Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

TheMagda 08:33, 08 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
nl_kinia napisał(a)
a bo jako takiego przepisu tam nie ma
ja mu zrobię ząbek na butelkę 0,5l i muszę zobaczyć w aptece co to jest ten nadmanganian hmmm... i pewnie jedną tabl. rozpuszczę do tego.
ciekawe jak długo powinien stać ten specyfik ... może zapytam autorki? chyba będzie najprościej



O dziękuję serdecznie.
Jak już nabędziesz cały przepis do napisz go bo czuję, że moja Conica bardzo potrzebuje pomocy ;/
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
grapaka 10:31, 08 sie 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Już mi się u Ciebie podobabukszpanki ładnie posadzone, a ławeczka primacyknij ją całą.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
nl_kinia 14:06, 08 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
no co Ty, Grapaka - ta ławeczka tylko takie wrażenie z daleka robi, że ładna - też mi się tak wydawało, zanim się za nią nie zabrałam cała zjedzona przez korniki ... no ale ma już z 50 lat, więc ma prawo hehe
zdjęcie to zrobię jej jak już trochę uprzątniemy wokoło, bo tam tuż przed ławką rośnie samosiejka jesionowa, natomiast obok ogromna lipa, której gałęzie zasłaniają sporą część widoku na tą ścianę, więc średnio interesująco wygląda

Madzia, jeszcze nie mam odpowiedzi, ale cierpliwie czekam razem z Tobą

tymczasem reszta moich dotychczasowych nabytków:

funkie, jakoś nieszczególnie wyglądają... tak jakby podeschły, chociaż w gorące dni staram się je co wieczór podlewać



cyprysy, bo mnie zachwyciły a teraz zastanawiam się jak to zrobić, żeby postawić je na zimę zarówno w widnym jak i chłodnym pomieszczeniu oooo...



niestety już chorują (a może to nie z przelania/przesuszenia, tylko od razu jakiś grzyb się czepił?)



na koniec wczorajsza rozczochrana grzyweczka - bardzo dużo nowych przyrostów mają, a ja myślałam, że bukszpany wolno rosną [te białe plamy na ciemnych listkach to kamień z wody, którymi w szkółce je zraszali - nie mam cierpliwości go szmatką ścierać, myślę, że po zimie już nie będzie po nim śladu]

____________________
Kingi ogrodowe początki
TheMagda 08:57, 09 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Ale masz ładne roślinki
Bukszpan ma piękne odrosty, gratuluję.
Cyprysika też miałam, dostałam od teściowej ale go zasuszyłam przez przypadek ;/

Hosta mi się też szalenie podoba

Powiedz mi bo chyba nie zrozumiałam dokładnie, będziecie remontować dom na działce czy budować od nowa?? I czy wy tam teraz mieszkacie???

Swoją drogą muszę powiedzieć, że strasznie się cieszę, że tak blisko mam ogrodowiskową duszyczkę.
Już się nie mogę doczekać ew. przyszłych mini spotkań
Buźka :*
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nl_kinia 09:18, 09 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
za nami i naszymi planami nie nadążysz - jak Ci dzisiaj napiszę co mamy zamiar robić, to może się okazać już wieczorem nieaktualne
ALE
pierwotnie plan był taki, żeby ten stary dom (połączony z oborą, stajnią i chlewem w jednym ciągu budynków) tylko w środku troszkę odremonować i się tam wprowadzić. A w międzyczasie budować od nowa.
Ale po realnym przeliczeniu na co nas stać postanowiliśmy na razie generalny remont starego domu i mieszkamy w nim dopóki nie uzbieramy znaczniejszej kwoty na nowy.

A na razie mamy mieszkanie, którego nie możemy już od pół roku sprzedać - co nas skutecznie kasowo blokuje... ale co się odwlecze ...

Co do roślinek:
cyprysy nie lubią suszy, stąd też moje usilne ich podlewanie. No i obawa, czy sobie (a raczej im) czasem nie zaszkodziłam tym faktem Już teraz rozsądniej do nich podchodzę.
Funkie bardziej podobają mi się z białymi obwódkami na liściach - te kupiłam, bo mamie spodobały się najbardziej ale u mnie wystarczająco dużo miejsca będzie i na jedne i na drugie!

Jak będę się wybierała do Suśćca, to na pewno dam znać ja też bardzo się cieszę na takie mini - spotkanko!
____________________
Kingi ogrodowe początki
TheMagda 11:08, 09 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
No na wizytę u mnie to jeszcze trzeba będzie poczekać. Póki co na działce króluje perz

A działacie już coś z remontem??
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nl_kinia 13:37, 09 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
haha no u nas też wizyty nie da się póki co zrobić, bo nie ma nawet jak herbaty zrobić

nic nie działamy - w tym roku tylko ogólne sprzątanie bałaganu przeogromniastego jaki zastaliśmy [miliony śmieci, startych butelek i słoików oraz żelastwa które co chwila nas zaskakują w coraz to nowych uprzątanych kawałkach, nie wiem ile lat takie gruntowne sprzątanie nam zajmie, ale to nie robota na jeden m-c podczas gdy normalnie musimy pracować], oprócze tego oczywiście karczowanie samosiejkowego lasu za domem, równanie terenu na tą jedną rabatkę iglakową, nasadzenie żywopłotu od drogi i przymiarki do ogrodzenia (choć ono w tym roku zdaje się coraz bardziej niknąć w planach).

na remont kasy brak, więc się nie spinamy zbytnio.

____________________
Kingi ogrodowe początki
Kindzia 10:38, 10 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyleciałam z rewizytą. Przeleciałam cały wątek (dobrze, że to dopiro poczatek) i juz mi się u Ciebie podoba! I już takie duże kulki masz! U mnie rosną dwie malutkie, pierwszy raz strzygłam w tym roku.
Jak ogrodowa brać weżmie się za drugą stronę mojego ogrodu(mam nadzieję), to pewnie dużo będę ich sadzić
Ale to w zimie będę męczyć o pomoc. Sadzić będę dopiero w przyszłym roku.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
nl_kinia 11:40, 10 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
to i tak jesteś lepsza, bo ja moje już takie duże kupiłam ze 2 tyg temu, więc chwalić się nimi jeszcze nie powinnam
____________________
Kingi ogrodowe początki
beta 12:27, 14 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
z rewizytą wpadłam

byłam już u Ciebie, ale wpisu nie zostawiłam, więc nadrabiam

projekt z ławeczką podoba mi się

ten z iglakami też, choć ekspertką nie jestem, ale wizualnie mi się podoba, choć nie wiem czy jakiegoś liściastego bym nie dodała, no i jak angielszczyzna to może róże?, ale to takie moje przemyslenia

na ogrodowisku jest dużo artykułów o ogrodach angielskich-tylko czytać i się zachwycać

ładne te bukszpanki, a dlaczego nie chcesz ich teraz kulkowac?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies