Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Diana 21:26, 14 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
mój zasnął
a co ja tutaj widzę ..........jakie zakupy!!!!!
no to jak juz posadzisz to pokazuj fotki
seliza 21:36, 14 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Mój na szczęście też...ufff

Co do sadzenia - tu właśnie problem - nakupiłam, a teraz co do części roślin (tej większej części) - nie wiem gdzie mam je posadzić bo nie mam jeszcze miejsca przygotowanego - na razie pójdą do poczekalni. Resztę będę stopniowo sadzić - żeby tylko pogoda pozwoliła, bo na razie błoto się zrobiło
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 17:50, 16 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Tym razem przedstawiam moje zeszłotygodniowe nabytki, bo jeszcze się nie zdążyłam nimi pochwalić..
Nistety nie są jeszcze w ziemi bo u nas co chwilę leje i mi się zrobiło małe błotko, więc ciężko cosik posadzić..

To moje pierwsze rh i tak bardzo się z nich cieszę

Obydwa to nabytki z Leroy Merlin - nie miały przyklejony kodów kreskowych i pani nie za bardzo wiedziała jakie są ich ceny. Stanęło na tym, że wybrała pierwsze które miała na stanie - ceny wydały mi się nad wyraz przyjazne, więc stwierdziłam, że muszę je mieć!

Oto i one ( w tle jest stół więc można mniej więcej porównać jakiej są wielkości)

Pierwszy - 87 zł



i drugi 21 zł



a tu oba


____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 17:51, 16 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Nie mogę sie doczekać przyszłego roku jak będą kwitnąć...(bo mam nadzieję, że się przyjmą!)
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
baraga1904 18:22, 16 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...też widziałam te rh w Leroy w Gliwicach , nawet był jeden Cunnigham..ale troche marny i się niezdecydowałam...sama nie wiem czy dobrze bo cena była atrakcyjna, a roślinka po odpowiednim dopieszczeniu mogła się odwdzięczyc... szkoda że rh tak krótko kwitną...
popcorn 18:30, 16 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Elio,
podziwialam wlasnie Twoje zakupy!!
Ceny nad wyraz przyjazne, zwłaszcza zurawki i lawenda (taniooo!) No i jakie ladne cisy! Jaka to odmiana? Widze ze po powrocie z urlopu musze napasc na leroy i obi, moze cos zostalo

Te rh bardzo ladne - a pochodza ze szkolki Cieplucha jakies 10 minut ode mnie Przynajmniej metki maja takie Jakbys chciala wiecej w dobrych cenach pisz, przed jakims zjazdem moge Ci nabyc, albo przed wyjazdem do Oswiecimia (ostatnio czesto bywalam). Takie jak Twoj za 21 kupowalam ostatnio po 15, sporo odmian do wyboru ale Cunningham's White byly polowe mniejsze w tej cenie (przebrane)wiec wybralam inne.
pozdrawiam serdecznie!!!
Karolina

PS w sierpiu/wrzesniu mozemy sie umowic w sobote w Tychach na gieldzie, chetnie pochodzilabym ze stala bywalczynia
____________________
Mój nowy ogródek
seliza 20:18, 16 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
baraga1904 napisał(a)
...też widziałam te rh w Leroy w Gliwicach , nawet był jeden Cunnigham..ale troche marny i się niezdecydowałam...sama nie wiem czy dobrze bo cena była atrakcyjna, a roślinka po odpowiednim dopieszczeniu mogła się odwdzięczyc... szkoda że rh tak krótko kwitną...


Też żałuję, że tak krótko kwitną, ale za to jak! myślę, że to wynagradza wszystko
Co do zakupu - też się wahałam, ale stwierdziłam, że jak nie kupię to będę żałowała...więc są moje i baaardzo się z tego cieszę
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 20:32, 16 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
popcarol napisał(a)
Hej Elio,
podziwialam wlasnie Twoje zakupy!!
Ceny nad wyraz przyjazne, zwłaszcza zurawki i lawenda (taniooo!) No i jakie ladne cisy! Jaka to odmiana? Widze ze po powrocie z urlopu musze napasc na leroy i obi, moze cos zostalo

Te rh bardzo ladne - a pochodza ze szkolki Cieplucha jakies 10 minut ode mnie Przynajmniej metki maja takie Jakbys chciala wiecej w dobrych cenach pisz, przed jakims zjazdem moge Ci nabyc, albo przed wyjazdem do Oswiecimia (ostatnio czesto bywalam). Takie jak Twoj za 21 kupowalam ostatnio po 15, sporo odmian do wyboru ale Cunningham's White byly polowe mniejsze w tej cenie (przebrane)wiec wybralam inne.
pozdrawiam serdecznie!!!
Karolina

PS w sierpiu/wrzesniu mozemy sie umowic w sobote w Tychach na gieldzie, chetnie pochodzilabym ze stala bywalczynia


Karolinko,
odnośnie cisów to cis pospolity Taxus Baccata.

Co do rh to chętnie, ale to dopiero na przyszły rok ewentualnie, bo na razie już mam sporo roślin do obsadzenia a nie za bardzo mam przygotowane miejsca na nie - wszystkie na razie czekają w poczekalni. Muszę pomyśleć nad rabatami i zacząć sadzić, a to pochłania sporo czasu, więc na razie muszę przystopować z zakupami

A co do wspólnej wizyty na giełdę to bardzo chętnie Jak chciałabyś się wybrać to daj znać . W okolicach września może być pięknie - powinno być już bardzo dużo wrzosów...

Pozdrawiam i odpoczywaj dalej
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 21:03, 16 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Kochani, mam pytanie - czy ktoś wie co to jest i co z tym można zrobić?





Niestety jakość zdjęć daje dużo do życzenia, ale mój aparat nie potrafi lepiej ale może ktoś to rozpozna

Znalazlam to środku jednego z cyprysów, od środka bązowieją mu igiełki...
Co to? i jak z tym walczć - może wystarczy tylko to jakoś zdjąć i wyrzucić? Czy to może rodzaj akiegoś grzyba/pleśni, czy może "domek" jakiegoś szkdliwego osobnika?
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
popcorn 18:28, 17 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie znam się na chorobach iglaków, nie pomogę
A jak się wybiorę do Oświęcimia chętnie się z Tobą umówię na wizytę na giełdzie w Tychach
Choć wrzosów już nie chcę, marzną co roku

pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies