Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Milka 14:41, 02 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
GabiK napisał(a)
Irenko, a jakie to były żurawki? Może właśnie padły od patelni? Moje Tiramisu zniknęły w oczach w półcieniu, teraz je reanimuję.


Nie pamiętam, ale takie brązowo, żółte, pomarańczowe, Sumt Comfort, czy jakoś tak; ale pozostałe żyją i nie wiem co jest przyczyną; chyba dokupię brakujące!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:41, 02 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess napisał(a)
Dzięki, Irenko
Czyli dereń zdecydowanie tak, ten Ivory coś tam
Bodrowe trawki - na stałe nie.
Trawy do przedogródka jednakowe.

Gabik, a jakbym miała wybierać pomiędzy Variegatusem a 'Morning Light', to co radzisz? Mnie się wydaje, że V.?
Jeśli chodzi o kolor zieleni kul i stożków, jaki tam będzie, to i cisy, i bukszany: większy stożek to bukszpan, mniejszy to cis, kule spore też cis i małe - bukszpan.


wszystko fajnie brzmi, ja bym wybrała V., rozjaśni
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
GabiK 14:42, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Irenko, Southern Comfort u Boćka na słońcu też padły. Może te inne u Ciebie jeszcze nie padły.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Milka 14:47, 02 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Może, gdzieś wsadziłam te kartki i zapomniałam gdzie, czy w koszu na ogrodzie, czy w domu; jak nie zapiszę do segregatora od razu, to klops!
U nas bardzo trudno kupić żurawki, chyba znowu przez net zamówię, bo tak kapią bez wyboru po 3-7 szt, do końca roku w ten sposób nie zrobię obwódki!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agata_chrosc... 14:47, 02 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
GabiK napisał(a)
Ja uwielbian Morning Light. I chyba sztywniejszy jest, nie będzie się kładł na kulach. Nie jestem obiektywna, bo kocham ML. Variegatus jest masywniejszy, zależy jaki efekt chcesz uzyskać.


Dokładnie - zależy od efektu i perspektywy. ML jest piękny, ale delikatny i z daleka na przykład można go w ogóle nie zauważyć. Za to dodaje lekkości i zwiewności. Natomiast Variegatus, kiedy się na niego patrzy z dalszej perspektywy i jest na ciemniejszym tle to wygląda jakby świecił. Pięknie po prostu!
____________________
ogród w Holandi
Ozz 14:49, 02 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Z dereniami trzeba ostrożnie bo lubią się rozpanoszyć i powędrować rozłogami to tu, to tam, ale ten Ivory jak jest mniejszy to może nie będzie tak kłopotliwy.

A kajaki z roślinkami muszę gdzieś odgrzebać na dysku to wrzucę


Swoją drogą pochwalę się, że ja już kupiłam swoją Hakonechloa
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 14:50, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
No własnie, ML jest delikatniejszy, dodałby wiekszej lekkości A V. wydaje mi się, że jest jasniejszy, to by rozjaśnił bardziej.
Zobaczę, co ja tam sklepie odłożyłam Wezmę, co będzie (z tych dwóch), a nawyżej potem wykorzystam gdzieś indziej
Chcę wziąć, bo w naturze chcę poustawiać, żeby zobczyć, jaki układ będzie najlepszy.
Będę ustawiać i focić, mam nadzieję, że mi pomożecie

Bo naprawdę chcę ten przedogródek już zrobić
Czego nie mam -się dokupi
Bo nie mam limlajtki jeszcze, a nie kupiłam, bo nie wiem ile
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 14:57, 02 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
dobra strategia; kup, poukładaj, zrób zdjęcie i...pomożemy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 14:58, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Ojoj, ja tu sobie posta nieudolnie składałam, a tu tylu gości

Agatko dzięki, no własnie z tym problem, że oba piękne ale kazdy ma inne zalety
Wezmę, co będzie (jak będą oba, to oba, gdzieś indziej pójdą)

Ozz, dzieki faktycznie zapomniałam, że derenie są takie ekspansywne. A wiem, co to znaczy, bo mi milin usiłuje wykraść się spod kontroli co chwila
Ale ładny jest (dereń)
a jaką Hakonechloa kupiłaś?
A dlaczego Ty nie masz swojego wątku?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 15:07, 02 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A po jakim czasie objawia się ta ekspansywność derenia? Na moim od zeszłego roku nie zauważyłam żadnych odnóg.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies