Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Zgr 23:42, 06 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Jeszcze dodam, że zmierzyłem pH i wyszło, że gleba zastana ma 8, a nawieziona (ok. 5-10cm warstwy) nawet powyżej 8...
Mojatrawa 14:11, 07 lip 2019

Dołączył: 25 cze 2019
Posty: 2


Doradcie czy nawozić taki trawnik juz czy jescze nie ostatnie nawożenie 4.06 dodam jeszcze ze trawnik jest młody w tym roku siany i intensywnie oczywiście podlewany
Gardenarium 16:22, 12 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można podnawozić o ile jest pewność, że nie jest od osatatniego razu przenawożony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zgr 23:37, 13 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Pozwolę sobie odświeżyć pytanie. Na opakowaniu Yara Mila Complex jest zalecane dla trawników 3-5kg/100m2. Ile w praktyce sypiecie? W obawie przed przenawożeniem dziś sypnąłem 2,6/100.
matys84 15:07, 15 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Zgr napisał(a)
Pozwolę sobie odświeżyć pytanie. Na opakowaniu Yara Mila Complex jest zalecane dla trawników 3-5kg/100m2. Ile w praktyce sypiecie? W obawie przed przenawożeniem dziś sypnąłem 2,6/100.


Ja sypie nawet mniej. mam 5 arow trawnika i kupuje Yare po 25 kg. wystarcza na dwa razy czyli wychodzi 2.5 kg na ar.
DawidP 11:07, 16 lip 2019

Dołączył: 16 lip 2019
Posty: 9


Witajcie. Mam ostatnio problem ze świeżo zadanym trawnikiem. Nasiona firmy barenbrug elite. Do nasion dostałem nawóz letni również firmy barenbrug. Trawa zasiana w okolicach początku czerwca. Ostatnio postanowiłem ja skosic nową kosiarką więc raczej mowy o tępym nożu nie ma. Trawa zasiana na dokupionej ziemi niby hummus z olx oraz wymieszaną z torfem bo były duże ubytki po budowie. Ostatnio trawa w miejscach gdzie jest cieńsza zaczyna żółknąć. Nie używałem jeszcze żadnego nawozu i nie wiem za bardzo co robić. Dodatkowo są pojedyncze puste placki bez trawy. Od razu dosiewac?
Dodam że jeszcze przed sianiem rozsypalem małą paczkę nawozu Substral do dosiewek ale ona została wymieszanaz torfem i ta ziemią przez glebogryzarkę. Wszystko zostalo przekopane i wymieszane.

Gardenarium 17:12, 16 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co robić ? - Nic, kosić,podlewać i czekać.
Może za gęsto była posiana i dlatego zamierają te siewki w nadmiarze. Może została przenawożona, a więc kolejnego nawożenia bym nie ryzykowała.
Jeśli jest w tych miejscach zagłodzona - tego nikt nie wie i bardziej zaszkodzi kolejny nawóz niż brak nawozu.

Trawnik wygląda nieźle. Dosiewki można robić - to jedyne co uważam za słuszne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DawidP 17:50, 16 lip 2019

Dołączył: 16 lip 2019
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)
Co robić ? - Nic, kosić,podlewać i czekać.
Może za gęsto była posiana i dlatego zamierają te siewki w nadmiarze. Może została przenawożona, a więc kolejnego nawożenia bym nie ryzykowała.
Jeśli jest w tych miejscach zagłodzona - tego nikt nie wie i bardziej zaszkodzi kolejny nawóz niż brak nawozu.

Trawnik wygląda nieźle. Dosiewki można robić - to jedyne co uważam za słuszne.

Nawozic nie nawozilem jedynie 1 kg do zużycia ale wymieszany glebogryzarką. Sialem ogólnie 1kg trawy natomiast druga tura dosiewana była 3 tyg później i też zużyciem cały 1kg A efekt mierny. Ciężko powiedzieć bo może faktycznie za dużo się dosialo. Bardziej się zastanawiam nad nawozem bo praktycznie jeszcze żadnego nie użyłem. Kiedy mniej więcej zacząć nawożenie?
Gardenarium 17:58, 16 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie używałeś, ale łaty są jakby był nierówno posiany. Skoro nie używałeś to rozsiej nawóz do trawników (równiuteńko bo będą plamy jeśli nie umiesz) i dobrze podlej aby granulki się rozpuściły. Zrób to po koszeniu i nie na mokrą trawę. Tylko na suchą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DawidP 18:12, 16 lip 2019

Dołączył: 16 lip 2019
Posty: 9
Może nakresle jak ogólnie zasialem trawnik.
Nawiozlem ziemię z olx hummus. Na to wysypalem jakieś 40 worków torfu bo teść powiedział że to najlepsza ziemia pod trawę. Ogólnie miałem mieszane uczucia bo jak zauważyłem szybko wysycha. Pożyczyłem glebogryzarkę, równo wysialem nawóz Substral w małych ilościach a następnie przeoralem wszystko przez jakieś 3 h tak że ziemia miała luźną strukturę. Na górze rozsypalem resztę worków torfu (niby na opakowaniu ziemia pod trawnik) na grubość 1 cm po czym zwalowalem nasiona. Na ta chwilę wygląda tak jak na zdjęciach a gdzieniegdzie są nowe kiełki trawy która dosiewałem 3 tyg po dodaniu pierwszej. Po pierwszym koszeniu jakieś 8 dni temu zaczęły właśnie robić się żółte kiełki. Wczoraj kosilem drugi raz. Czy ten nawóz letni barenbrug będzie ok? Czy za mocny?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies