Tak, wiem że w lipcu nie zakłada się trawnika, ale mam małą córeczkę i chciałem, żeby przez choć kawałek lata miała swoje miejsce do zabawy, dlatego postanowiłem zmierzyć się z wyzwaniem już teraz.

Wybrałem trawę Polski Trawnik Universal. Siałem siewnikiem na korbkę. Przez cały lipiec podlewałem 2 razy dziennie - rano i wieczorem. Od sierpnia solidnie podlewam wieczorem. Niestety nie wiem co się dzieje, ale trawa nie rośnie, a wręcz powiedział bym marnieje. W ubiegłom sobotę skosiłem po raz pierwszy na najwyższym nastawieniu kosiarki, żeby zebrać te wyższe chwasty.
Wielu tu specjalistów - proszę więc zerknijcie na mój trawnik i doradźcie co powinienem zrobić. Chciałbym mu pomóc w odzyskaniu kondycji.


Gardenarium 19:01, 07 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piel te chwasty, kup lepszą mieszankę, posiej żyzną ziemię do trawników i nowe nasiona. Podlewaj. Masz więcej chwastów niż trawnika a winne są moim zdaniem nasiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kuli 11:16, 20 sie 2019

Dołączył: 09 sie 2017
Posty: 14
Dzień dobry,

można jeszcze sypać "normalny" nawóz (Yara Mil Complex) czy juz uzyć jesiennego?

Gardenarium 12:24, 20 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można jeszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lesiex 12:51, 21 sie 2019

Dołączył: 15 lip 2019
Posty: 5
Dzień dobry,

Tydzień temu sypnąłem Yara Mila Complex, co sypnąć już w okresie jesiennym?
Coś z Yara - tylko co?

Chce również zrobić lekką wertykulacje bo mam trochę uschniętej trawy pomiędzy trawą.

Po wertykulacji dosieje trawę w puste przerzedzone miejsca i już jesienny nawóz.
Czy to podejście jest ok?
waldek727 14:22, 21 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Lesiex napisał(a)


Tydzień temu sypnąłem Yara Mila Complex, co sypnąć już w okresie jesiennym?
Coś z Yara - tylko co?


Zrób badanie gleby to się dowiesz jakich składników brakuje i trzeba będzie je uzupełnić.
Yara Vila complex-jesienny, Z tym, że on jest bez azotu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies