Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

monteverde 13:56, 22 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Obserwuje poczynania Kinia, ten projekt nasadzeń fajny pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
akanta 14:40, 22 sie 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Ja też postanowiłam Cię odwiedzić dołączyć do towarzystwa wraz z moją labką a tymbardziej , że ukochałam Zwierzyniec i całe Roztocze już od dzieciństwa.Bardzo podoba mi się styl dworkowy ,ale ten tradycyjny.W necie jest wiele ciekawych podpowiedzi.Sporo przebuszowałam więc i Tobie radzę.Może Ci się spodoba utrzymanie konsekwencji stylu między budynkiem a ogrodem.Ja zaczęłam od sadzenia drzew ,potem podsadzałam /w miarę ich wzrostu/ krzewami a następnie bylinami.To pomogło mi zachować proporcje i uniknąć głowienia się /czy będzie za gęsto/ i ew.ciągłego rozsadzania.Na powitanie odpoczynek w cieniu mojego ogrodu.Pozdrawiam.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
nl_kinia 14:56, 22 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Monteverde, Akanta - witajcie

widzisz Aga, ja bym chciała właśnie taki zcharmonizowany ogród, dlatego póki co zaniechuję plan pilnego obsadzenia rabatki iglakowej i powolutku będę dobierała rodzaje roślin ... tylko najpierw chyba zrobię projekt ogólny całego przedogródka +/- tak jak będzie np. za 10 lat wtedy będzie chyba prościej cokolwiek planować na kawałku, który będzie do dyspozycji od tej jesieni.

przyglądam się na projekt iglakowy i nie jestem jeszcze do niego przekonana... jak się zrobi luźniej z czasem, to go jeszcze będę modyfikowała.
____________________
Kingi ogrodowe początki
Dasia 19:52, 22 sie 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
akanta napisał(a)
Ja też postanowiłam Cię odwiedzić dołączyć do towarzystwa wraz z moją labką a tymbardziej , że ukochałam Zwierzyniec i całe Roztocze już od dzieciństwa.Bardzo podoba mi się styl dworkowy ,ale ten tradycyjny.W necie jest wiele ciekawych podpowiedzi.Sporo przebuszowałam więc i Tobie radzę.Może Ci się spodoba utrzymanie konsekwencji stylu między budynkiem a ogrodem.Ja zaczęłam od sadzenia drzew ,potem podsadzałam /w miarę ich wzrostu/ krzewami a następnie bylinami.To pomogło mi zachować proporcje i uniknąć głowienia się /czy będzie za gęsto/ i ew.ciągłego rozsadzania.


Plan świetny, ale to plan dla cierpliwych
Ja wolę po kawałku - jak puzzle. Oczywiście, że puzzle też powinny być od razu wszystkie przemyślane, żeby po połączeniu misz-masz nie wyszedł, ale nie wyobrażam sobie czekania parę lat, bez żadnych kwiatków aż podrosną drzewa.
____________________
Biały domek pod lasem
nl_kinia 21:21, 22 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
no tak ... a ja dziś cierpliwie wysiewam nasionka np. surmii, a jutro już najchętniej miałabym z niej szpaler wysadzony ... i nijak mi to pogodzić

tymczasem kilka fotek, bo Madzia tak ładnie prosiła
na początek zakupy, czyli jakieś żurawki:



oraz jakaś turzyca:



po raz drugi zakwitły dzwonki z cauflanda boję sie je wysadzać do gruntu, bo wyczytałam, że one nie zimują w naszym klimacie ... a szkoda, są takie śliczne:

oczywiście zorientowałam się, że kwitną na nowych pędach dopiero jak powtórzyły kwitnienie, więc troszkę za późno chyba poobcinałam zaschnięte kwiaty, bo to kwitnienie jest o wiele mniej obfite od poprzedniego...
____________________
Kingi ogrodowe początki
nl_kinia 22:01, 22 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
no i prośba o doradztwo w sprawie rabatki z ławką...
przypominam projekt raz jeszcze:



wysadziłam to co mam w ten sposób:



już widzę, że za ciasno kulkom zrobiłam, trzeba było rozciągnąć je bardziej wszerz
pomiędzy trawkami będzie jeszcze stożek, żurawki będą otaczały pierwszy, najmniejszy bukszpan.
tam gdzie położyłam deskę planowałam koniec rabaty, ale chyba będę ją musiała troszkę wysunąć do przodu, żeby mi się kolejne żurawki pomieściły? jak myślicie?
w miejscu kamieni będą stały donice z lobelią.

no i nie wiem jak to obłożyć teraz korą (bo już chyba więcej nasadzeń w tym roku nie będzie), żeby jakoś wyglądało...

na czysto z drugiej strony:



oraz mój pomysł z żółta korą (do której w sumie nie jestem przekonana, bo chyba bardziej wolę naturalną...)
a granica rabatki miała być półokrągla, ale coś mi się kanciasto rysuje dziś...



trzmielinę wymyśliłam wczoraj dopiero, kiedy spostrzegłam, że mam za dużo miejsca po lewej. może dobrze wyglądałby tam drugi stożek też?
no i trzmielinę możnaby powtórzyć po prawej, na pniu zamiast surmii (tylko, że tam słońce operuje już od ok. godz 12 - 13 w ciągu lata. nie wiem, czy dla trzmieliny to nie za dużo by było...?
____________________
Kingi ogrodowe początki
TheMagda 08:05, 23 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Witaj piękna

Co do zakupów... są pięknie
Żurawka to wg mnie Georgia Peach a turzyca to nie wiem ;/ Ale piękna jest

Co to zaczątków pięknej rabatki, ja bym te ule rozsadziła już w miejsca docelowe, czyli zrobiła między nimi większe odstępy. Wykorzystała bym całą tą przestrzeń co masz już przygotowaną ,na lewo aż do cegły co leży na trawie i do tyłu, pod murek, ale tak aby się jeszcze pomiędzy nie wszedł stożek bukszpanowy. Co do żółtego żywopłotu fajnie wygląda też berberys maria ale on chyba wysoko rośnie;/
Trzmielinka nie gubi liści na zimę i będzie zawsze ładnie wyglądać.
Ale będzie ślicznie

Aha ławka z kamyczkami wygląda rasowo !!!
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nl_kinia 09:07, 23 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
kule są w miejscach docelowych jak się rozrosną będą do siebie prawie dotykały, przynajmniej taki miałam plan...
bliżej budynku nie mogę na razie nic sadzić, bo nie wiem czy nie będziemy go tynkować [póki co to jest moja rabatka, która może (choć nie musi) okazać się przechowalnikiem jedynie, ale gdybym miała czekać i potem wszystko kupić na raz, to chyba bym zbankrutowała]
poza tym za stożkiem będzie szpaler z paproci, więc już i miejsca nie będzie zbyt dużo zostawało.

jak się na spokojnie przyglądam to dochodzę do wniosku, że może robię jednak miękką falowaną linię bliżej kul, o tak:



wtedy rabatka nie będzie za szeroka. domalowałam stożka i kilka zurawek, czyli tak jak planowałam pierwotnie - i tu pytanie, czy do tych żurawek dać żółtą czy naturalną korę? hmmm
pewnie trzmielinową obwódkę bym sobie w takim wypadku jednak darowała.


aaaa... żurawka, to chyba nie będzie Georgia Peach, bo ta (podobno) ma nie kwitnąć...
____________________
Kingi ogrodowe początki
romka 09:14, 23 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
wiesz co Kinialu, mi się podoba! tylko jakoś do tej żółtej kory nie jestem przekonana
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
nl_kinia 09:30, 23 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
no właśnie - i ja też !
czyli co, wysypywać normalną, brązową? kupię w sobotę obrzeża i zobaczymy jak to będzie wyglądało... najwyżej w przyszłym roku wymienię, jak zrobi się zbyt ponuro, nie?
____________________
Kingi ogrodowe początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies