Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Gosiek33 20:55, 09 wrz 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
To wygląda na porosty. Świadczą o czystej atmosferze w rejonie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mancir 14:31, 12 wrz 2022

Dołączył: 12 wrz 2022
Posty: 1
Cześć. Czy ktoś wie może co przydarzyło się mojej brzozie? W ciągu 3 dni zżółkły i zaczęły opadać liście. To raczej jeszcze nie jesień, bo reszta brzózek nadal zielona
marco91 11:34, 21 wrz 2022

Dołączył: 03 cze 2021
Posty: 2
Cześć wszystkim zielonolubnym,
Takie coś przydarza się moim winogronom. Wystąpiło to już w zeszłym roku. Ściąłem wszystkie pędy, które tak wyglądały, mając nadzieję, że usunę problem, ale w tym roku dzieje się to samo. Czy ktoś ma pomysł co to może być i jak z tym walczyć?
Pozdrawiam serdecznie,
Marek

sylwia_slomc... 11:57, 21 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
mancir napisał(a)
Cześć. Czy ktoś wie może co przydarzyło się mojej brzozie? W ciągu 3 dni zżółkły i zaczęły opadać liście. To raczej jeszcze nie jesień, bo reszta brzózek nadal zielona

Tegoroczna susza spowodowała wcześniejsze przebarwianie się roślin, może ta brzózka miała bardziej sucho lub jest wystawiona mocniej na słońce. Sprawdź dla pewności czy cos nie podkopało korzeni, ale martwic należałoby się wiosną gdyby nie wypuściła pędów. Moje brzozy też już żółkną. Sporo zależy od regionu w którym rosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:06, 21 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
marco91 napisał(a)
Cześć wszystkim zielonolubnym,
Takie coś przydarza się moim winogronom. Wystąpiło to już w zeszłym roku. Ściąłem wszystkie pędy, które tak wyglądały, mając nadzieję, że usunę problem, ale w tym roku dzieje się to samo. Czy ktoś ma pomysł co to może być i jak z tym walczyć?
Pozdrawiam serdecznie,
Marek


Moim zdaniem objawy braku jakiegoś pierwiastka lub przenawożenia innym. Urwij liść zanieś do sklepu rolnego, podpowiedzą dokładniej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Moooniczka 12:08, 24 wrz 2022

Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 15
Poproszę uprzejmie ekspertów o zdiagnozowanie moich tujek. Czy to objaw jesieni po prostu czy jakaś choroba? One tylko u góry takie są na dole zieloniutkie. Były w tym sezonie nawiezione raz nawozem dlugodziałającym, raz jesiennym i raz spryskane odżywką Substral magiczna siła. Dwa razy opryskane też około maja/czerwca preparatem od grzyba bo podejrzewałam że je to zaatakowało. Po tym wygladaly super i miały dużo zielonych przyrostów. Teraz, jak na zdjeciach, żywo zielone z mocno rudymi.
sylwia_slomc... 23:50, 24 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Wytrzep ze środka ten susz. Mogło im w sezonie brakować wody i teraz widoczne są skutki. Już bym ich nie nawoziła Nie napisałaś kiedy były sadzone, a to też może mieć znaczenie. Po wytrzepaniu oprysk grzybobójczy możesz powtórzyć bo teraz bardziej deszczowo, ale dopóki nie brązowieją na końcach gałązek tylko od środka to powodu do dużego zmartwienia nie ma. Ten sezon był trudny dla wielu roślin
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Moooniczka 09:05, 25 wrz 2022

Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 15
Tuje zostały posadzone w tamtym roku, na wiosnę. Sadził ogrodnik, mają wyścieloną włókninę i podsypane są korą. Jeśli chodzi o ziemię, to mamy glinę, ale nie taką tłustą, zbitą, tylko taką nieco lżejszą. Dom mamy na wzniesieniu, więc tuje na pewno nie stoją w wodzie. I w tamtym i w tym sezonie były podlewane regularnie, ale może za mało, nie wiem. Ostatnio ciągle padało, tylko krótkie przerwy bez deszczu. Ogólnie mamy ten ogród od 1,5 roku i nadal się uczymy jak z nim postępować. Poza tujami to z zimozielonych mamy posadzone młode świerki, sosnę, cyprysik tępołuskowy (taki duży już), jodły koreańskie, i na niczym nie ma niczego rudego, poza tymi tujami. Dziękuję za poradę, na pewno opryskam jeszcze od grzyba.
sylwia_slomc... 10:59, 25 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Tujom po sadzeniu na rozpęd potrzeba sezonu dwóch na dobre ukorzenienie, nie wiadomo czy ogrodnik sadził z doniczek i wzruszył bryłę, czy były kopane i sadzone w siatce, to też ma wpływ. Po zimozielonych brak wody jest widoczny dopiero po pewnym czasie, one nie więdną z braku wody jak rośliny liściaste.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Moooniczka 11:56, 25 wrz 2022

Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 15
Sadził z doniczek. Każda też do dołka została podsypana ziemią. Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić mikoryzę, żeby je trochę wspomóc. Wiem oczywiście że nie mogę zastosować jej razem z opryskiem na grzyba.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies