Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Baśniowy" Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

"Baśniowy" Ogród

Basia_1987 19:41, 18 wrz 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Danusiu dziękuję zapraszam w takim razie na kawkę póki sezon ogrodniczy trwa i jest jeszcze w miare kolorowo i cieplutko A o to zejście z tarasu wykonane przez męża i mnie kamienie są na betonie ale i tak niektóre się ruszają bo ziemia piaszczysta,ale chyba w niczym to nie przeszkadza?

Na początku chciałam posiac wookół kamieni trawę ale ziemia piaszczysta więc postanowiłam podsypać żwir ,ale jak wyłożyć teraz agrowłóknine jak kamienie są już zabetonowane?Jaka jest kolejnośc wykonywanych prac?Podpowie ktoś ?
____________________
" Baśniowy" ogród
Martek 20:42, 18 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Paris Hilton nie zdążyłam obejrzeć wszystkiego,wrócę to rzucę komentarz jakiś Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Mala_Mi 20:58, 18 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Paris Hilton przy Basi wysiada.....

Ale ja z innej beczki...... masz moim zdaniem dwa wyjsica..

1) Wybrać piasek z pomiędzy kamieni i sypnac żyznej ziemi.. dla trawy nie musi być tego dużo..... 5 cm zupełnie wystarczy....

2. Posadzić macierzankę... tej piasek sie spodoba


Spróbuj z trawą.... podrzucić Ci mojej gliny do pomieszania z piaskiem?????

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basia_1987 22:01, 18 wrz 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Ania właśnie uparłam się jednak żeby sypnąć żwirek ,nawet ze względu na krety lub nornice,które lubią w tej okolicy grasować i porobiłyby znów dziury w trawniku.
Martek czemu akurat Paris Hilton- ona raczej nie zajmuje się ogródkiem, zapewne woli inne używki ......
____________________
" Baśniowy" ogród
kaisog1 22:08, 18 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przez żwir też przejdą...... zbierz piasek połóż siatkę zasyp ziemią i siej trawę
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
alinak 23:06, 18 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Basiu witaj - jeżeli zdecydujesz się żwirek to musisz kamienie wyciągnąć , położyć matę i najpierw ułożyć kamienie , a potem obsypać żwirkiem .
ja bym jednak zrobiła tam kamienie z trawą . żwirek nie będzie tu pasował . sztucznie to będzie wyglądało . on do formalnego z przodu - tak , ale tu , nie bardzo .
dobrze dziewczyny radzą - zdejm kamienie . połóż siatkę na nornice , potem ułóż kamienie i dosyp ziemi twojej zmieszanej z gliną i kup trochę ogrodniczej i posiej trawę . to będzie o wiele lepsze .
ja mam tak kamienie położone nawet bez siatki i jestem bardzo zadowolona . możesz sobie boso zejść na trawkę z tarasu a po rozgrzanym żwirku - nie dasz rady
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 23:08, 18 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
jeszcze raz oglądnęłam to zejście z tarasu i zdecydowanie odradzam żwirek .oddziel sobie rabatki wcześniej od trawy
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Mala_Mi 23:41, 18 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
alinak napisał(a)
jeszcze raz oglądnęłam to zejście z tarasu i zdecydowanie odradzam żwirek .oddziel sobie rabatki wcześniej od trawy


Nadal jestem za trawką..... pod trawę nie dawaj siatki.... nornice nie wyjdą w tym miejscu wyjdą obok..... i na rabacie bedzie masakra... wiem jak mi wlazły w skalniak i nie mogły wyjść z powodu kamieni..... tak bym miałą jednadziurkę, a tak miałam rozpieprzone wszystko!!!! Siatka na krety czy nornic ma sens , jak zrobisz na całej działce ......
Zostaw te kamienie...... dam Ci mo jej gliny, kupisz trocheziemi ogrodniczej, pomieszasz na te kilka centymaetrów i siej trawę... dobra pora na to....
I mi też nie pasuje ten żwirek...... chyba ze polecisz tą rabatą żwirkową już przez cały ogród... i wszystkie ścieżki tak zrobisz..

Sorki za mieszanie w koncepcjach......
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basia_1987 20:50, 19 wrz 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Dzięki za wszystkie sugestie przekonałyście mnie jednak i posieje trawkę - zawsze to będzie bardziej zieleniej W przyszlym tygodniu jak pogoda dopisze wezmę się za robotę Jeszcze raz dzięki.
____________________
" Baśniowy" ogród
Martek 01:29, 20 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Masz rację Basiu i Ania ma rację co do Hilton
Tak mi się skojarzyłaś na spotkaniu ze swoją delikatną ,subtelną urodą ,poprawianiem włosów.A teraz dziś ,wczoraj zobaczyłam zdjęcie z cętkami na tobie i przypomniałam sobie,że tak sobie ciebie zapamiętałam z Rzeszowa
Nic złego nie miałam na myśli .Tylko to ,że Paris dba o swój wygląd i jest kobieca to zauważyłam

Jeszcze może dlatego,że robiłam ci zdjęcia
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies