Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Marcin23 21:46, 05 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 1


Witam,

mam trawnik założony na wiosnę zeszłego roku.
- wertykulacja zrobiona pod koniec marca
- dosiewki zrobione
- nawieziony nawozem Vila Antymech na początku kwietnia

Niestety nawóz rozsypany nierównomiernie i trawa ma różne zabarwienie.
Chciałbym nawieźć trawnik ponownie ale tym razem nawozem Yara Mila Complex (już go kupiłem)
Czy mogę to zrobić teraz czy muszę czekać do czerwca? producent nawozu Vila zaleca nawożenie co 2 miesiące więc może ten pierwszy jeszcze działa.

Z góry dziękują za poradę

Marcin


Jasia 07:44, 06 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2017
Posty: 21
Witam Wszystkich !!
Kochani mam pytanie - czy stosowaliście kiedykolwiek żelazo w płynie aby uzyskać ciemniejsze wybarwienie trawnika ??
Jeśli tak, to proszę podzielcie się informacją w jakiej dawce go stosowaliście na 10l wody.

Z góry dziękuję !!
Marcinmarek 10:47, 06 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 6
Witam
Bardzo proszę o poradę/pomoc
Trawnik 300m2 założony w ubiegłym roku w październiku przez firmę zajmująca się ogrodami (koszt kilku tys zł) nasiona Barenburg green uniwersal .
Po zasianiu trawa zeszła po 2-3 tygodniach ale dość słabo powiedziałbym marnie . Myśle może już
Taka pora i dlatego przyrost jest jaki jest. Czekamy do wiosny . Na dzień dzisiejszy trawa trochę się zagęściła ale szału nie ma a mamy już maj , chwasty coraz większe i chyba coraz więcej , trochę usuwam ręcznie ale mam wrażenie ze to walka z wiatrakami . Trawa ma miejscami 5 cm , miejscami 2-3cm sporadycznie punktowo jest 8cm
Nie była jeszcze ani razu koszona , nie była tez nawożona . Powoli tracę cierpliwość .Prosze o fachowa opinie na temat mojego trawnika i ewentualnie jakieś wskazówki co dalej .
Z góry dziękuje Marcin
Zdjęcia mojego trawnika



TomaszZ 15:32, 06 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88

Witam,

mam trawnik założony na wiosnę zeszłego roku.
- wertykulacja zrobiona pod koniec marca
- dosiewki zrobione
- nawieziony nawozem Vila Antymech na początku kwietnia

Niestety nawóz rozsypany nierównomiernie i trawa ma różne zabarwienie.
Chciałbym nawieźć trawnik ponownie ale tym razem nawozem Yara Mila Complex (już go kupiłem)
Czy mogę to zrobić teraz czy muszę czekać do czerwca? producent nawozu Vila zaleca nawożenie co 2 miesiące więc może ten pierwszy jeszcze działa.

Z góry dziękują za poradę

Marcin

a może w tych jasnych miejscach jest za dużo nawozu??
nie wypalił nawóz trawnika?
ze zdjęć to trudno prognozować
może posyp na małym kawałku yarą mila i zaczekaj kilka dni, zobaczysz czy będzie lepiej, jeśli w tych miejscach jest faktycznie mniej nawozu to powinno się poprawić i wtedy możesz śmiało te miejsca dokarmić.



TomaszZ 15:39, 06 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88


Marcinmarek
może trzeba firmę poprosić jeśli tyle kasy to kosztowało?
ale nie wiem jak była umowa...
na dzień dzisiejszy to trawnikowi chyba brakuje nawozu,te zielone ciemne pasy chyba mają więcej nawozu?
trzeba też czymś chwasty potraktować, chwastox czy starane nie wiem jakie tam masz chwasty,
będzie dobrze, początki zawsze trudne
TomaszZ 15:42, 06 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Jasia napisał(a)
Witam Wszystkich !!
Kochani mam pytanie - czy stosowaliście kiedykolwiek żelazo w płynie aby uzyskać ciemniejsze wybarwienie trawnika ??
Jeśli tak, to proszę podzielcie się informacją w jakiej dawce go stosowaliście na 10l wody.

Z góry dziękuję !!




ja daję 50 ml ale z florovitu pani zasugerowała że można 100ml śmiało dolać
Marcinmarek 15:54, 06 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 6
TomaszZ Dziękuje za zainteresowanie , chwasty przeróżne ale w większości perz , mniszek i rumian( chyba)
Tam gdzie ciemna linia trawy to jest zakopana rura odprowadzająca wodę z dachu. Trawnik nie był jeszcze nawożony ani koszony. Pytanie czy na tak młoda trawę można stosować nawóz i preparat na chwasty?
Marcin
Jasia 17:08, 06 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2017
Posty: 21
TomaszZ napisał(a)




ja daję 50 ml ale z florovitu pani zasugerowała że można 100ml śmiało dolać


Bardzo dziękuję !
Czyli 100ml na 10 l !
Aha... 10l wystarczy na 600m2 trawnika ?
Tomaszu, jak często powtarzasz zabieg ?
TomaszZ 10:06, 07 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Jasia
ja wylewam taki roztwór 50ml+ 10l wody na ok. 15 m2 zawsze przed podlewaniem trawnika, pierwszy raz w tym roku zacząłem i boję się aby nie przesadzić z nawożeniem
na 600m2 to trochę więcej trzeba jak 100 ml preparatu
zrobiłem to już 2 razy, 2 tygodnie przerwy było.
TomaszZ 10:13, 07 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Marcinmarek napisał(a)
TomaszZ Dziękuje za zainteresowanie , chwasty przeróżne ale w większości perz , mniszek i rumian( chyba)
Tam gdzie ciemna linia trawy to jest zakopana rura odprowadzająca wodę z dachu. Trawnik nie był jeszcze nawożony ani koszony. Pytanie czy na tak młoda trawę można stosować nawóz i preparat na chwasty?
Marcin


ja ekspertem nie jestem ale osobiście bym dał nawozu,
słyszałem o dawaniu nawozu podczas siania trawy...
daj nawozu trochę niech podrośnie a potem od chwastów polej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies