Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

seliza 15:09, 27 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Dzisiaj przegladałam sobie zdjęcia, które robiłam pod koniec maja po posadzeniu roslin do doniczek i wczoraj tym samym roślinom zdjęcia pstryknęłam...rany jaka róznica
Nie wiem czy zdążę dzisiaj, bo muszę się zabrać do mojego rękodzieła więc trochę czasu mi to zabierze, ale jutro na pewno postaram się wrzucić kilka fotek porównawczych

Dla mnie to niesamowite, jak w tak krótkim czasie widać postępy roślin Jestem na początku drogi ogrodniczej ( dopiero pierwszy rok obcowania z roślinami - nie licząc zeszłorocznego zakładania trawnika i sadzenia tuj) i cieszę się ze wszystkiego jak małe dziecko
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Diana 09:12, 28 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
seliza napisał(a)
Mój M w zeszłym roku stwierdził, że chce mieć skalniak, że sam sobie go zrobi i będzie o niego dbać. I będzie tylko jego. Jak powiedział tak tez zrobił - przy układaniu kostki na podjeździe ułożył skalniak. Efekt był taki:




No i co tu dużo mówić - na tym jego zapał się zakończył...Cóz miałam zrobić jak się nim nie zaopiekować.
Na początku sezonu wygladał tak:



A to zdjęcie z wczoraj:



Może efekt nie jest powalający, ale przynajmniej cosik tam sobie rośnie. Musze jeszcze tylko coś wymyśleć, żeby zakryć tą wstrętną studzienkę..


hahahh ci faceci dużo obiecują a to my poprostu działamy
ładnie go zagospodarowałaś, może troszkę kolorku tam jeszcze dasz?
A tam na studzience może jakaś donica zawsze w razie potrzeby można zestawić, a na codzień łądnie zakryje to co nieciekawe
seliza 11:38, 30 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
A teraz: jak było i jak jest



Ach jak te goździki cudnie pachną...





i moje ulubione - moja pierwsza hortensja - nie wiedziałam czy coś z niej jeszcze będzie, bo zaraz po kupnie i posadzeniu do doniczki strasznie potraktował ją grad Ale jestem z niej dumna bo dała radę

____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Diana 11:46, 30 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
oj piękne widać jak wszystko szybciutko się rozrasta biało-różowo tak słodko ........................
seliza 12:07, 30 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
I jeszcze krótka migawka

Margaretka na pniu już po dwukrotnej wizycie u fryzjera - kwitnie jak szalona



i lawenda - chyba w przyszłym roku nabędę więcej- jest cudna - na razie 10 sadzonek poupychanych po doniczkach, ale docelowo będą wsadzone do ziemi



...i bratki, tutaj posadzone cztery kwiatuchy z OBI po całe 0,27 zł za sztukę



i hosta ładnie zaczęła kwitnąć - najbardziej poturbowana przez majowy grad



____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 12:11, 30 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Diana napisał(a)
oj piękne widać jak wszystko szybciutko się rozrasta biało-różowo tak słodko ........................


Witaj Diano,
w zasadzie to przypadek, że tak biało - rózowo - na razie przygarniam wszystko i kuluję cokolwiek byle by cosik rosło.
Przyjdzie czas, że przeprowadzę stopniową selekcję roślinek, zeby stworzyć jakieś ładne kompozycje.
Ale zanim mój ogród zacznie tak do końca nabierać kształtów, chcę się cieszyć wszystkim
Choć z goździków, zwłaszcza w takiej kolorystyce niechciałabym tezygnować bo są na prawdę cudne..
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 12:19, 30 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
c.d.







i komarzyca, która swoim zapachem przypomina mi wakacje na wsi u babci jeszcze za dziecka



____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 12:30, 30 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
i trochę owocowo..
truskawki pnące



i poziomki, nieco nieśmiało choć coraz liczniej spogladające spod listków



i czereśnia się przyjęła, co musiała trochę powalczyć, bo zaraz po wsadzeniu ją mszyce zaatakowały i mrówki...(proszę nie zwracać uwagi na kończyne - tego roku to jest moja zmora i musze ją czymś potraktować, bo mi oblężyła pół trawnika - fe )



i bób - tutaj z przyjaciółką (ciekawe czy cosik z niego będzie - to moje pierwsze próby ogrodowe, więc na razie eksperymentuję)




Do przyszłego roku chciałabym mieć już swój warzywniczek. Miejsce na to upatrzone, ale jeszcze trzeba trochę pracy, żeby je przygotować
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:08, 07 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
A u nas właśnie burza się zaczęła i zaczęło również lać jak nie wiem co, ale najlepsze jest to że słońce nie zaszło nawet na minutkę tylko cały czas się uśmiecha zza chmurek...gorąco jak pieron i ulewa jak pieron... fajnie
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:19, 07 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
i kilka fotek...

widok z okna pokoju mojego dziecka







____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies