Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

goniak 22:01, 10 kwi 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Martika, nie ma powodów do paniki, wyluzuj
Moim zdaniem te wzorki to efekt żerowania larw miniarek, niewielkich szkodników z rzędu muchówek. Larwy wgryzają się do środka liści i wyjadają ich miękisz, nie powodując znaczących szkód u roślin ozdobnych. Zwalczanie polega na usuwaniu zaatakowanych liści lub stosowaniu oprysków preparatami: Karate Zeon 050 CS, Fastac 100 EC, Talstar 100 EC.
____________________
Małgosia mój zielony świat
martika 22:13, 10 kwi 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
No świetnie, że są uratowane. Goniak, dziękuję...jak bym miała taką wiedzę to bym nie panikowała..wyluzowałam, dzieki.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
goniak 22:18, 10 kwi 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
martika napisał(a)
No świetnie, że są uratowane. Goniak, dziękuję...jak bym miała taką wiedzę to bym nie panikowała..wyluzowałam, dzieki.

Cieszę się, że będziesz miała spokojną noc
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 23:27, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bella napisał(a)
Danusia potrzebuje pomocy. Czy da sie uratować świerka,jeśli tak to czym opryskać


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:29, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kiepsko to wygląda, czy on czasem nie przemarzł, ale to dziwne bo to nie jest drzewo które łatwo przemarza. Może on miał ucięte korzenie albo był zalany? Cały jest blady, jakby już nic z niego miało nie być. Od kiedy tam rośnie i jaka była jego historia? Czy to nie było czasem drzewko z choinki bożonarodzeniowej? z uciętymi korzeniami?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bella 15:57, 11 kwi 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Nie Danusiu. ta choinka rosnie u mnie 4 rok . W tym miejscu rozpanoszył sie kret a moze to jego sprawka?
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Gardenarium 17:47, 11 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może przenawoziłaś? Jak z nim było, czy w wodzie rósł, może tam zaniżenie jest?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 19:41, 11 kwi 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
bella napisał(a)
Nie Danusiu. ta choinka rosnie u mnie 4 rok . W tym miejscu rozpanoszył sie kret a moze to jego sprawka?


Rodzaj i czas pojawienia się objawów może świadczyć o chorobie grzybowej zwanej brunatnieniem igieł świerka. Grzyb bytuje zarówno na porażonych igłach, jak też na tych opadłych, co należy uwzględnić podczas zwalczania. W leczeniu stosujemy preparaty grzybobójcze np. Topsin M 500 SC, Topsin M 70 WP, wykonując 2-3 opryski co dwa tygodnie.
____________________
Małgosia mój zielony świat
margi 11:16, 20 kwi 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Mam problem z moim iglakiem którego oryginalnej nazwy nie znam,mówi się potocznie Rogi jelenia
może ktoś wie co mu dolega i jak to leczyć?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 21:11, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest żywotnikowiec Thujopsis dolabrata, wg mnie przemarzł. Albo po prostu przebarwił się od niskiej temp.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies