Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

opengrass 18:21, 18 maj 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
Monikaa napisał(a)
Nie no trawka jest podlewana na bieżąco. Kwestia tylko czy ten sam nawóz czy może teraz coś innego?

Zakładam że mówimy o trawniku utrzymywanym metodą "prób i błędów" czyli bez wcześniejszego badania gleby itp.
Jeżeli po poprzednim nawożeniu nic złego się nie działo to zastosuj ten sam nawóz.
fenix 19:27, 19 maj 2020

Dołączył: 11 sie 2019
Posty: 8
Witam.

Walczę ze swoim trawnikiem od wiosny i nie mogę dojść do ładu.

Mam nierówno zasobna glebę co objawia się tym że w jednym miejscu trawnik jest gęsty, zielony nie potrzebuje nawożenia a w drugim miejscu już jest jaśniejszy, bardziej żółty.

Sypiac nawóz równo po całości efekt równości barwy trwa tydzień, potem w miejscach slabszych trawa szybciej staje się głodna.

Kombinowałem sypać po całości a później dodatkowo miejsca bardziej głodne. Skutek był mizerny. Nigdy nie udało mi się osiągnąć równej barwy trawy na dłużej.


Co radzicie?

Jak to wyrównać?


Stosuje nawozy hydrokomplex na zmianę z azofoska, wiosną saletra.





Gardenarium 07:57, 20 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Słabe miejsca użyźnić kompostem, posypać, przegrabić. Tak robić cały sezon.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
fenix 11:18, 20 maj 2020

Dołączył: 11 sie 2019
Posty: 8
Pani Danusiu a zamiast kompostu może być obornik granulowany?

Nie znam geologii calej działki ale podejrzewam że w głębszych warstwach jest coś bardziej przepuszczalnego niż glina i szybciej wymywa nawóz. Przy kopaniu fundamentów w jednym miejscu była glina, potem pasek piasku, żwiru, potem iły i tak na zmianę. Tak jakby kiedyś, kiedyś płynęła tędy woda.
DanielES 11:26, 20 maj 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Cześć. Trawnik założyłem na początku kwietnia tego roku. Powoli wszystko ładnie się zieleni ale ostatnio zauważyłem że w niektórych miejscach trawa robi się żółtawa. Przesuszona nie jest napewno bo dosyć sporo podlewam a z resztą ostatnio dużo padało. Może chodzi o brak azotu w glebie? Czy taki nowy trawnik można nawozić i jeśli tak to jaki byłby najlepszy preparat. Trawa to substral samozageszczajaca uniwersalna. Pozdrawiam
opengrass 00:16, 21 maj 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
DanielES napisał(a)
Cześć. Trawnik założyłem na początku kwietnia tego roku. Powoli wszystko ładnie się zieleni ale ostatnio zauważyłem że w niektórych miejscach trawa robi się żółtawa. Przesuszona nie jest napewno bo dosyć sporo podlewam a z resztą ostatnio dużo padało. Może chodzi o brak azotu w glebie? Czy taki nowy trawnik można nawozić i jeśli tak to jaki byłby najlepszy preparat. Trawa to substral samozageszczajaca uniwersalna. Pozdrawiam

Jestem zwolennikiem nawożenia już po pierwszym koszeniu. Ostrożnie z azotem przy takim młodym trawniku. Jeśli masz Castoramę w pobliżu to polecam w tym przypadku nawóz organiczny Verve (granulki, 6% N)
Jeśli chodzi o podlewanie to owszem padało (u mnie jakiś tydzień temu) i najwyższa pora na ciąg dalszy (3-5 litrów na m2, 2 razy w tygodniu)
DanielES 08:41, 21 maj 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Dwa razy w tygodniu? Ja taka młoda trawę podlewam nawet 2 razy dziennie i to tak 30 minut na sekcje. A ten nawóz ręcznie można rozdysponować?
opengrass 09:29, 21 maj 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
DanielES napisał(a)
Dwa razy w tygodniu? Ja taka młoda trawę podlewam nawet 2 razy dziennie i to tak 30 minut na sekcje. A ten nawóz ręcznie można rozdysponować?
Tak, małe brązowe granulki. Skład i opis na zdjęciu.
Pusia 12:24, 22 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 1
Z arhiwum X - mam nowy trawnik miesiąc temu nawiozłem go yara mila complex i (nie wim czy to ma jkieś znaczenie) ale od TRZECH dni obserwuję jak cały lekko żółknie cały czas się zagęszcza i rośnie ale też żółknie kośzę 3 razy w tygodniu na 4 nawodnienie jest automatytczne dodam że 3 razy dziennie po 5 min dziś zmniejszyłem na 2 razy. Czy to z powodu przelania czy głodującej trawy a może... (nie potrzebne skreślić) dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Monikaa 13:32, 22 maj 2020

Dołączył: 14 maj 2020
Posty: 4
A można sypać nawóz np polifoskę na nasiona, które jeszcze nie pękły czy czekać lepiej aż trawa będzie miała te np 3 czy 4 cm?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies