Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 16:05, 26 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
- Termin: pora kwitnienia forsycji (dla różnych rejonów różna) - wertykulacja trawnika, ewentualnie wałowanie, jeśli są nierówności
- po wertykulacji nawożenie saletrą wapniową lub amonową
- włączenie podlewania, bo nawóz trzeba rozpuścić

W przypadku dalszych pytań i niejasności polecam artykuły pod tagiem trawnik

https://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 17:27, 26 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Zbadalem kwadnosc ziemi w ogrodzie w wyszedł odczyn dodatni mocna 8 z płynem Heliga kolor ciemna zieleń w tym przypadku ziemię pod trawnikiem oraz tuja mi powinienem zakwasic prawda? Czy siarczan amonu w dawce 30gna m2 będzie odpowiednia dawka?
Gardenarium 18:37, 26 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Naraz nigdy nie zmienisz pH, trzeba to robić stopniowo. Poczytaj w opisie siarczanu, jakie są dawki. Ja nie wiem.

Najlepiej daj do zbadania glebę, wtedy dobiorą odpowiednią dawkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylciae 14:00, 27 mar 2018

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
A ja mam pytanie- w zeszłym roku prawdopodobnie trawnik zarażony był czerwoną nitkowatością- spryskałam topsinem i była poprawa, ale jeszcze nie do końca- teraz chciałabym spryskać topsinem na wstępie - kiedy mam to zrobić - przed wertykulacją? czy zaraz po? czy może jeszcze w innym terminie?
Gardenarium 19:16, 27 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę że na razie nie trzeba. Zajmij się najpierw zabiegami pielęgnacyjnymi, potem po nawozie zobacz jaki będzie stan trawnika i dopiero wtedy, gdy będzie coś niepokojącego - będziesz się zastanawiał co robić. Opryskanie teraz, ani po wertykulacji moim zdaniem jest niepotrzebne. Nie nadużywaj oprysków.

Mocna, zadbana trawa tego nie będzie potrzebowała, bo będzie zdrowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chmieluzg 12:17, 30 mar 2018

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 25
Hej,
Mam pytanie- Czy jak zastosuje się nawóz długodziałajacy (osmocote) wiosna to wykonuje się jesienne nawożenie nawozami jesiennymi?
Gardenarium 10:45, 31 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jestem zwolenniczką nawozów długo działających bo to ściema.
Ale każdy może mieć swoje zdanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawid30 15:24, 31 mar 2018

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)
- Termin: pora kwitnienia forsycji (dla różnych rejonów różna) - wertykulacja trawnika, ewentualnie wałowanie, jeśli są nierówności
- po wertykulacji nawożenie saletrą wapniową lub amonową
- włączenie podlewania, bo nawóz trzeba rozpuścić

W przypadku dalszych pytań i niejasności polecam artykuły pod tagiem trawnik

https://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik




jeśli chodzi o saletrę wapniową to jaką można polecić?
i kiedy zastosować? przed 1 koszeniem?
Gardenarium 19:31, 31 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakąkolwiek. Aby nazywała się saletra wapniowa.
Nie prowadziłam badań nad ich skutecznością, więc nie wiem, jaką mam polecić. A poza tym, nie ma to żadnego znaczenia jaka. ja lubię taką leciutką, prawie przezroczystą, ale jaki to jest producent nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylciae 15:41, 02 kwi 2018

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
Myślę że na razie nie trzeba. Zajmij się najpierw zabiegami pielęgnacyjnymi, potem po nawozie zobacz jaki będzie stan trawnika i dopiero wtedy, gdy będzie coś niepokojącego - będziesz się zastanawiał co robić. Opryskanie teraz, ani po wertykulacji moim zdaniem jest niepotrzebne. Nie nadużywaj oprysków.

Mocna, zadbana trawa tego nie będzie potrzebowała, bo będzie zdrowa.


Dziękuję Danusiu za radę i odpowiedź
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies