Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

marleyy 08:14, 04 kwi 2018

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
Mam trawnik siany w lipcu rok temu, za tydzien sypnę saletrą (wapniową czy amonową)? Pytanie w jakiej dawce? Kupiłem siewnik gardena 300, może ktoś ma taki sam i poda na ile ustawić podziałkę?
Jeszcze jedno pytanie odnośnie nawożenia- na siewniku jest naklejka informacyjna dotycząca nastaw dla polularnych nawozów. Pytanie czy jak nawożę na krzyż to musze to nastawę zmniejszyć bo inaczej sypnie podwójnie czy ta informacja przewiduje dwukrotny przejazd 'na krzyż'?

Dziekuję z góry za informację
Gardenarium 08:18, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro eksperymentujesz z nowym siewnikiem, to radzę nastawić na najmniejszą dawkę, najwyżej powtórzysz. Oj, czarno widzę twoje nawożenie siewnikiem wózkowym, będą pasy jak nic
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:19, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będziesz miał tak

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1874-nawozenie-zasilanie-trawnika?page=46

albo tak

https://www.ogrodowisko.pl/watek/790-klopoty-problemy-z-trawnikiem?page=55

a może tak

https://www.ogrodowisko.pl/watek/790-klopoty-problemy-z-trawnikiem?page=205

zanim się weźmiesz za ten niebezpieczny dla trawnika zabieg w rękach niedoświadczonego ogrodnika, poczytaj te posty, co podałam linki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:22, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W najgorszym wypadku będzie tak:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1874-nawozenie-zasilanie-trawnika?page=75

Witam


Mam pytanie co powinienem zrobić żeby poprawić wygląd trawnika.

Ziemię mam ph 8 w związku z tym 2 kwietnia areowałem trawnik z filcu i nawiozłem siarczanem amonu i podlałem. Po miesiącu ukazuje mi się taki oto obraz...

Gdzie popełniłem błąd?,

czy to wina pogody że tak nierównomiernie się zazielenił ?
bo zały miałem o takim wyglądzie jak te pasy

Czy mam w tych miejscach jeszcze raz areować czy nawieźć nawozem pro complex. ???. Jakie lekarstwo ?

Proszę o pomoc i z góry dziekuję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marleyy 08:22, 04 kwi 2018

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
Danusia jestes jak blyskawica! Powiedz jeszcze co lepsze na taki mlody trawnik? Saletra amonowa czy wapniowa?

Hehe no kupilem siewnik bo w ubiegłym roku nawozilem ręcznie - efekt? Zamiast pasów mialem półkola myślę ze opanuje siewnik i jak pojadę na krzyź to nie będzie pasów - na to liczę
Gardenarium 08:24, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łaty pasy i koła będą na bank. To wina siewnika wózkowego bo nie widzisz jak leci z niego nawóz, nie masz żadnej kontroli aby nawóz spadał równomiernie.

To taka ściema, żeby kupowali narzędzia że niby będzie git. A nie jest. I to za każdym razem, jeszcze nie widziałam równo nawiezionego trawnika takim siewnikiem. Ja bym się nie odważyła nim nawozić. Wolę sypanie z ręki. To mam super opanowane.

Nie wiem co lepsze, wapniowa jest droższa, ale moim zdaniem lepiej się rozpuszcza iu szybciej działa. Jedno i drugie może być. Nie ma co lepsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:28, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba było poczytać ogrodowisko i kupić inny siewnik, jest bardziej "bezpieczny" dla trawnika

Taki, jakim sypie Zdzisław

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/7-trawnik-latem-praktyczny-niezbednik-uzytkownika-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marleyy 09:38, 04 kwi 2018

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
widziałem takie siewniki - zrezygnowałem z siewnika ręcznego ponieważ mieści zbyt mala dawkę nawozu i trzeba go stale uzupełniać. Myślę ze uda mi się opanować siewnik wozkowy, przecież nie wszystkie trawniki sa w paski
Jak już się zazieleni to podeśle zdjęcia

dzięki za szybka odpowiedz!
Gardenarium 09:41, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przy siewnikach wózkowych - wszystkie są w paski.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 07:10, 05 kwi 2018

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Witam
A czy można otrzymać od was forumowiczów instrukcje jak nawozic siewniki wozkowym żeby nie było PASÓW ? . Mam siewnik po rodzicach firmy GARDENA. Czy bezpieczniej będzie kupić siewnik ręczny Sandy green II.? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies