Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

margi 08:36, 21 kwi 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dziękuję Danusiu mogę spać spokojnie
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 20:18, 21 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piter napisał(a)
Witam serdecznie. Na wierzbie już w zeszłym sezonie pojawiły się suche twory

.

Proszę o pomoc w identyfikacji problemu. I jak z tym walczyć.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 18:04, 22 kwi 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Po przycięciu kantów i zdjęciu kawałka trawy znalazłam pod nim taką tłuściutką larwę, na razie jedną i mam nadzieję ostatnią. Przyglądałam się zdjęciom larw chrabąszcza i nie przypominają one "mojej" larwy- nie ma ona nóżek ani łebka. Co to jest i czy mam się zacząć martwić? A może jest ona nieszkodliwa?

Kiepska ostrość- zdjęcie z telefonu



Na koniec załamałam się po otworzeniu worka kory- jest na niej niebieskawy nalot, wygląda jak pleśń. Rozumiem, że nie sypać tylko zwrócić do sklepu?


nebel 18:12, 22 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
mischa napisał(a)

Na koniec załamałam się po otworzeniu worka kory- jest na niej niebieskawy nalot, wygląda jak pleśń. Rozumiem, że nie sypać tylko zwrócić do sklepu?



Też jestem ciekawa odpowiedzi na Twoje pytania.
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 18:52, 22 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mischa napisał(a)
Po przycięciu kantów i zdjęciu kawałka trawy znalazłam pod nim taką tłuściutką larwę, na razie jedną i mam nadzieję ostatnią. Przyglądałam się zdjęciom larw chrabąszcza i nie przypominają one "mojej" larwy- nie ma ona nóżek ani łebka. Co to jest i czy mam się zacząć martwić? A może jest ona nieszkodliwa?

Kiepska ostrość- zdjęcie z telefonu





To najprawdopodobniej jest rolnica i bym się nie cieszyła z tego powodu bo one są szkodnikami glebowymi


http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1369
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:53, 22 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Korę bym sypała i się nie przejmowała tym nalotem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 20:17, 22 kwi 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Na szczęście na razie znalazłam tylko jedną larwę, będę jeszcze ciąć kanty i zdejmować trochę trawy, mam nadzieję, że więcej takich niespodzianek nie będzie. Z artykułu wynika, że jest ona szkodnikiem upraw rolnych, więc czego ona szuka w ogródku przydomowym, gdzie nie rośnie ani jedno warzywo?

Ufff, pocieszyłaś mnie Danusiu, w takim razie sypię tę korę, może spryskam ją czymś grzybobójczym, a przy okazji thuje? Mam w domu Amistar, może też Topsinem?
Gardenarium 11:26, 23 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pryskaj to nie są grzyby groźne, kora zmokła zimą, pod folią ma ciepło i dlatego grzyby rosną, one rozkładają korę. Nie pryskaj, kora wyschnie i będzie dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kjub 09:08, 24 kwi 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Witam. O czym świadczy czarny nalot na igłach cisów ??? pokrywa całe igły... zapewne to jakiś grzyb... Czym go opryskać i kiedy? Pozdraiwam
Gardenarium 14:27, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czarny nalot świadczy o obecności grzybów sadzaków, które są efektem "ubocznym" występowania miseczników. Trzeba zwalczyć miseczniki, to i sadzaki znikną. Sadzaki odżywiają się spadzią wydzielaną przez szkodniki cisa. Nie szkodzą samemu cisowi, chyba że jest już czarno to zatykają szparki oddechowe uniemożliwiając wymianę gazową, asymilację i zacieniają igły.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies