Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

martuszek 18:40, 21 paź 2019

Dołączył: 21 paź 2019
Posty: 1
Nawozy nawozami, ale ja polecam też dobry system nawadniania. Stosuję od jakiegoś czasu tylko taki standardowy, dość uniwersalny nawóz dla trawników, oraz mam system []. Trawnik naprawdę wygląda super, jak będę na działce, to dorzucę zdjęcia
Gardenarium 08:50, 24 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Laanca napisał(a)
Ja to chyba mam jeszcze gorzej i pytanie czy przenawożone czy wręcz przeciwnie - zbyt mało witamin? Prośba o poradę

Teren gliniasty, na wierzchu mała warstwa humusu, ale pod spodem glina i iły. Teren też ma wysokie wody gruntowe, ziemia często jest wilgotna.

Trawa posiana w połowie sierpnia, podlewana, zaczęła wychodzić z ziemi po 5 dniach (około 18 sierpnia). Całość była jednakowo mocno zielona.

Typ trawy: Kalnas Golf

Jakiś miesiąc temu (16 września) diabeł podkusił mnie żebym rzucił nawozu kupionego w leroyu.
Sypałem z ręki w bardzo małej ilości i już po tygodniu trawa zaczęła jaśnieć. W tych jasnych miejscach bardzo powoli rośnie.

Będzie coś jeszcze z tego trawnika? Czy jednak muszę na nim postawić krzyżyk?

Prośba o poradę i z góry dziękuję.





Raczej nie zaczęła jaśnieć, tylko tam, gdzie spadł nawóz - zaczęła ciemnieć z powodu dostarzcenia składników.
Teraz już nic nie rób, czekaj do wiosny.
Będzie coś z tego, o ile nie spaliłęś trawnika, ale na mój widok - nie spaliłeś a raczej podnawoziłeś w tzw. "łaty".

Kłania się ćwiczenie w poprawnym i równomiernym rozsypywaniu nawozu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lalaith 07:57, 11 mar 2020

Dołączył: 18 mar 2016
Posty: 9
Dzień dobry,
mam takie wyniki badania ziemi pod trawnikiem (w nawiasie normy):

pH 6,3 (norma 5,5 do 7,5)
Zasolenie 0,3 (Do 1,0)
Azot 3 (50 do 100)
Fosfor 38 (40 do 80)
Potas 221 (150 do 250)
Wapń 3400 (600 do 2000)
Magnez 136 (50 do 100)
Chlorki 0 (Do 200)

chciałam dać teraz saletrę amonową, ale ona ma dodatek wapnia i magnezu lub samego magnezu, a ja mam te normy mocno przekroczone!

To co, siarczan amonu? Ale pH nie jest jakieś dramatycznie wysokie. Nie spadnie za bardzo?

Może mocznik?

Proszę, poradźcie!
Zgr 22:39, 15 mar 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Czy ktoś ma doświadczenia z biohumusem do trawników? Znalazłem taki polskiego producenta w butli do podłączenia od razu do węża (nie wiem czy możemy na forum podawać nazwę marki).
Czy warto? Czy daje jakieś efekty? Cena raczej zachęca.
Nie myślę aby stosować to co miesiąc zamiast nawozu mineralnego, a raczej 2x do roku na poprawienie gleby.
Gardenarium 07:39, 16 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, możesz zastosować, na pewno wpłynie na poprawę jakości gleby. I jest naturalny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RADEK81 18:49, 16 mar 2020

Dołączył: 06 mar 2020
Posty: 2
Witam. Trawnik założony na początku pażdziernika zeszłego roku. Nawieziona nowa ziemia z hydrożelem. Posypane było nawozem przed samym siewem.
Czy nawozić teraz nawozem na wiosnę? Myślałem o saletrze wapniowej.
Czy dosiać trawę w miejscach gdzie widać ziemię czy czekać aż się rozkrzewi? Dodam że trawa nie była jeszcze koszona od zasiania.
Gardenarium 22:09, 16 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po trawniku trzeba posypać kompost i/lub obornik granulowany, przegrabić, żeby ziemia wypełniła te puste miejsca. Sianie moim zdaniem nasion niepotrzebne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RADEK81 09:15, 17 mar 2020

Dołączył: 06 mar 2020
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Po trawniku trzeba posypać kompost i/lub obornik granulowany, przegrabić, żeby ziemia wypełniła te puste miejsca. Sianie moim zdaniem nasion niepotrzebne.





Dziękuję bardzo za poradę. W takim razie posypię całość obornikiem granulowanym i przegrabię.
Czy zastosować coś jeszcze w późniejszym terminie?
Gardenarium 19:37, 17 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proponowałabym ziemię, nawet koniecznie żeby wypełniła luki. Potem możesz naturalne albo chemię. Raz w m-cu do sierpnia.
Fajnie sprawdza się kompost przegrabić jeśli masz.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 09:07, 18 mar 2020

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Dzień dobry. Czy to dobry czas na wertykulacje czy jeszcze poczekać z tydzień?. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies