Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 14:25, 10 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mam całkiem spore sukcesy w ukorzenianiu.
Bukszpaniki. Na drugim zdjęciu także tawuła (sadzonki uzyskane po wiosennym cięciu).






Ciski - pięknie ukorzenione, właśnie przesadziłam je do większych doniczek.



I lawenda. Ta w małych doniczkach już ukorzeniona, rozsadzona. W dużej okrągłej - kradzione, więc się przyjmą na pewno.
A w skrzynce balkonowej całkiem niedawno wsadzone resztki z lipcowego cięcia mojej lawendy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 14:28, 10 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Hania (Anabell) wyłożyła mi łopatologicznie, jak należy zasilać hortensje nawozami jednoskładnikowymi.
Wklejam ku pamięci.
Anabell napisał(a)

Tess -- 0,1% to w roztworze czyli 10 gr/10 l wody biorę łyżeczkę od herbaty typową lekko czubatą.
Gotowe mieszanki śmiało po dwie łyżeczki / 10l wody na wcześniej podlane podłoże.
Te co w ziemi horti to po dwie łyżeczki.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
gusiarz 14:44, 10 sie 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725








Tereniu - pięknie jest w Twoim ogrodzie... bardzo mi sie podoba. Roślinki rozrośnięte, zadbane przez podlewanie i nawożenie. Do tego proste linie.... czegóż chcieć więcej???

Tesiu - podpowiedz co to za trawki na ww. fotce - te z pierwszego planu. Jak długo już je masz?


U nas dzisiaj pochmurno i chłodno, choć nie ma deszczu - tylko 17 stC - ale bardzo mnie to cieszy
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Tess 15:13, 10 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
A wiesz, że ostatnio soę łamałam, czy nie zmienić linii z prostych na faliste? Tak bardzo chcę proste, ale czy będą pasować do mojego ogrodu, w którym rosną wysokie iglaki?

Aguś, to carex morrowii Silver Sceptre.
Jestem nią zachwycona. Kupiłam w ub. roku na początku jesieni 6 sztuk, kępy były ładne, ale wcale nie jakieś wypasione. Podzieliłam je jednak od razu - wyszło 11.
Tu w październiku 2012 r., w trakcie sadzenia.



I zaraz po posadzeniu.


A tak wyglądała na początku maja (fotki z 7 maja). Na drugim zdjęciu właśnie te same trzy egzemplarze, co na zdjęciu przytoczonym przez Ciebie.





Pewnie ktoś powie, że jest ekspansywna, ale dla mnie w obecnej chwili to zaleta
Buziam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
waska 15:13, 10 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Tess ja też uwielbiam dzielić rośliny
Ale musze ci powiedzieć ze od razu sadze we właściwe miejsce. W tym roku to 14 młodych żurawek, 10 lawend.
Choc ostatnio kupilam zieloną żurawke i nie dała sie podzielić.

____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Tess 15:15, 10 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
waska napisał(a)
Tess ja też uwielbiam dzielić rośliny
Ale musze ci powiedzieć ze od razu sadze we właściwe miejsce. W tym roku to 14 młodych żurawek, 10 lawend.
Choc ostatnio kupilam zieloną żurawke i nie dała sie podzielić.



Asiu, ale ja ciągle nie mam pojęcia, gdzie jest to "właściwe miejsce"
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
waska 15:18, 10 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Tess napisał(a)


Asiu, ale ja ciągle nie mam pojęcia, gdzie jest to "właściwe miejsce"



____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
agniecha973 15:24, 10 sie 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tess! Ty też jesteś MISZCZU dzielenia roślinek. Same sukcesy. Mi się nie udało ukorzenić limek, nie wiem czemu, za to z Tardivy to sobie chyba las zrobię
Nasadzenia masz bardzo ładne, bujnęły nieźle.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
nieszka 16:19, 10 sie 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
No rewelacyjnie Ci idzie rozmnażanie roślinek. Ja w tym roku zaliczyłam same porażki chociaż na limkach mi strasznie zależało to mimo dwóch prób żadna z sukcesem...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Anabell 17:22, 10 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Przejrzałam tyleeee sukcesów w rozmnażaniu, aż zazdroszczę ja zabieram się i czasu brakuje do bukszpanów. Dobrze że pokazujesz, bardziej uwierzą nasze ogrodomaniacy, jest to możliwe i w cisach.
Dobre masz warunki cieniste miejsca, do tego chęci i podejście.

Efekty cieszą. Wydaje mi się, że hortki małe maja przędziorka, listki jaśnieją po zaatakowaniu, mnie tez złapały.duże upały i nadmiernie wysycha.Oprysk trzeba od dołu liścia zrobić. pewnie wiesz jakie środki. z dostępnych to Talstar, Rimon. Nisuron+Danitol razem się łączy. jest ich dużo.

Żurawka marmolade też mi się podoba ładnie się rozrasta.
Zapisałam trawki od Ciebie carex Silwer Scepte. podoba mi się. Zaczynam z trawami. I Zdrówka Zyczę.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies