Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

nl_kinia 14:59, 14 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
ten z iglakami to na razie szkic jest
ni ma ekspertów co by poradzili czy nie za duża różnorodność, czy nie za bardzo ściśnięte toto...

ławeczka się realizuje, choć miał być STOP ale jak już coś kupię, to muszę wysadzić, choćby na zimę, żeby nie martwić się o warunki "sztuczne"

tymczasem jednak się żegnam na calutki długi weekend
może do poniedziałku przyjedzie mi jeszcze jakiś pomysł do głowy
____________________
Kingi ogrodowe początki
justi 08:36, 16 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Widząc tak śliczny avatarek przybiegłam się przywitać. Ładny domek i to zdjęcie z netu na pierwszej stronie też moje ulubione.
Więc witam i pozdrawiam

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
nl_kinia 10:59, 21 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
witaj Justi i rozgość się na moim ugorze
____________________
Kingi ogrodowe początki
TheMagda 12:34, 21 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
przyleciałam i co? Nico???
Gdzie fotencje??
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nl_kinia 14:58, 21 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
ni ma fotencji, jest za to skleroza skutecznie zapominająca aparatu
ale to może i dobrze, bo myślę jeszcze nad kształtem rabatki w rabatce, żeby korą wysypać - no i muszę dokupić tej żółtej, jako że żurawki zamiast cytrynowych zakupiłam bordowe, bo cytrynowych pan nie miał, a ja chciałam JUŻ, o...
____________________
Kingi ogrodowe początki
Dasia 22:39, 21 sie 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
nl_kinia napisał(a)


wymyśliłam takie coś:



gatunki na razie dobierałam przede wszystkim ze względu na docelową wielkość, kształt i kolor... więc to tylko zarys (podpisałam, żeby była jasność co "bym chciała", bo garden puzzle nie oferuje sporej ilości roślin, więc wybierałam na oko - pasujące wyglądem)


co byście radzili?

i czy projekt w ogóle ma ręce i nogi?
czy wielkość rabatki +/- dobrze dobieram? nie chciałabym, żeby rośliny walczyły ze sobą potem o miejsce, ale też i żeby nie narobiło się masę luk jak to wszystko podorasta...

jej... tyle jest różnych czynników, które należy brać pod uwagę projektując ogród, że po prostu już się w tym wszystkim zgubiłam i im więcej wiem, tym wiem mniej i mam większy mętlik...

Aha, zdj robione od strony południowej, więc słońce będą miały całą dobę.


Ja nie jestem ekspertem, sama też główkuję nad moimi rabatkami, ale patrząc na Twoje pomysły zastanawiam się nad paroma pytaniami:
- czy nie pomieszałaś gatunków lubiących słońce i cień? Żurawki raczej nie przepadają za dużą ilością słońca, nie będzie ich przypalać południowe słońce?
- jak z doborem roślin do gleby? Bierzesz to pod uwagę?

Trochę mnie zmartwiłaś wieściami ze szkółki w Płoskiem, miałam się tam wybrać w tym tygodniu. A byłaś ostatnio na Śląskiej? Tam jest taka szkółka iglaków. Ja mam ciągle puste miejsce na iglaka dominującego w przedogródku i chyba czas coś zdecydować.
____________________
Biały domek pod lasem
TheMagda 08:28, 22 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Ja jednak czekam na fotki, no Kinia daj nacieszyć oko
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nl_kinia 10:56, 22 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
cześć Dasia

niestety - w płoskim nie bardzo ciekawe -w sensie wyglądu- rośliny, choć może jak pojedziesz to wynajdziesz sobie jakiś fajny egzemlarz, zależy czego szukasz.
Ładne, ale i drogie (45zł) bukszpany kupiłam koło policji, tam też mają spory wybór iglaków, a na śląskiej nie byłam, przejeżdżaliśmy tylko zobaczyć gdzie jest szkółka, bo niedawno dopiero dowiedziałam się, że tam w ogóle jest.
Ale ja boję się zajeżdżać, żeby się na coś niepotrzebnego nie skusić hihihi

co do żurawek, to wynalazłam takie, które lubią słońce (tzn jeszcze tej wiadomości nie weryfikowałam w kilku miejscach, a z tego co wiem, to wypadałoby tak zrobić, bo już o mało bukszpana nie wsadziłam w kwaśny torf, jak doczytałam na jednej stronie, że on lubi...) ale i jeszcze żurawek na miejsce słoneczne nie szukam do zakupu, bo nie miałabym ich gdzie zimą przechować, a miejsce pod rabatę iglakową na razie straszy nierozsuniętymi kupami ziemi...
tak w ogóle, to zrezygnowałam z planu zaczynania czegokolwiek na tej rabacie już tej jesieni, bo muszę dobrze przemyśleć jej kształt i nasadzenia i zsynchronizować to z rabatą która za kilka lat powstanie po drugiej stronie wjazdu... już mi głowa pęka...

natomiast jeśli chodzi o podłoże, to jeszcze go nie mam, bo wierzchniej warstwy nie kupiliśmy (te iglaki będą rosły w miejscu, gdzie obecnie jest spory spadek terenu do zarównania) pytałam na wątku ogólnym o glebie i Danusia napisała, że największe znaczenie ma to jak przygotujemy dołek, a nie to jaką dokładnie mamy glebę, bo starsze rośliny sobie poradzą w prawie każdej.
inna sprawa, że chcę dobrać rośliny mające w miarę podobne wymagania... dlatego na razie zrobiłam szkic (bardziej jeśli chodzi o kształty i kolory, niż o konkretne gatunki) i będę go teraz modyfikowała... jakoś


Madzia, jeszcze musisz uzbroić się w cierpliwość, bo na razie nie ma czego pokazywać
____________________
Kingi ogrodowe początki
romka 11:50, 22 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
cześć Kinial przyszłam się przywitać i zostawiam ślad żeby mi wątek obserwowało miłego dnia
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
nl_kinia 13:53, 22 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
cieszę się, że zaglądnęłaś i zapraszam częściej
____________________
Kingi ogrodowe początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies