Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Kokesz 21:58, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Danusia, przepraszam, że tu pytam, bo widzę, że Cię złapałam
Czym nawozić teraz tulipany, wiem, że już trochę późno ale czytałam, że powinno się je nawozić wiosną, jak wychodzą z ziemi. Czy saletra amonowa może być?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 22:03, 09 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są specjalistyczne nawozy do roślin cebulowych, raczej powinny zawierać sporo potasu i fosforu w czasie ukorzeniania i kwitnienia. Azot powinien być, ale nie od niego zależy kwitnienie. Szukaj nawozów do roślin cebulowych o składzie:
azot 10- 11%,
fosfor około 5%,
potas około 10 % plus mikroelementy.

Nawożenie azotem nie jest dobre dla cebulowych, szczególnie w kwietniu.

Tulipany nawozi się tylko raz w roku, jesienią, wtedy cebulki ukorzeniają się, przygotowują do zimy i są w dobrej fazie, aby pobrać składniki pokarmowe. Korzenie tulipanów obumierają na lato i nie są w stanie pobrać nawozów, więc nawożenie nie ma sensu. Teraz to kwiaty pobierają z cebuli wszystko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 22:13, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dzięki Danusia
Różne opinie czytam na temat nawożenia cebulowych...jedni piszą, że wiosną, przed kwitnieniem, drudzy, że po kwitnieniu a jeszcze inni, że jesienią...i bądź tu człowieku mądry
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
macmaz12 19:16, 12 kwi 2020

Dołączył: 12 kwi 2020
Posty: 2
Panowie i Panie jestem tu nowy i ogladajac wasze ogrody marzą mi sie takie trawy jak po stole, dom mam swieżo wybudowany wiec pora na ogrodek, trawa została zasiana w pazdzierniku 2019 lecz w nocy juz mrozilo i zrozumialem ze nic z tej trawy juz nie bedzie, w tym roku na dzien dzisiejszy jest jakas trawa bardzo kiepska ale jest na zdjeciach pokazuje, tydzień temu nawozilem saletra amonowa i codziennie leje wode a i dosiewka byla, ziemia to nisko glina pozniej mieszane troche gliny troche ciemnej ziemi, pozniej dosypalem czarnej z torfem i zasiana trawa w pazdzierniku. Prosze o pomoc czy cos moge z tym zrobic czy glebogryzarka i od nowa?


Z gory wielkie dzieki
stud3ncik 22:33, 13 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 1
Mam 1,5 roczne dziecko które poznaje okolice I na trawie lubi spędzać wiele czasu. Czy można czymś nawiez trawę by ozyla po zimie I po areacji? Po zimie rowniez pojawił mi się mech. Ale areacja częściowo poradziła sobie z nim. Lecz jeszcze jest. Myslalem o florowit antymech. Ten nawoz po polaniu woda znika wiec dziecko chyba moze po trawniku chodzic? Wywracac sje itp.
Dziękuję za rady

Pozdrawiam
Papucy 12:43, 14 kwi 2020

Dołączył: 25 lut 2020
Posty: 7
Witam

Wczoraj nawoziłem trawnik nawozem Yara mila complex, zaraz po nawożeniu spadł lekki deszcz jednak dzisiaj widzę że kulki nawozu nie rozpuściły się całkowicie są kruche, a po dotknięciu się rozpadają. Czy mam jeszcze lać wodę aby doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia nawozu? Czy zostawić tak jak jest?
TomaszZ 19:09, 14 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Papucy napisał(a)
Witam

Wczoraj nawoziłem trawnik nawozem Yara mila complex, zaraz po nawożeniu spadł lekki deszcz jednak dzisiaj widzę że kulki nawozu nie rozpuściły się całkowicie są kruche, a po dotknięciu się rozpadają. Czy mam jeszcze lać wodę aby doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia nawozu? Czy zostawić tak jak jest?


lekki deszcz to za mało na podlanie trawnika,
po nawożeniu jednorazowo powinno się podlać ok 10l na m2,
jeśli jest sucho to takie podlewanie co 3 dni...
te kulki się rozpuszczą po 2-3 podlewaniach
macmaz12 21:50, 16 kwi 2020

Dołączył: 12 kwi 2020
Posty: 2
Czy Pani Danusia pomoze mi w powyzszej sprawie?
dariuszK 12:34, 18 kwi 2020

Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim.

Mam pytanie na tym pierwszym zdjęciu chce posadzić bukszpan.



Mam długość do sadzenia 15 metrów. I tak obliczyłem że bym posadził 10 sztuk. Jedna od drugiej co 160 cm czy to nie za duża odległość?
bo chcę między nimi wsadzić jeszcze lampki ledowe.





A na tych dwóch kolejnych zdjęciach jest plac który chciał bym coś posadzić.
Dla tego chciał bym czy możecie mi w czymś doradzić jak można by zagospodarować ten plac. Żeby nie było ładnie.

Przy każdym prześle po jednej chcę zasadzić hortensja bukietowa.

Proszę o pomoc.
dariuszK 21:49, 26 kwi 2020

Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 2
Witam.

To pomoże ktoś jak zagospodarować ten kawałek żeby to ładnie wyglądało?
Jakie krzewy i kwiaty zasadzić.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies