Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

Kindzia 11:16, 28 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
A jakby tam wsadzić jakieś trawki? Są takie lubiące cień. Trochę lekkości by dodały.
Sorry, że się wcinam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
nl_kinia 12:08, 28 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Kasiu tam już są 3 szt turzycy - na razie malutka, więc nie widać ale na stronie 7 wstawilam jej zdjęcia - jak podrośnie, a z tyłu pomiędzy trawkami stanie stożek, to myślę, że będzie robiła ładne zamieszanie na rabatce
____________________
Kingi ogrodowe początki
Kindzia 12:22, 28 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ale ja myślałam pomiędzy kulkami wsadzić Jakieś wyższe i nierozłażące się, coby falowało
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
nl_kinia 13:18, 28 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
hmmmm.. żeby w środku było więcej?
a jak bukszpany urosną to nie będzie za ciasno z trawką pośrodku? w dodatku z większą trawką?

ps.
szczerze mowiąc, to nie wiem jakiej wielkości docelowo będzie turzyca upppps ale kombinuję sobie, że na pewno jeszcze podrośnie...
____________________
Kingi ogrodowe początki
Dasia 19:33, 28 sie 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Chyba kupiłam taką samą turzycę, jak Twoja. Teraz się zastanawiam co to za jedna
____________________
Biały domek pod lasem
Kindzia 08:44, 30 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ale bukszpany wolno rosną, bardzo wolno. A jeszcze jak będziesz je przycinać? Ciągle tam będzie dziura.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
nl_kinia 13:13, 30 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Dasia nie pomogę, bo nie byłam już później na giełdzie, więc moja też NN
Twoja też rdzewieje już powolutku? ślicznie kolorystykę rabatki zmienia, bardzo sie cieszę, że wybarłam akurat TĄ

Kindziu ja z rosnącym niepokojem obserwuję plan zagospodarowania - i dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie wiosną przyszłego roku będę moją w-pocie-czoła-tworzoną pierwszą rabatę musiała przenosić gdzieś (o ile nic się nie zmieni w planach budowlanych - a to różnie może być, bo u nas - jak w kalejdoskopie) dlatego na razie się nie spinam, tylko powolutku kolekcję zbieram.
a tak w ogóle, to mała kulka spore przyrosty zdążyła przez ten m-c wypuścić, więc czy ja wiem czy one tak dłuuuugo rosną?

Na razie skończyłam nasadzenia (no ... jeszcze tylko paprotki i barwinek z lasu przyniosę) ładnie obłożyłam korą i może przedszkole zimować grzecznie!
a ja mam zagwozdkę z cebulkami hehe

a tak w ogóle to chciałam się pochwalić, że zaoraliśmy kawał darni i powolutku układam nowy warzywnik, zaczęłam we wtorek od truskawek - pracuję do 17, więc zanim nakopałyśmy z Mamą sadzonek i zanim M wyorał i wybronował to już nam się zmierzch zrobił, a sadziłyśmy do księżyca już - w związku z czym wczoraj zrobiłam inspekcję, czy aby wszystkie zasadzone są korzeniami w dół hahaha całe szczęście są więc zrobiłam im tylko otoczki ziemne na podlewanie i czekam. Dziś jeszcze czosnek i na dniach dosadzamy porzeczki

boję się trochę ogromu pracy, bo ta trawa, perz, koniczyna i pokrzywa to pewnie czkawką będą mi się odbijać jeszcze w najbliższych latach... ale pocieszam się tym, że i satysfakcja ze zbiorów będzie o wiele większa, jesli udadzą się na ugorze
____________________
Kingi ogrodowe początki
Dasia 22:36, 30 sie 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
NIe zazdroszczę chwastów, ale nie ma to jak warzywa z własnego ogródka, ja dziś cukinię z własnej uprawy na obiad robiłam . Marzą mi się truskawki, ale boje się, że zarosną, bo po pracy mało czasu na cokolwiek zostaje.
A co za zagwozdka z cebulkami?
____________________
Biały domek pod lasem
nl_kinia 10:38, 31 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
ja już ogródek mam u teściwej od 3 lat i tyleż trwa moja nauka uprawy (z roku na rok coraz bardziej świadoma)
truskawki, fakt, lubią zarastać ... ALE zawsze możesz sobie słomą wyścielić, wtedy mniej chwastów będzie, więc i mniej roboty przy nich ja do warzywniaka kupiłam sobie w GSie na Szczebrzeskiej opielacz o TAKI i mega szybko obrabiam teraz grządeczki

a co do cebulek to dostałam od szwagierki garnek z miksem cebulek: są żonkile, smolinosy, tulipany i nie wiadomo co jeszcze no i teraz kombinuję co z nimi zrobić, bo nie mam nmiejscówy na słońcu na taką zmiksowaną rabatkę (w ogóle to nie mam miejscówy na żadną rabatkę na słońcu) hmmmm
____________________
Kingi ogrodowe początki
TheMagda 10:49, 31 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
nl_kinia napisał(a)

a co do cebulek to dostałam od szwagierki garnek z miksem cebulek: są żonkile, smolinosy, tulipany i nie wiadomo co jeszcze no i teraz kombinuję co z nimi zrobić, bo nie mam nmiejscówy na słońcu na taką zmiksowaną rabatkę (w ogóle to nie mam miejscówy na żadną rabatkę na słońcu) hmmmm


Przywoź do mnie na patelnie
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies