Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Wiaan 19:56, 22 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Pani Danusiu jaki nawoz zastosować po wertykulacji, czy musi być jakiś startowy wiosenny czy mogę od razu hydrocomplex. Planuję pod koniec przyszłego tygodnia.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Manius 13:55, 23 mar 2020

Dołączył: 23 mar 2020
Posty: 1
Witam, jestem nowy na forum ale czytam od dłuższego czasu.
Dzięki temu forum zrobiłem analizę gleby już 2-gi rok.
Proszę o przeanalizowanie wyników badan gleby oraz dawkowanie nawożenia.
Ewentualnie jakieś dodatkowe propozycje. Dodam ze w ubiegłym roku trawnik był dosyć ładny w porównaniu do innych lat, pomimo tego że analiza nie była aż tak szczegółowa.
gosika67 14:15, 24 mar 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Wiaan napisał(a)
Pani Danusiu jaki nawoz zastosować po wertykulacji, czy musi być jakiś startowy wiosenny czy mogę od razu hydrocomplex. Planuję pod koniec przyszłego tygodnia.





Przyłączam się do pytania, też mam wertykulację zrobioną.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Gardenarium 20:26, 24 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obornik granulowany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowaczek 10:28, 25 mar 2020

Dołączył: 10 lut 2020
Posty: 17
Witam,

Pytanie do Pani Danusi, około 20 lutego przeprowadziłem wapniowanie trawnika (dolomit). W ten weekend jak pogoda dopisze, chcę przeprowadzić wertykulację.

Mam pytanie? Z uwagi na wapniowanie 20 lutego czy już teraz można sypać nawóz? Czy zrobić wertykulację a z nawożeniem się wstrzymać?

Jak wstrzymać, to kiedy mogę najwcześniej sypać nawóz?
Gardenarium 12:44, 25 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sypać nawozu tuż po wapnowaniu.
Wertykulację można zrobić. Nie wiem kiedy najwcześniej sypać nawóz. Ja bym wcale nie sypała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowaczek 13:51, 25 mar 2020

Dołączył: 10 lut 2020
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
Nie sypać nawozu tuż po wapnowaniu.
Wertykulację można zrobić. Nie wiem kiedy najwcześniej sypać nawóz. Ja bym wcale nie sypała.


Dziękuje za odpowiedź.

Gdzieś wyczytałem, że po wapniowaniu nie powinno się nawozić przez minimum 3-4tygodnie. Myślałem, że po pewnym czasie mimo wszystko sypać nawóz raz w miesiącu (powiedzmy w okresie od maja do sierpnia)
RadekM 07:50, 26 mar 2020

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Dzień dobry. Po wczorajszej wertykulacja objawił mi się taki obraz....
Mam pytanie co jest powodem takiego stanu. Czego brakuje trawnikowi?. Czy florovit wiosenny poprawi sytuację?. Z góry dziękuję i pozdrawiam Radek

Kinga123 15:11, 26 mar 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 1
Dzień dobry!

Chyba jak wszyscy tutaj piszę z prośbą o poradę do niedawna jeszcze nie wyobrażałam sobie "bawić się" w ziemi, a teraz czuję że będzie mi to sprawiać przyjemność! nie mniej jednak nie mam zielonego pojęcia na temat dbania o trawnik i o tym co zrobić żeby był lepszy.

Poniżej zamieszczam zdjęcia trawnika. Trawę zasialiśmy na koniec września 2019, przed zimą była koszona raz. Teraz wygląda tak. Co zrobić żeby było lepiej? Trawa jest bardziej "bujna" tam, gdzie zakopaliśmy rury od nawadniania (na zdjęciu widać np. wzdłuż płotu).

W ogrodniczym polecili walec z kolcami, nawóz, dosianie trawy. Nie wiem jednak czy to prawidłowe postępowanie oraz przede wszystkim jaki nawóz wybrać. Mogę liczyć na pomoc? Będę zobowiązana
Gardenarium 23:24, 28 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
RadekM napisał(a)
Dzień dobry. Po wczorajszej wertykulacja objawił mi się taki obraz....
Mam pytanie co jest powodem takiego stanu. Czego brakuje trawnikowi?. Czy florovit wiosenny poprawi sytuację?. Z góry dziękuję i pozdrawiam Radek



Wodyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy...............................
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies