Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

beta 10:00, 02 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ooo, to nie ciekawie z tymi żurawkami

Teresko daj zdjęcia

to narobiłaś się trochę Kobieto

poprosze o zdjęcia cisów
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Tess 10:08, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Madziu, ja sadzonkowałam te boczne odrosty, nigdy nie próbowałam zrobić tak, jak Ty.
Zdjeć z sadzonkowania nie mam, nie robiłam.

Agatko, bardzo dziękuję za rady Tak zrobię, sprawdzę. Moze faktycznie je przelałam?

Beatko, zdjęcie padniętej żurawki chcesz?
Cisy pokażę, pewnie że tak Rewelacji się nie podziewaj, takie keszcze łysawe w niektórych miejscach są, ale po to je ostrzygłam, zeby się zagęszczały
Pokażę, jak będę projektować przedogródek. Co mam nadzieję, to nastąpi wkrótce
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:35, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Pytanie mam, pomożecie? (podpowiadam: prawidłowa odpowiedź - pomożemy)

Czy do Gąszcza pasują trawy bordowe wysokie? Kazałam sobie odłożyć w sklepie, obie piękne, obie mnie zachwyciły, ale nie wiem, czy to chciejstwo na dobre wyjdzie

Bo generalnie to ja powinnam go rozjaśniać raczej, prawda?

[i]Chodzi za mną dereń elegantissima. Nada się do Gąszcza? Oczywiście, byłby cięty.

A tak wogóle, to chciałam już zrobić przedogródek.
Już o tym pisałam, że miałby być taki wzorowany trochę na ogrodzie Danusi, czyli stożki, kulki, trawy i oczywiście - limki
Zakrywające: najchętniej kopytnik - mam go całe mnóstwo

Przedogródek ma wymiary 3,70 x3,70.

No i pytania:
tam jest do 14.00 w lecie cień (bo to północna strona jest). Wiosną jeszcze póżniej. Czy trawy tam będą chciały rosnąć?

Czy można na tak niedużej (w sumie) rabatce posadzić dwie różne trawy: Miscanthus sinensis 'Zebrinus' i miskanthus variegatus ?
Jadę dziś do sklepu i chcę już je kupić i nie wiem ile i czy brać obie. A może więcej, niż dwie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:41, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Tu na tej stronie jest wielce nieudolny zarys tego przedogródka:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-gaszcz-dorodnych-drzew-w-malym-ogrodzie?page=4
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 13:54, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Teresko, tych bordowych rozplenic jest koło mnie mnóstwo. W każdej szkółce i chyba taniej niż w Krotonie. Nie brałam, bo jakoś na żywo mnie ta kolba nie zachwyciła.

Zamiast Elegantissimy możesz kupić Ivory Halo, mniejszy rośnie, a wygląda tak samo.
Myślę, że dobrze będzie u Ciebie wyglądał. Rozweseli zieleń.

Ja bym Zebrinusa z Variegatusem tak blisko nie dawała. Jeden jez poziomo paskowany i żółtawy, Variegatus ma bardzo wyraźne podłużne paski. Będą konkurowały o uwagę.
To już lepiej Variegatusa z Gracilimusem, czy Morning Light, jeśli chcesz 2 różne. Będą w tej sam kolorystyce.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
beta 13:54, 02 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Teresko, ja tak z innej mańki

nie pamiętam czy Ty pokazywałaś Swoją wisterię? bom ciekawa, jak kwitła ?


ja tez myślę że gąszcz powinnaś rozjaśnić-ale to takie moje

skoro przedogródek ciemny, to myslę że ten zestaw roślin, który zaproponaowałaś jest ok, poza chyba trawą, ja bym jeszcze dorzuciła hosty, żurawki, i bluszcz



____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
GabiK 13:57, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Beta, Tess pisała niedawno, że wcale nie kwitnie glicynia.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Tess 14:02, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
GabiK napisał(a)
Teresko, tych bordowych rozplenic jest koło mnie mnóstwo. W każdej szkółce i chyba taniej niż w Krotonie. Nie brałam, bo jakoś na żywo mnie ta kolba nie zachwyciła.

Zamiast Elegantissimy możesz kupić Ivory Halo, mniejszy rośnie, a wygląda tak samo.
Myślę, że dobrze będzie u Ciebie wyglądał. Rozweseli zieleń.

Ja bym Zebrinusa z Variegatusem tak blisko nie dawała. Jeden jez poziomo paskowany i żółtawy, Variegatus ma bardzo wyraźne podłużne paski. Będą konkurowały o uwagę.
To już lepiej Variegatusa z Gracilimusem, czy Morning Light, jeśli chcesz 2 różne. Będą w tej sam kolorystyce.


Gabik, dziękuję bardzo, że jesteś tutaj
No właściwie to ja niekoniecznie chcę tu dwa gatunki traw, tylko oba mi się podobają
Czyli lepiej dać jednorodne? To dam Tylko musze się zdecydować, który. Chyba Variegatusa dam, jest jaśniejszy. Dobrze myślę?

A za pomysł z Ivory Halo bardzo dziękuję, własnie nie powinien być duży Czyli genarlnie - dereń na tak

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 14:05, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Mogę Ci zrobić zdjęcie z bliska moich dereni za ławeczką. Ładnie rosną, zobaczymy, jakie wysokie będą. Gdzie chcesz tego derenia?

Też bym dała Variegatusa. A dołem funkie ciemnozielone z białym brzegiem.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Tess 14:06, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Tak, Beatko, Gabi prawdę powiada -nie kwitnie

Gabi, ta kolba to w sklepie odłożona, nie z Krotona Ale jejraczej też nie wezmę, bo nie zimuje.
Ale odłożyłam też inną, delikatniejszą, z takimi bordowymi zajęczmi ogonkami na końcach. Tylko nie mogę jej zidentyfikować, bo w sklepie oczywiscie była jako "trawy w odmianach"
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies