Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

GabiK 14:08, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Teresko ta druga to pewnie rubrum. Też nie zimuje.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Tess 14:10, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
GabiK napisał(a)
Mogę Ci zrobić zdjęcie z bliska moich dereni za ławeczką. Ładnie rosną, zobaczymy, jakie wysokie będą. Gdzie chcesz tego derenia?

Też bym dała Variegatusa. A dołem funkie ciemnozielone z białym brzegiem.


No chyba własnie u Ciebie po raz pierwszy zróciłam uwagę na derenie, te Twoje Masz ich trzy, prawda?
Zdjęcia nie rób, pamiętam go
A gdzie chcę, tego jeszcze nie wiem
Najchętniej gdzieś w tym najciemniejszym kąt ogrodu, żeby rozświetlał. Tam, gdzie daglezja rośnie w kątku, a na murze pnie się winobluszcz trójklapowy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 14:12, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
GabiK napisał(a)
Teresko ta druga to pewnie rubrum. Też nie zimuje.


Jesteś genialna To własnie ta! Nie zimuje? No to chyba w sklepie zostanie
Szkoda, bo ładna jest, prawda?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 14:16, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ładna, Agatka z Holandii też kupiła i chce ją trzymać poza ogrodem zimą.
Ja też kupiłam 4 sztuki. Potraktuje ją jak kwiatki jednoroczne, droga nie jest. Jak nie zamierzasz robić łanu, tylko 2-3 sztuki gdzieś posadzić to warto nawet na rok. Tak jak Stipę Tenuissimę.

Widziałaś moje trawki w doniczkach na wczorajszych zdjęciach?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Tess 14:21, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
No widziałam, super wygladają
Ale to nie jest rubrum? Ładna też. Zaraz doczytam, co to

Czyli - kupić, cieszyć się teraz, spóbować przezimowac, a jak nie da rady, to trudno?

A o dereniu myslę gdzieś tam - zdjęcie 1, 2 i 11.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-gaszcz-dorodnych-drzew-w-malym-ogrodzie?page=16
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 14:23, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tak, dokładnie tak. W ogródku jest stipa z plekantusem i tytoniem, a ta ruda przed domem to nie wiem. Było tylko napisane Carex. Duża jest i mocno się rozrosła. Się nie dopytywałam, bo też nie zamierzam jej zimować.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Milka 14:26, 02 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zacznę po kolei;

wysokie bordowe trawy do gąszczu pasują, jednak jak jest mało słońca, one się odbarwiają w kierunku zieleni i nie są wtedy tak bardzo atrakcyjne, po prostu lubią słońce; dereń oczywiście pasuje, jest prosty w obsłudze i ładny i tak jak chcesz, możesz go przycinać; w tym cieniulub też półcieniu, na takiej powierzchni dałabym nie 2 różne trawy, a tę samą odmianę, ładniej to wygląda, wiem, bo taki błąd robiłąm, teraz tego unikam; w półcieniu do 14, a potem słońce sporo rośłin dobrze rośnie, na pewno cisy, hortensje, trawy miscant, hosty, tiarelki i żurawki;
na pocieszenie powiem, że mnie też padły 3 żurawki, nie wiem czemu; wyciągnęłąm bidy z ziemi i wsadziłąm do słoja z wodą, jak coś odbiją, pójdą w grunt; stoją w cieniu; może też przelałą, ale tam jest patelnia i odpowiednia gleba, więc nie wiem'

pomysł na przedgródek podoba mi się
sorki, zę późno, ale ja tak w pracy z doskoku!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
GabiK 14:34, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Irenko, a jakie to były żurawki? Może właśnie padły od patelni? Moje Tiramisu zniknęły w oczach w półcieniu, teraz je reanimuję.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Tess 14:37, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Dzięki, Irenko
Czyli dereń zdecydowanie tak, ten Ivory coś tam
Bodrowe trawki - na stałe nie.
Trawy do przedogródka jednakowe.

Gabik, a jakbym miała wybierać pomiędzy Variegatusem a 'Morning Light', to co radzisz? Mnie się wydaje, że V.?
Jeśli chodzi o kolor zieleni kul i stożków, jaki tam będzie, to i cisy, i bukszany: większy stożek to bukszpan, mniejszy to cis, kule spore też cis i małe - bukszpan.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 14:40, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ja uwielbian Morning Light. I chyba sztywniejszy jest, nie będzie się kładł na kulach. Nie jestem obiektywna, bo kocham ML. Variegatus jest masywniejszy, zależy jaki efekt chcesz uzyskać.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies